سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۷۰۶۱

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۱/۱۰ ۱۲:۵۳

کعبی: اهدای جام قبل از پایان لیگ غیرقانونی است/ غفوری بهترین دفاع راست چند سال اخیر استبازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: اگر قرار باشد در صورت تعطیلی لیگ به یک تیم جام بدهند در کل لیگ های معتبر جهان باید به همه تیم‌های اول جام بدهند.

فارس نوشت: حسین کعبی در خصوص شرایط فولاد در لیگ، شایعه تعطیلی مسابقات لیگ برتر، اتفاقات سال 98 و ... صحبت‌های زیر را انجام داد.

در شرایطی که لیگ تعطیل است چه کار می‌کنید؟

فعلا که در خانه هستیم و کمتر از منزل خارج می‌شویم، اما چون تمرینات تعطیل است، من به همراه شیمبا، آبشک و مهدی هاشمی‌نسب با رعایت اصول بهداشتی با یکدیگر تمرین می‌کنیم.

شما با تعطیلی مسابقات لیگ برتر موافق هستید؟

صددرصد، سلامتی مردم از همه چیز مهمتر است و اتفاقاتی که این روزها در جهان رخ داده بی‌سابقه بوده است. جمع کردن این  ویروس هنر می‌خواهد و می‌بینید که روزبه‌روز بدتر هم می‌شود.

قبول دارید که برای تعطیل کردن مسابقات، کار سازمان لیگ سخت است؟

اگر بخواهیم حرفه‌ای عمل کنیم، باید کارهای سخت انجام دهیم. از آسیا تا اروپا همه فوتبال‌شان تعطیل شده و هیچ لیگی برگزار نمی‌شود. خوشبختانه افرادی در فدراسیون فوتبال هستند که می‌توانند تصمیمات درست بگیرند و امیدوارم آنها به تعطیلی لیگ به جمع‌بندی برسند. 

پرسپولیسی‌ها اعتقاد دارند با فاصله 10 امتیازی با تیم دوم، در صورت تعطیلی مسابقات، آنها باید قهرمان اعلام شوند. از طرفی، سپاهان و استقلال مدعی هستند هنوز شانس قهرمانی دارند و طبیعتاً این اظهار نظرها کار را برای مسئولان فدراسیون سخت می‌کند. 

من کاری به پرسپولیس، استقلال یا سپاهان ندارم، اما اینکه قرار باشد جام را به تیمی بدهند، غیرقانونی است. اگر اینگونه است، در کل جهان باید لیگ‌ها تعطیل شود و به همه تیم‌های اول جام بدهند. ما در فدراسیون افراد فوتبالی داریم که می‌توانند تصمیم کارشناسی بگیرند، ولی اگر قرار باشد به تیمی قبل از پایان مسابقات جام بدهند، این کار غیرقانونی است، الان هم تصمیم گرفته شده که مسابقات تعطیل شود، اگر همه نگران هواداران هستند، باید نگران بازیکنان و مربیان نیز باشند. 

به هر حال خیلی از تیم‌ها بیش از یک ماه است که تمرین نکرده‌اند و خیلی از بازیکنان هم خواستار تعطیل شدن مسابقات به خاطر سلامتی‌شان هستند.

درست است که خیلی از تیم‌ها تمرین کرده‌اند، اما تازه یک سال است فوتبال را کنار گذاشتم. اگر یک روز برای تمرین به خارج از خانه نروم، انگار چیزی را گم کرده‌ام. بازیکنان فولاد طبق برنامه، سرمربی یک روز وزنه می‌زنند و یک روز می‌دوند. آنها هر روز فیلم تمرین‌هایشان در گروهی که داریم ارسال می‌کنند، بازیکن باید بدن خودش را به این شکل آماده نگه دارد. اینکه یک فوتبالیست در خانه بخورد و بخوابد اسمش فوتبالیست نمی شود.

پس شما می‌گویید فدراسیون چه تصمیمی بگیرد؟

فدراسیون باید با مدیران عامل باشگاه‌ها جلسه بگذارد و یک تصمیم واحد اتخاذ کند. به هر حال باید نگاه کارشناسی باشد، اما فوتبالی‌ها باید دور هم جمع شوند و همه  چیز را درنظر بگیرند.

از سال گذشته صحبت کنیم، سال 98 برای حسین کعبی چطور بود؟

من سال فوق‌العاده‌ای را پشت سر گذاشتم به جز یک مورد که متأسفانه خواهرم را از دست دادم. این اتفاق هم دست خدا بوده و بنده در آن تأثیر ندارد. امیدوارم سال 99 برای همه مردم ایران خوب باشد و اتفاقات خوبی برای مملکت ما بیفتد. آرزو می‌کنم این ویروس هر چه سریع‌تر از کشور ما خارج شود.

توصیه شما به مردم چیست؟

من در طول مصاحبه، یکی دو بار اشاره کردم تمرینات اختصاصی می‌کنیم، اما مردم باید بدانند ما در فضایی هستیم که تجمعی در آن وجود ندارد. با وجود اینکه تمرینات تعطیل شده، مهدی هاشمی‌نسب در خوابگاه باشگاه فولاد مستقر است و سه هفته است که خانواده‌اش را ندیده. او می‌گوید اگر من نزد آنها بروم، شاید خانواده‌ام را مریض کنم، یا برعکس، آنها به من ویروس منتقل کنند. توصیه من به مردم این است که یک‌ماه با هم متحد باشیم، رعایت کنیم تا کلک این ویروس کنده شود، وگرنه اگر بخواهم صادقانه بگویم، در این مدت متوجه شدم مردم اصلاً رعایت نمی‌کنند. اگر اینگونه باشد، این ویروس از تنها کشوری که خارج نمی‌شود ایران است، چون مردم باید خودشان به هم کمک کنند. 

حسین کعبی سالها در تیم ملی فوتبال ایران حضور داشته و در لیگ انگلیس هم به میدان رفته است، آیا از نظر شما بازیکنی در این سالها بوده که در دفاع راست خوب عمل کرده باشد؟

 من بعد از آقای جواد زرینچه که بهترین دفاع راست فوتبال ایران بود، موفق شدم خودم را در آن پست ثابت کنم. افتخار می‌کنم که جانشین فرد بزرگی مثل زرینچه شده‌ام. بعد از من هم پنج شش نفر در این پست بازی کرده‌اند، نفراتی مثل منتظری، خسرو حیدری، رامین رضائیان، ووریا غفوری و چند بازیکن دیگر، ولی انصافا بازیکنی که عملکردی ثابت داشته باشد را ندیده‌ام. اینکه یک بازیکن سه چهار سال پیاپی در دفاع راست در اوج باشد، در فوتبال ما در این چند سال حضور نداشته، اما اگر بخواهم اسمی ببرم، ووریا غفوری بوده که سبک بازی‌اش در این چند سال نشان داده که در خدمت تیم است و اگر به همین شکل ادامه بدهد، هم می‌تواند در جام جهانی بازی کند و هم در جام ملت‌های آسیا. به نظرم اگر مربی تیم ملی روی یک نفر برای مدافع راست برنامه‌ریزی کند، غفوری می‌تواند حقش را بگیرد و در تیم ملی فیکس باشد. صادقانه می گویم، در این چند سال یک بازیکن تاپ خوب در ایران پیدا نشده است، شاید خیلی‌ها از این صحبت من ناراحت شوند، اما باید واقعیت را گفت.

اوضاع احوال تیم ملی را بعد از حضور اسکوچیچ در چهار دیدار آینده که به تعویق هم افتاده چطور می‌بینید؟ 

من کاری به اسم اشخاص ندارم، 15 سال در تیم ملی بوده‌ام و افراد برایم مهم نیستند. مربیان می‌آیند و می‌روند، بازیکنان هم همین‌طور ولی معتقدم چهار بازی خیلی سنگین داریم. فوتبال در همه کشورها پیشرفت کرده و لیگ قطر و امارات دیگر با لیگ‌های چند سال گذشته قابل قیاس نیست. معتقدم ما بازیکنان خوبی در تیم ملی داریم و حتی نفرات ذخیره تیم ملی چیزی کم از بازیکنان اصلی ندارند. حتی بعضی از آنها بهتر از بازیکنان فیکس هستند، اما با این وجود کارمان آسان نیست. اگر بگویم تیم ملی ما صددرصد به جام جهانی می‌رود، مردم را فریب داده‌ام، اما ما باید وقت بگذاریم و تلاش کنیم تا از این چهار بازی نهایت امتیازات را کسب کنیم. 

شما مدتی با علی کریمی و حالا با نکونام کار می‌کنید، آیا صحت دارد سرمربی فولاد خیلی برای کارش زمان می‌گذارد؟

نکونام واقعاً عجیب و غریب است. او کل زندگی و وقتش را برای فولاد گذاشته و اگر ما ساعت 11 صبح تمرین داشته باشیم، از 8 صبح صبحانه را با هم هستیم و ناهار را هم با هم صرف می‌کنیم، حتی شب‌ها تیم بازی حریف‌مان را تماشا می‌کنیم. نه اینکه حالا که با نکونام کار می‌کنم این حرف‌ها را بزنم، اما مطمئنم او یکی از مربیان بزرگ می‌شود و در آینده مربی تیم ملی خواهد شد. این را روی کاغذ برایتان می‌نویسم. 

چرا چنین دیدگاهی دارید؟

او به بازیکن بزرگ باج نمی‌دهد و حواسش به همه چیز هست. از زمین تمرین تا رختکن بازیکنان و سالن بدنسازی را زیرنظر دارد و بعضی روزها کارهایش را یادداشت می‌کنم تا در دوران مربیگری از آنها استفاده کنم. نکونام مربی حرفه‌ای و سختگیری است و شاید خیلی از بازیکنان تحمل نداشته باشند که این‌چنین به آنها سخت گرفته شود،‌ اما این تصمیمات کاملا به نفع خودشان است. سعید آذری هم در کنار نکونام به او کمک می‌کند و مطمئن باشید این تلاش‌ها روزی جواب می‌دهد. 

اگر لیگ تعطیل نمی‌شد، شاید فولاد یکی از مدعیان حضور در لیگ قهرمانان آسیا هم بود...

به این مسئله شک نکنید. حتی اگر لیگ ادامه هم داشته باشد، ما به روند خوبمان ادامه می‌دهیم، چون برنامه‌ریزی درستی کرده‌ایم و روی همین برنامه‌ریزی به موفقیت خواهیم رسید، حتی با وجود اینکه الان در تعطیلات هستیم. 

تبلیغات

پربازدیدترین ها

می‌خواستند ایران را زمین بزنند اما خودشان هم دیگر نیستندرئیس سازمان بورس استعفا دادتا انتخابات ۱۴۰۰ مذاکره‌ای بین ایران و آمریکا اتفاق نمی‌افتدبیانیهٔ جمعی از فعالان سیاسی در حمایت از نامهٔ ارکان دو نهاد علمی دربارهٔ تهیه و خرید واکسن کرونابیم و امید رایزنی اصلاح‌طلبانه / سنت نانوشته رایزنی انتخاباتی اصلاح‌طلبان با شورای نگهبان و حاکمیتدلیل ظریف برای کاندیدا نشدن در انتخابات 1400: نمی خواهم باعث اختلاف در کشور شوماین مجلس محصول کناره‌گیری از انتخابات استتوکلی: غسال آیت الله مصباح یزدی ابَربدهکار بانکی استروزنامه شرق: موضع ایران در آغاز دولت بایدن باید این باشد که آماده گفت وگو هستیمنماینده سیلی‌زن مجلس: سرباز باتومش را به شکم من کوبید و گفت هر خری هستی برای خودت هستی!
آخرین اخبار

تخریب ویلای غیرمجاز دو مقام مسئول در فیروزکوهبیرانوند: هیچ وقت به توانایی‌های خودم شک نکردمآمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا/زیباکلاموسایل ساده روزمره ای که باعث آتش سوزی می شوندکرونا بیش از ۸۰ درصد ریه انصاریان را درگیر کرده استجهانگیری درگذشت مهرداد میناوند را تسلیت گفتدر این سه سال شبی نبود که با خیال آسوده سر به بالین بگذارمپیشنهاد اعمال محدودیت‌های تردد بین شهری در تعطیلات ۲۲ بهمنفیلم «خورشید» به جشنواره فیلم میامی دعوت شدداورزنی: پیشنهاد میزبانی لیگ ملت‌ها را داده‌ایمورود سامانه بارشی جدید به ایرانوضعیت بورس تا پایان سال چگونه خواهد بود؟لایک‌های توییتری در مورد ما چه می‌گویند؟(قسمت دوم)انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از حضور مقامات طالبان در تهران/ تروریسم خوب هم داریم؟کنایه حسام الدین آشنا به وزیرخارجه آمریکادر نظارت استصوابی بر انتخابات مجلس، آزمون سندروم بیقراری دست بگیرید!اعتماد: قالیباف هنوز در فضای رقابت انتخابات 96 مانده استکیهان این باز از افشاگری توکلی عصبانی شد/ کی گفته فقط شما اهل مبارزه با فساد هستید؟کاهش نرخ رسمی ۳۳ ارزادامه روند نزولی رمزارزها


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved