سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۴۲۰۶

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۱۱/۱۷ ۱۲:۳۱

کولایی:

نخبگان ما درک دقیقی از واقعیات جامعه ندارنداستاد علوم سیاسی دانشگاه تهران به رهبری ۴ جنبش معاصر ایران توسط نخبگان پرداخت و گفت: پس از مجلس ششم، فهمیدم مشکل کشور ما نخبگان هستند که درک درستی از جامعه ندارند؛ به همین دلیل جنبش‌های ما رو به افول است.

به گزارش ایرنا، «الهه کولایی»  عضو هیات علمی دانشگاه تهران روز پنجشنبه در مجمع عمومی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه به سخنرانی در موضوع جایگاه دانشگاهیان در نظام‌ تصمیم گیری پرداخت.

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در ابتدای سخنان خود با طرح این سوال که  به عنوان دانشگاهیان در مسیر اجرایی و عملیاتی کردن آرمان ها انقلاب اسلامی چه باید بکنیم، گفت: واقعیت این است که نیت خیر کارگزاران نظام سیاسی و فعالان سیاسی و اجتماعی کشور ما به تنها نمی‌تواند تاثیر مثبت ایجاد کند و باید در ظرف واقعیت‌ها قرار بگیرد تا نتیجه‌بخش و تحول‌ساز باشد.

کولایی افزود: تاریخ کشور ما تاریخ‌ رفت و آمدها و نفوذهای پیاپی خارجی بوده است. در حدی که کشور ما را "چهارراه حوادث" توصیف می کنند. این مساله به دلیل اهمیت و ارزش بالای موقعیت جغرافیای و اجتماعی کشور ماست.

وی افزود: به دلیل انزوای دانشگاه‌ها و نخبگان علمی در حوزه سیاست شاهد بودیم که مردم ایران نتوانسته‌اند از امکانات و موقعیت ویژه کشورمان بهره ببرند. زمانی که موضوعی مانند انتقال آب خزر مطرح می‌شود کدام مطالعه علمی پشتوانه این تصمیم و سیاست است و منافع مردم ایران چطور در این بررسی‌ها و مطالعات علمی دیده شده است؟

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با اشاره به وقوع چهار جنبش درخشان در قرن بیستم در ایران گفت: نخبگان علمی و اجتماعی این جنبش‌ها را هدایت می کردند. اما این نخبگان چقدر درک درستی از جامعه دارند. من بعد از پایان مجلس ششم، فهمیدم مشکل کشور ما نخبگان هستند که درک درستی از جامعه ندارند و به همین دلیل جنبش‌های ما رو به افول است.

کولایی ادامه داد: تشکل‌ها و احزاب سیاسی و اجتماعی ما چقدر برای شناخت دقیق‌تر برای کادرها و نیروهای خود جلسات آموزشی برگزار می‌کنند و از متخصصان دعوت به عمل می آوردند. ما برای تقویت درک نخبگان ما از واقعیات جامعه باید بیشتر تلاش کنیم.

شانزدهمین نشست دوسالانه مجمع عمومی و دومین کنگره سراسری انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها صبح پنجشنبه در دانشکده علوم دانشگاه تهران برگزار شد. در این نشست افرادی چون محمود صادقی، نجفقلی حبیبی، محسن رهامی، مجید انصاری، الهه کولایی، ابراهیم اصغرزاده، حبیب الله پیمان، محمد علی وکیلی، علی شکوری راد، عبدالرضا هاشم زایی، عبدالواحد موسوی لاری، محمد توسلی، ولی الله شجاع پوریان، غلامرضا ظریفیان و پروانه مافی حضور داشتند.  

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

ادعای روزنامه آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان به بیرون درز کرده استبرادر یکی‌ از فوتی‌های کرونای قم: به‌اصرار من از برادرم تست کرونا گرفتند/چندنفر مثل برادرم بودند و مردندمجلس آینده شعاری و هیجانی می‌شود/با سناریو، دولت و اصلاح‌طلبان را تخریب کردندپیام مشارکت ۴۰ درصدی انتخابات مجلس یازدهم یک هشدار بزرگ بوددرباره جعبه سیاه هواپیما حرف‌های مرا تقطیع کردند/منطقه ما کمبود نیرو ندارد کمبود عقل داردکرباسچی: رای ندادن، رای به رقیب استحیف خون شهید مطهری که به زمین ریخت تا امروز من بیایم این حرفها را بشنومتاجرنیا: با وجود مشارکت اندک هم اصولگرایان پیروز انتخابات تهران نمی‌شوندآستان مقدس حضرت معصومه(س):مطلب منتشر شده در سایت نظر شخصی بود/با فرد خاطی برخورد کردیمرهبری به اصولگرایان اجازه نمی‌ دهند رئیس‌ جمهوری را استیضاح کنند
آخرین اخبار

برای سلامت جامعه خودمان را فدا می‌کنیم اما در برابر بی‌عدالتی سکوت نمی‌کنیم!نامه جمعی از فعالان سیاسی و مدنی در پی بازداشت چند فعال دانشجوییبازی 4 تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاداستوکس ۱۰۰هزار دلار از پرسپولیس گرفت و فلنگ را بست!ربودن دختر صاحبکار برای ازدواج پنهانی/ پدر راز ناپدید شدن دخترش را برملا کرد؟مرگ عشق پشت میله های زندان/ به حرف های مادرشوهرم مشکوک شدمامواج سیل ۱۷۵ روستای لرستان را محاصره کرداسپیلبرگ می‌رود، هریسون فورد می‌ماندنامزدهای بهترین عکس‌ خبری جهان در سال ۲۰۲۰آستان مقدس حضرت معصومه(س):مطلب منتشر شده در سایت نظر شخصی بود/با فرد خاطی برخورد کردیمFATF و حل مشکل بانکی/هاشمی طبامشارکت و صندوق استیضاح/عباس عبدیآزمایش کرونای زن 55 ساله در ارومیه مثبت اعلام شدمصباحی‌مقدم: حضرت آقا گفتند این دولت، دولت خودمان است/ رأی به مجلس با رأی به نظام قابل قیاس نیستنقوی حسینی: باید صرف‌نظر از احساسات نسبت به تعطیلی مدارس تا پایان سال اقدام کرددرگذشت فوتسالیست قمی به دلیل ابتلا به کروناپژمان نوری و 8 بازیکن ملوان مشکوک به کروناکنعانی‌مقدم: باز شدن کانال مالی اینستکس موجب برداشتن گام‌های مثبت زیادی می‌شودفوت 3 فرد مبتلا به کرونا در لاهیجانحسن‌بیگی: قرنطینه تهران واجب است/ برخی با بیماری هم با مماشات برخورد می‌کنند


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved