سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۴۲۴۹

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۱۱/۲۱ ۱۲:۳۲

موسوی لاری:

ائتلاف با اصولگرایان خودکشی سیاسی است/حضور ما در انتخابات راهبرد قطعی استنائب رئیس شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، با تاکید بر اینکه راهبرد ما حضور در انتخابات است، گفت: علیرغم برخورد با چهره‌های اصلاح طلب حفظ هویت اصلاح طلبی یک ضرورت است. ائتلاف با اصولگریان که موجب مخدوش شدن این هویت خواهد شد، خودکشی سیاسی است.

ایلنا نوشت: سید عبدالواحد موسوی لاری با بیان اینکه از اواخر سآل 96 شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاحات حضور در انتخابات مجلس در دستور کار خود قرار داد، اظهار کرد: انگیزه بالایی برای حضور در انتخابات وجود داشت و در تمام اسناد جلسات این موضوع ثبت شده است. با همین رویکرد از اصلاح طلبان دعوت به ثبت نام شد گرچه با توجه به فضای موجود، انگیزه کاندیداتوری تا حدودی میان اصلاح طلبان ازبین رفت. با وجود همه این شرایط تعدادی از چهره‌های شناخته شده در تهران و شهرستانها ثبت‌نام کردند که متأسفانه بعد از بررسی صلاحیت با پدیده‌ ردصلاحیت های فراگیر مواجه شدیم؛ به طوری که در بسیاری از حوزه های انتخابیه، انتخابات بلاموضوع شد.

او تاکید کرد: در بسیاری از حوزه‌های انتخابیه تعداد داوطلبان از یک جناح هستند و برخی از حوزه‌ها حتی بین خودشان نیز رقابت جدی وجود ندارد. طبق آمارهایی که جریان رقیب اعلام کرده و قطعا صحت ندارد اصلاح طلبان برای 130 کرسی کاندیدا دارند که این حرف درست نیست اما با همین آمار اشتباه هم اکنون در 160 حوزه انتخابیه رقابتی وجود ندارد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با تاکید بر اینکه راهبرد کلی اصلاحات، حضور در پای صندوق رای به عنوان یک اصل است، تصریح کرد: جریان اصلاحات در قالب یک جبهه وارد عرصه انتخابات شده است و با توجه به این ردصلاحیت‌ها به طور طبیعی زمینه لیست دادن جبهه‌ای و ائتلافی برای اصلاحات از بین رفته اما امکان حضور فردی یا حزبی در انتخابات وجود دارد.مخالفتی باحضور در انتخابات از ناحیه احزاب و چهره‌های اصلاح طلب من نشنیده‌ام. حضور ما در انتخابات راهبرد قطعی است اما دادن لیست اقتضایی است.

موسوی لاری با اشاره به راهبرد شعسا در انتخابات مجلس در استانها مبنی بر واگذاری تصمیم به شورای استانها، اعلام کرد: با توجه به ردصلاحیت‌ها، جبهه اصلاحات در مورد تهران در درون خود با دو نگاه مواجه شد؛ احزابی که کاندیدای حداقلی دارند و احزابی که هیچ کاندیدایی ندارند. با هدف اینکه اولا جریان اصلاحات در انتخابات حضور داشته باشد و ثانیا برابری قانونی احزاب، رعایت شود. اعضای مقرر کردند احزاب با نام خود در انتخابات شرکت کنند و در صورتی که چند حزب تصمیم بگیرند لیست بدهند، نباید از سوی احزاب دیگر مورد نکوهش قرار گیرند. فضای انتخابات به دلیل رد صلاحیت فضای یخ زده و غیرمشارکتی است و درچنین شرایطی که لیست اجماعی نداریم نباید لیست مورد تایید احزاب از سوی دیگر احزاب نفی شود.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به تایید صلاحیت های قطره‌چکانی در صورتی که در روزهای آتی چهره‌هایی شاخص تایید صلاحیت شوند آیا امکان ارائه لیست وجود دارد؟ اظهار کرد: شخصا از همان ابتدا طرفدار حضور بودم و هستم و اگر کاندیداهای ما که شاخص هستند و در اصلاح طلبی آنها تردید وجود ندارد، به خصوص دبیران و چهره‌های شاخص احزاب تعدادشان در حدی باشد که نظر احزاب عضو تامین شود و بتوان لیست مناسبی ارائه شود، چرا لیست ندهیم حتی اگر این امر در لحظه آخر صورت گیرد اما این امر بعید است اتفاق بیفتد. این امیدواری وجود ندارد فضای جمعی که در جلسات دیدم، بعید است این نظریه رای اکثریت را بیاورد .

موسوی لاری درباره انتشار لیست هایی مورد تایید آقایان خاتمی و روحانی در فضای مجازی، گفت: آقای خاتمی و روحانی از وضعیت موجود گله مند هستند از چند ماه پیش آقای خاتمی گفتند با توجه به فضای که می بینم دیگر کسی تکرار من را گوش نمی کند و من نظر نمیدهم. قطعاً این لیست های ساختگی جناح رقیب است و ربطی به آقای خاتمی ندارد.

وی درباره احتمال ائتلاف برخی از احزاب اصلاح طلب با اصولگرایان، اظهار کرد: براساس مصوبه شعسا احزاب می توانند با نام حزب خود و نه با ائتلاف با دیگران به صحنه بیایند؛ این حق آنان است که از کاندیداهای خود حمایت کنند. بعید می دانم که حزب اصلاح طلبی با جریان رقیب خود ائتلاف داشته باشد که اگر این کار را انجام دهد به نوعی خودکشی سیاسی کرده است.

موسوی لاری تاکید کرد: باور من این است هیچ ائتلافی با اصولگرایان انجام نخواهد شد و هر حزب اصلاح طلبی با نام خود یا در کنار نام بعضی دیگر از احزاب اصلاح طلب در انتخابات شرکت خواهد کرد. حتی اگر رای نیاورد حاضر نخواهند شد با بیرق اصولگرایان به میدان بروند که این کار برای آنها چیزی به ارمغان نخواهد آورد.

وی اعلام کرد: اگر به هر دلیلی شاهد ائتلاف حزبی با اصولگرایان بودیم که برخلاف منشور همفکری و همراهی و حضور در جبهه اصلاح طلبان است در آن زمان تصمیم نسبت به حضور این حزب در جبهه به عهده اکثریت است.

این فعال اصلاح طلب در پاسخ به اینکه آیا به دنبال ارائه راهکاری برای پایان بخشیدن به نظارت استصوابی هستید، گفت: متاسفانه موضوع در اختیار ما نیست، گلایه از دستگاه‌های نظارتی همین موضوع است. از دستگاه‌های نظارتی می‌خواهیم بی‌طرفانه عمل کند. شاهد گزینش قطره‌چکانی هستیم و احتمال دارد تا شب انتخابات تایید صلاحیت ها ادامه داشته باشد، ما نمی توانیم تا شب آخر منتظر بمانیم و تصمیم نگیریم، بلکه می‌خواهیم به تصمیم شعسا وفادار باشیم.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

ادعای روزنامه آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان به بیرون درز کرده استبرادر یکی‌ از فوتی‌های کرونای قم: به‌اصرار من از برادرم تست کرونا گرفتند/چندنفر مثل برادرم بودند و مردندمجلس آینده شعاری و هیجانی می‌شود/با سناریو، دولت و اصلاح‌طلبان را تخریب کردندپیام مشارکت ۴۰ درصدی انتخابات مجلس یازدهم یک هشدار بزرگ بوددرباره جعبه سیاه هواپیما حرف‌های مرا تقطیع کردند/منطقه ما کمبود نیرو ندارد کمبود عقل داردکرباسچی: رای ندادن، رای به رقیب استحیف خون شهید مطهری که به زمین ریخت تا امروز من بیایم این حرفها را بشنومتاجرنیا: با وجود مشارکت اندک هم اصولگرایان پیروز انتخابات تهران نمی‌شوندآستان مقدس حضرت معصومه(س):مطلب منتشر شده در سایت نظر شخصی بود/با فرد خاطی برخورد کردیمرهبری به اصولگرایان اجازه نمی‌ دهند رئیس‌ جمهوری را استیضاح کنند
آخرین اخبار

برای سلامت جامعه خودمان را فدا می‌کنیم اما در برابر بی‌عدالتی سکوت نمی‌کنیم!نامه جمعی از فعالان سیاسی و مدنی در پی بازداشت چند فعال دانشجوییبازی 4 تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاداستوکس ۱۰۰هزار دلار از پرسپولیس گرفت و فلنگ را بست!ربودن دختر صاحبکار برای ازدواج پنهانی/ پدر راز ناپدید شدن دخترش را برملا کرد؟مرگ عشق پشت میله های زندان/ به حرف های مادرشوهرم مشکوک شدمامواج سیل ۱۷۵ روستای لرستان را محاصره کرداسپیلبرگ می‌رود، هریسون فورد می‌ماندنامزدهای بهترین عکس‌ خبری جهان در سال ۲۰۲۰آستان مقدس حضرت معصومه(س):مطلب منتشر شده در سایت نظر شخصی بود/با فرد خاطی برخورد کردیمFATF و حل مشکل بانکی/هاشمی طبامشارکت و صندوق استیضاح/عباس عبدیآزمایش کرونای زن 55 ساله در ارومیه مثبت اعلام شدمصباحی‌مقدم: حضرت آقا گفتند این دولت، دولت خودمان است/ رأی به مجلس با رأی به نظام قابل قیاس نیستنقوی حسینی: باید صرف‌نظر از احساسات نسبت به تعطیلی مدارس تا پایان سال اقدام کرددرگذشت فوتسالیست قمی به دلیل ابتلا به کروناپژمان نوری و 8 بازیکن ملوان مشکوک به کروناکنعانی‌مقدم: باز شدن کانال مالی اینستکس موجب برداشتن گام‌های مثبت زیادی می‌شودفوت 3 فرد مبتلا به کرونا در لاهیجانحسن‌بیگی: قرنطینه تهران واجب است/ برخی با بیماری هم با مماشات برخورد می‌کنند


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved