سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۶۹۴۶

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۱/۰۷ ۱۲:۴۲

سوریان: تعویق المپیک شرایط خوبی را برای کشتی ایران ایجاد خواهد کردنایب رییس فدراسیون کشتی گفت: تعویق زمان برگزاری المپیک ۲۰۲۰ یک اتفاق بود اما در نهایت می تواند شرایط خوبی را برای کشتی ما بوجود آورد؛ چراکه ما تیم جوانی را در اختیار داریم و فرصت برای آماده سازی آنها بسیار کم بود.

«حمید سوریان» در گفت وگویی که سایت فدراسیون روز پنجشنبه آن را منتشر کرد، افزود: یک نگاه دور برای المپیک ۲۰۲۴ و یک نگاه نزدیک برای المپیک ۲۰۲۰ داریم اما با توجه به سیر نزولی که کشتی کشور به لحاظ فنی در سال های گذشته با آن روبرو بود، زمان کمی در اختیار داشتیم که به شرایط ایده آل برسیم. البته در رقابت های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان دورخیز خوبی اتفاق افتاد و این یکسال تعویق زمان مناسبی برای ملی پوشان است تا در شرایط بهتر و با یک همبستگی و اتحاد نتایجی را که قابل قبول مردم است در المپیک کسب کنند.
وی همچنین ضمن تبریک سال نو به تمامی مردم عزیز ایران، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، بهترین کاری که مردم می توانند انجام دهند و به قطع زنجیره انتقال این ویروس کمک کنند در منزل ماندن است و امیدوارم که خدا کمک کند که هرچه زودتر این مشکل برطرف بشود و روزهای خوب مجددا بازگردد و در همین جا یک خسته نباشید و خداقوت به جامعه پزشکی، پرستاران و کادر درمانی کشور می گویم.
وی در مورد تبعات شیوع این ویروس در کشتی کشور تصریح کرد: در زمان حاضر با تصمیم ستاد مقابله با کرونا در ورزش، تمامی فعالیت های کشتی در کشور لغو شده است. طبیعتاً برای ادامه کار نیز تصمیم نهایی را این ستاد می گیرد و بعد از اینکه مجوز دوباره برگزاری فعالیت ها صادر شود، آمادگی آن را داریم که بلافاصله اردوها را برگزار کنیم.
دارنده مدال طلای المپیک در مورد تعویق المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز اظهار کرد: مهمتر از همه چیز، بحث سلامتی ورزشکاران است و با توجه به اینکه تمامی دنیا درگیر این ویروس شدند، کمیته بین المللی المپیک هم بازی های المپیک را یک سال به تعویق انداخت. قبل از هرچیز باید از این بحران عبور کنیم و منتظر این هستیم که اتحادیه جهانی کشتی برنامه خود را ظرف روزهای آتی اعلام کند تا فدراسیون با توجه به آن برنامه ریزی لازم را انجام دهد.
دارنده هفت مدال طلای جهان و المپیک در مورد ارتباط با سرمربیان تیم ملی تصریح کرد: نگاه ما حمایتی و نظارتی است اما با توجه به شرایط پیش آمده، طبیعتاً آن ها در زمینه فنی ابراز نگرانی می کنند. در زمان حاضر برنامه های فنی از طریق ایجاد گروه در فضای مجازی در اختیار کشتی‌گیران قرار گرفته و آنان به صورت اختصاصی تمرینات خود را دنبال می کنند و این موضوع را شخصاً از سرمربیان تیم ملی پیگیری می کنم. البته به دنبال آن هستیم که بلافاصله پس از رفع مشکلات به وجود آمده، اردوها را برگزار کنیم و تیم های ملی مجدداً کار خود را طبق روال گذشته دنبال کنند.
سوریان با بیان اینکه حضور یک حمایت کننده مالی قدرتمند در کنار فدراسیون کشتی را باید به فال نیک گرفت، اظهار کرد: حضور یک حمایت کننده مالی جای خوشحالی دارد و یک اتفاق خوشایند برای ورزش اول کشور است؛ چراکه یک نیاز اصلی برای کشتی محسوب می شد. با توجه به شرایط اقتصادی کشور و انتظاراتی که نسبت به کشتی به عنوان پرافتخارترین ورزش کشور وجود دارد، خلاء حامی مالی بسیار احساس می شد. البته شرایط حامی مالی جدید نسبت به حامی فدراسیون قبل خیلی بهتر است و جا دارد از مسؤولان اپراتور همراه اول به عنوان بزرگترین اپراتور کشور که نگاه ویژه و حمایتی را به کشتی داشتند، تشکر کنم و قطعاً این حضور، کمک ویژه ای به روند تحقق اهداف کشتی کشور خواهد کرد.
وی در مورد تعیین تکلیف کارت ملی کشتی، گفت: روند کار کارت ملی کشتی چند ماهی بود که دچار وقفه شده بود، اما با پیگیری های انجام شده به امید خدا مجددا احیا خواهد شد، قرارداد آن منعقد شده و مقرر است در مدت زمان کوتاهی به شکل نوین تر و جامع تری جامعه کشتی را زیر پوشش قرار دهد.
نایب رییس فدراسیون کشتی در مورد میزان بدهی های فدراسیون و بازپرداخت آن ها تصریح کرد: فدراسیون، بدهی قابل توجهی از قبل داشته که در ماه های اخیر تلاش های زیادی برای بازپرداخت آن شده است. خدا را شکر این موضوع تا حدود زیادی درحال برطرف و حل شدن است و در آینده نزدیک گزارش کاملی را در این مورد به رسانه ها و مردم خواهیم داد.

وی در مورد پرداخت معوقات داوران تصریح کرد: داوران کشتی از ۱۰ سال گذشته مطالباتی را در مورد حق الزحمه های خود داشتند که فدراسیون به ترتیب اولویت، تاکنون در دو مرحله مطالبات آن ها را پرداخت کرده است و مقرر است مرحله سوم طلب آن ها نیز هفته آینده پرداخت شود. انشاء‌الله در تلاش هستیم که ظرف چند ماه آینده تمامی طلبی که داوران از سال های گذشته داشتنه اند را به آن ها پرداخت کنیم.
سوریان با اشاره به اینکه در نخستین روزهای سال جدید، مدیران فدراسیون با حضور در محل کار خود به دنبال برنامه ریزی و پیگیری امور مربوطه به کشتی در سال ۹۹ بودند، گفت: در آخرین روزهای اسفندماه از تمامی ارکان فدراسیون شامل کمیته ها و واحد ها برنامه سال ۹۹ شامل راهکارها، فرصت ها و پیشنهاد ها را خواسته ایم و مقرر است در نخستین روز کاری بعد از تعطیلات، برنامه ای کامل از آن‌ها دریافت کنیم و پس از بررسی آن، میزان بودجه و امکانات هر بخش را مشخص خواهیم کرد.
وی در مورد تعامل مسوولان فدراسیون با مجموعه مدیریتی ورزش کشور اظهار کرد: باید قبول کنیم که فدراسیون کشتی با تعامل با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بهتر به اهداف خود می رسد تا با تقابل؛ به طور کلی ارتباط و تعامل خوبی را با مجموعه مدیریتی ورزش کشور داریم و قدردان حمایت های آن‌ها هستیم.
دارنده مدال طلای المپیک در مورد شرایط کار پس از گذشت چند ماه از فعالیت فدراسیون جدید، گفت: در این هشت ماه که در خدمت جامعه کشتی کشور بودیم با توجه به تحریم ها و ظلمی که نسبت به کشور عزیزمان روا شده و کشور شرایط اقتصادی خوبی را پشت سر نمی گذارد، شرایط سختی را پشت سر گذاشتیم اما با تلاش شبانه روزی که انجام می شود و حمایت همه ی عزیزان دغدغه مند که از ما داشتند، گام خوبی رو به جلو برداشته شده و آینده روشنی برای کتشی کشور می توان متصور بود.
وی ادامه داد: اتفاقات خوب دیگری در مورد درآمدزایی و مباحث فنی در حال رقم خوردن است که در زمان حاضر فرآیند کارشناسی را پشت سر می گذارد و پس از نهایی شدن به سمع و نظر همگان خواهد رسید.
دارنده یک مدال طلای المپیک و ۶ مدال طلای جهان در مورد اینکه حضور در دنیای قهرمانی سخت تر است یا کار مدیریت کشتی، اظهار کرد: کشتی گرفتن کار مشکل و سختی است اما در حوزه مدیریتی، تصمیم گیری ها راجع به موضوعات کلان است و به نظرم کار بمراتب سخت تری است.
سوریان در مورد بودجه فدراسیون کشتی و کفاف آن برای این رشته تصریح کرد: بخش عمده هزینه کرد ما موارد ارزی است و به لحاظ اینکه قیمت ارز نسبت به گذشته چندین برابر شده و بودجه ثابتی در اختیار کشتی قرار دارد، شرایط برای ادامه کار سخت است اما با هماهنگی که از سوی مجلس و وزارت ورزش انجام شده تصمیمات خوبی برای بودجه کشتی در سال ۹۹ گرفته شده است که انشاء‌الله در آینده در این مورد نیز اطلاع رسانی خواهد شد.
نایب رییس فدراسیون کشتی در پایان در مورد انتظارش از جامعه کشتی کشور خاطرنشان کرد: احساس می کنم نیاز امروز کشتی اتحاد، همدلی و اتفاق نظر است. حضور بزرگان کشتی و سایه محبت آمیزشان در کنار کشتی بیشترین غنیمت است و اگر هرکسی نسبت به ظرفیت و پتانسیلی که در اختیار دارد  بتواند به کشتی کمک کند، بهترین اتفاق خواهد افتاد. خواهش من به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ کشتی و از همه ی کسانی که می توانند به کشتی کمک کنند، این است که در کنار کشتی باشند و تلاش کنند این رشته پرافتخار در المپیک ۲۰۲۱ نیز موفق باشد.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

ترامپ در آستانه سقوط؛ آیا بایدن قادر به جذب آرای سندرز خواهد بود؟چرا رای ندادیم؟ - چرا رای دادیم؟ / مناظره سیدمصطفی تاج‌زاده و غلامحسین کرباسچیسیر تا پیاز پرونده خواننده معروف/ اعدام در انتظار آقای خوش صدا؟رقابت پیچیده زاکانی و قالیباف در پارلمان؛ مجلس یازدهم چند فراکسیونی است؟بیرانوند: من و سیدجلال قهرمانی را از پرسپولیس گرفتیم!نشت اطلاعات تلگرام چه تبعاتی دارد؟ماجرای قتل موبایل‌فروشی که نباید مغازه‌اش را باز می‌کردساکتان انتخابات ۹۸؛ از لاریجانی و ناطق نوری تا باهنر و احمدی‌نژاد8 پیشنهاد دکتر معین به رییس‌جمهور برای پیشگیری و درمان کرونا در کشوررازگشایی از شکست بزرگ شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان؛ آیا متهم فقط محمد رضا عارف است؟
آخرین اخبار

علی لاریجانی به کرونا مبتلا شددولت به بی‌بضاعت‌ها یارانه ویژه بدهد/ مردم روزهای پرفشاری را تحمل می‌کنندعلی نصیریان: وقتی اینقدر آسیب‌پذیریم، این‌همه غرور و قلدری چه معنایی دارد؟ستاره ذوبی‌ها در رادار استقلال و پرسپولیسدیدار آیت‌الله موسوی خویینی و مشایی تکذیب شدزالی: پیش بینی دقیقی از زمان پایان کرونا نداریمتخت‌روانچی: کسی از دروغ‌پراکنی آمریکا فریب نمی‌خوردستاری: ۳ گروه مستقل برای تولید واکسن کرونا کار می‌کنندمشکل بودوروف حل می‌شود/ میلیچ به استقلالی‌ها فرصت دادرئیس ستاد کل نیروهای مسلح: فعالیت های آمریکا را در منطقه لحظه به لحظه زیر نظر داریمتعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۵۰۴۶۸ نفر افزایش یافت/قربانیان ۳۱۶۰ نفربهترین فیلم‌های درام سال را بشناسیدچند دستگی در فدراسیون فوتبال/ بوی تعلیق می‌آیدتوصیه‌هایی به خانواده‌های دارای فرزند اوتیسم در روزهای کروناییمصرف بنزین در تهران ۵۰ درصد کاهش یافتگربه‌ها کرونا را به یکدیگر انتقال می‌دهندپاسخ پوردستان به انتشار شایعه شهادت برخی رزمندگان مقاومتفهرست بدهکارترین کشورهای جهانعابربانک فوتبال ایران و سوءاستفاده از سرمایهنشت اطلاعات تلگرام چه تبعاتی دارد؟


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved