اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
25496
1398/12/11 11:01

هاشمی: رسانه‌ها امید را به جامعه تزریق کنند

رییس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به رسانه ها گفت که می توان در کنار اطلاع رسانی دقیق و به روز از ویروس کرونا در کشور، امید را نیز به جامعه تزریق کرد.

محسن هاشمی روز یکشنبه در دویست و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شرایط پیش آمده در پی شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: اصحاب رسانه توجه داشته باشند که ایجاد فضای پرتنش و افزودن به نگرانی عمومی، ایمنی را کاهش می دهد.

وی افزود:می توان در کنار اطلاع رسانی دقیق و بروز، امید را به جامعه تزریق کرد و در میان زشتی های بیماری، زیبایی های خدمت و همنوع دوستی را برجسته نمود.

هاشمی یادآور شد: در شرایطی هستیم که مردم دوران سختی را سپری می کنند و ماه پایانی سال دشوار ۱۳۹۸، شاهد بروز وضعیتی خاص در جامعه بدلیل ایپدمی کورنا هستیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: جا دارد که از همه زحمت کشان در عرصه مقابله با کرونا، بخصوص دکتر زالی، رییس ستاد مبارزه با کرونا در تهران و دکتر کرمی، مسئول ستاد مدیریت بحران شهر تهران قدردانی کنم.

هاشمی گفت: این بیماری موجب شده است که هم سلامت جامعه تهدید شود و هم اقتصاد و معیشت بخش قابل توجهی از شهروندان که وابسته به رونق شب عید و ایام پایانی سال می باشد، آسیب ببیند.

وی افزود: کارگران حوزه نظافت، گردشگری، غذایی، فروشندگان، تولید کنندگان و دستفروشان و بسیاری از صنایع وابسته با اختلال در زندگی خود مواجه شده اند.

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر در بخش مقابله با کرونا، انتظار اصلی از دولت و حاکمیت برای اقدامات عمومی وجود دارد و شهروندان موظف به رعایت بهداشت فردی هستند، در حوزه معیشت واقتصاد بخش قابل توجهی از جامعه که جزو حقوق بگیران دولت ونهادها نیستند، بار اصلی بردوش خیرین ونیکوکاران است.

وی گفت: خیرین در حد توان وبضاعت خود، فشار مضاعف بر نگرانی مربوط به سلامت را از پدران ومادرانی که در این ایام شرمنده فرزندان خود هستند بردارند.

سوانح طبیعی آزمون هم نوع دوستی
هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: سوانح طبیعی و بلایا، نوعی آزمون همنوع دوستی و انسانیت نیز هست که خوشبختانه ایرانیان همواره از آن موفق بیرون آمده اند.

وی اظهار داشت: در زلزله قبل و سیل ابتدای سال، شاهد جوشش احساسات انسانی و کمکهای مردم به آسیب دیدگان بودیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین گفت: مدیریت شهری که هماهنگ با وزارت بهداشت، در حال انجام وظایف محوله در مقابله با کرونا می باشد، می تواند از زیرساختها و امکانات خود جهت ایجاد پویش های داوطلبانه ومردمی شهروندان جهت کمک به یکدیگر و همچنین تامین کالاهای بهداشتی و پیشگیرانه برای اقشار محروم جامعه استفاده کند که تحرک معاونت اجتماعی شهرداری را ایجاد می کند.

وی افزود: تشکلهای مردم نهاد یا سمن ها که روز سمن ها را نیز پشت سرگذاشتیم، ابزار کارامدی برای سازماندهی و اثربخشی اقدامات داوطلبانه هستند که ستاد سمن های شورای شهر تهران می تواند نقش موثری در این زمینه ایفا کند.

تدابیر مدیریت شهری برای کاهش آسیب
هاشمی ادامه داد که برای کاهش آسیب های خانواده بزرگ مدیریت شهری نیز در این ایام پیک بیماری، تدابیری از قبیل کاهش نیروی انسانی مستقر در ادارات و تمرکز بر حوزه خدمات شهری ونظافت را می توان پیش بینی کرده است.

بر اساس تازه ترین آمار کرونا، ۵۳۹ نفر در کشور به این ویروس مبتلا شده و ۳۴ نفر نیز فوت کرده اند.
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در تهران ۵۱ نفر است.

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com

  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.