سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۷۰۱۵

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ۱۲:۳۴

احمد خرم:

مجلس یازدهم مرا یاد مجلس هفتم می‌اندازد/ مجلسی‌ها برخورد تند و حذفی با دولت خواهند داشتفعال سیاسی اصلاح طلب گفت‌: مجلس یازدهم، مثل هفتمین دوره، با وزرا کاری نخواهد داشت و مستقیماً سرکوب روحانی را در دستور کار قرار خواهد داد.

احمد خرم، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین اظهار داشت: شکل‌گیری مجلس یازدهم مرا یاد رد صلاحیت 3400 نفره در انتخابات مجلس هفتم می‌اندازد.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه سخنانش گفت: هم در سال 78 و هم در سال 98، یک شیوه حذفی از برخورد را با اعمال رد صلاحیت فله‌ای پیگیری کردند تا اصلاح‌طلبان نتوانند خودشان را در معرض رأی مردم قرار دهند. در واقع در هر 2 مقطع زمانی اصولگرایان تندرو احساس کردند قافیه را باخته‌اند. به همین خاطر هم انتخابات مجلس هفتم و هم انتخابات مجلس یازدهم در فضایی کاملاً غیررقابتی برگزار شد.

او همچنین توضیح داد: درباره اینکه مجلس یازدهم چه عملکردی در قبال دولت خواهد داشت باید منتظر و امیدوار بود که تندروی‌ها کنار گذاشته شود. یادم می‌آید در مجلس هفتم، تندروها به این نتیجه رسیدند، که مرا استیضاح کنند. حتی تندروهای مجلس هفتم‌ در جلسات گفته بودند خرم در دولت آدم قلدری است و باید بینی‌اش را به خاک بمالیم و به خیال خودشان با استیضاح بینی دولت را به خاک مالیدند، که البته خیال باطلی داشتند.

وزیر راه دولت اصلاحات افزود: آنها در حالی در این وهم به سر می‌بردند که آن استیضاح باعث شد بُرد من در بین مدیران و البته مردم کوچه بازار بُردِ سیاسی بیشتری از قبل شود. همچنین در جلسه استیضاح هم خیلی از مسائل برای مردم روشن شد و جامعه فهمید تندروها دنبال کار و رفع مشکلات نیستند. حتی بعضی از استیضاح‌کننده‌ها بعداً در محافل مختلف و حتی پیش خود من ابراز پشیمانی کردند.

خرم تاکید کرد: تحرکات احتمالی مجلس یازدهم با دولت را می‌توان از چند جنبه بررسی کرد؛ مثلاً در اینکه برخورد تند و حذفی با دولت خواهند داشت شک و تردیدی نیست. در حالی که در وهله اول باید با در نظر گرفتن شرایط و بحران‌ها،‌ از درگیری پرهیز کرد تا بتوانیم با انسجام از وضعیت پرخطر فعلی عبور کنیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی در ادامه گفت: مجلس یازدهم،‌ مثل هفتمین دوره، با وزرا کاری نخواهد داشت و مستقیماً سرکوب روحانی را در دستور کار قرار خواهد داد. حتی برخی از کاندیداها رسماً اعلام کردند برای شکستن کلید روحانی آمده‌اند و آماده‌اند. معلوم است دود این رفتار حتماً به چشم ملت خواهد رفت و باید گفت این نگران‌کننده‌تر از ویروس کروناست.

او ادامه داد: همچنین سابقه تاریخی به ما یادآوری می‌کند رهبری معظم انقلاب هیچ‌وقت با برخورد حذفی موافق نبوده‌اند و از این پس هم نخواهند بود؛ یعنی ایشان همیشه طرف دولت را می‌گیرند. پس امیدوارم این‌ بار هم جلوی تخریب،‌ مقابله و تخاصم گرفته شود.

احمد خرم در پایان صحبت‌هایش گفت: با وجود اینکه از مجلس یازدهمی‌ها شناخت کافی دارم، باز هم امیدوارم مجلسی که یکدست شده است با متانت از همه ظرفیت‌های کشور بهره ببرد و از یکسویه و یکدست شدن نظام مدیریتی کشور جلوگیری کنند تا از بحران به بن‌بست نرسیم.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

هیچ‌کس صدای رومینا را نشنیدمهریه‌ گل‌ های‌ رز‌ دردسر ‌ساز ‌شد!جزئیات تازه از قتل رومینا، دختر 14 ساله تالشیعارف: نقدها را می‌پذیرم/در دام هیاهوی تبلیغاتی گرفتار نمی‌شوم/برای رفع حصر تلاش کردممجلس یازدهم نشان دهد تابع «هسته‌های قدرت»نیستآغاز گمانه‌زنی ها در مورد گزینه‌های انتخابات ریاست‌جمهوری/احمدی نژاد، رییسی، ظریف و دیگرانزم: هنگامه شهیدی اخبار و مطالبی را ارسال می کرد/ هنگامه شهیدی: زم از من خواستگاری کردبرای اولین بار در ۳۰ سال گذشته ارتش به خیابان‌های آمریکا آمد/ اعتراضات در قاب تصاویراظهارات آیت‌الله ‌یزدی درباره بازرگانتهیه طرحی برای تعیین تکلیف جا ماندگان سهام عدالت
آخرین اخبار

خاکسپاری غریبانه حسن توفیقنفت گران شدفرصت 72 ساعته فدراسیون فوتبال برای فرار از تعلیققانون در ماجرای آسیه پناهی و خانه زن نابینا چه می‌گوید؟پایان مرحله دوم غربالگری کرونا تا دو هفته دیگرتحریم‌های آمریکا به مرز جنایت علیه بشریت رسیده‌ استمنتجب‌نیا: امام(ره) رای مردم را مشروعیت‌بخش حاکمیت می‌دانستهشتمین روز خشونت علیه معترضان در آمریکا؛ ۱۳ کشته تا کنونسیروس عسگری به ایران بازگشتدو قتل در یک باغ‌ دزفولهر جامعه زنده‌ای احتیاج به تحول دارد/ به نیروز جوان اعتماد کنیمAFC زمان آغاز مجدد رقابت‌های انتخابی جام جهانی را اعلام کردبازهم طلب پادوانی از استقلال وصول نشدزم: هنگامه شهیدی اخبار و مطالبی را ارسال می کرد/ هنگامه شهیدی: زم از من خواستگاری کردماجرای طلب پادوانی به کجا رسید؟شاخص بورس میلیونی شدتبادل زندانی برای عزیمت دکتر عسگری در کار نبوده استروحانی: اتحادیه اروپا به وظیفه خود در قبال اقدامات غیرقانونی آمریکا عمل کندجهانگیری آیین‌نامه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی را ابلاغ کردغلامرضا ظریفیان: کتابخانه‌های ملی می تواند راهی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باشد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved