سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۰۱۰۸

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۲/۲۵ ۲۳:۴۴

مجلس اصولگرایان در حسرت وحدت / قدرت گرفتن کمپین نه به قالیباف با نزدیکی سنتی ها و احمدی نژادی ها#اصلاحات_پرس: صف بندی ها در جناح اصولگرا برای تصاحب صندلی ریاست مجلس به ایستگاه آخر نزدیک شده و آنطور که از حملات توئیتری طرفین برداشت می شود "وحدت" دست نیافتنی است.

 #اصلاحات_پرس: صف بندی ها در جناح اصولگرا برای تصاحب صندلی ریاست مجلس به ایستگاه آخر نزدیک شده و آنطور که از حملات توئیتری طرفین برداشت می شود "وحدت" دست نیافتنی است.

هر چه به هفتم خرداد و آغاز مجلس یازدهم نزدیک می شویم خیال خوش شهردار سابق تهران برای #فرماندهی_مجلس آن هم با کسب اکثریت آرا کمرنگ تر می شود! وی که برای به دست آوردن  آرا نمایندگان منتخب به وعده و وعید دادن های مرسوم و پرطمطراق خود بسنده نکرده و برای رسیدن به ریاست مجلس در بحبوحه ی بحران کرونا سفر های استانی می رفت هم اکنون شانس خود را کم تر از همیشه می بیند.

قالیباف حاضر نیست زیر بار تعهد عدم کاندیداتوری شدن در انتخابات 1400 رود و به همین دلیل از طرف مخالفین به سکوی پرتاپ کردن کرسی ریاست مجلس برای تصاحب پاستور متهم است. از طرفی دیگر بخش عظیمی از منتخبین مجلس یازدهم که منتقد نحوه ریاست لاریجانی در مجلس هستند شهردار سابق را لاریجانی دوم می دانند که خود را در جایگاه ریاست، نماینده تر از باقی نمایندگان به حساب می آورد

همان طور که پیش بینی می شد آب جبهه پایداری و مدیران سابق دولت نهم و دهم با قالیباف در یک جوی نمی رود و اختلافات قدیمی و ریشه ای آنها در بحث انتخاب ریاست مجلس ظهور و بروز پیدا کرده که شاهد مثال آن حمله منتخبین نزدیک به قالیباف به صادق محصولی قائم مقام جبهه پایداری و وزیر  کشور دولت احمدی نژاد است که تلویحا وی را به "پدرخواندگی" و تصمیم گیری برای مجلس یازدهم متهم کرده اند زیرا اقدامات او به مذاق آنها خوش نیامده.

در کنار دو گروه فوق الذکر نیروهای سنتی اصولگرا به رهبری میرسلیم را هم اضافه کنیم که مدت هاست به شکلی جدی از عملکرد و حواشی غیر قابل انکار شهردار سابق تهران انتقاد می کنند. کنایه معنادار دبیرکل حزب موتلفه به قالیباف موید این نکته است که اصولگرایان نمیخواهند هزینه حواشی  شهردار سابق تهران را بپردازند. بادامچیان اخیرا در مصاحبه ای عنوان کرده بود "رئیس مجلس نباید دچار حواشی فساد اقتصادی باشد".

پس از مطرح شدن گزینه های مختلف برای رقابت با قالیباف آن گونه که مشخص است این سید مصطفی میرسلیم است که توانسته مهره ی موثری در کمپین "نه به ریاست قالیباف" باشد. و مهمتر اینکه همه در محافل سیاسی او را مورد حمایت می دانند فاکتوری که قاعدتا در مجلس اصولگرا بسیار مهم است. از طرف دیگر گزینه های تیم احمدی نژاد نیز در حال پیاده کردن بازی پیچیده ای هستند و حتی دو هفته مانده به آغاز مجلس یک گزینه مشخص را انتخاب نکرده اند‌ و با اینکه حاجی بابایی و شمس الدین حسینی گزینه های اصلی آنها بود حالا آرام آرام این نیکزاد است که پررنگتر می شود و نام او بیشتر بر سر زبان ها افتاده است.

اندکی مانده به آغاز به کار مجلس جدید حتی طرفین دوئل نهایی ریاست مجلس اصولگرایان مشخص نیست و از بهار این بهارستانی های جدید پیداست که منتظر وحدت حای در این مجلس یکدست اصولگرا هم نباید بود.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمادامه واکنش‌ها به واگذاری تکه‌ای از جنگل هیرکانی به یک شخصهاشمی رفسنجانی نتوانست دانشگاه آزاد را وقف کند، جنگل‌های هیرکانی چطور وقف شدند؟صدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟بورس چگونه از حباب خارج می‌شود؟«بی قدرتی» اصلاح‌طلبی به دلیل«درقدرتی» است/اصلاح‌طلبی حیات خود را به بند ناف قدرت گره زدهمحمد مهاجری: اصولگرایان از رسیدن به پاستور اطمینان دارندجنایت مرد قناد به خاطر همسر سابقسیاسیون عادل را برمی‌گردانند؟
آخرین اخبار

ایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوریچه کسی می‌گوید که جامعه تاب اقتصاد ریاضتی را ندارد؟اصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟وحدت شرط کافی برای پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات نیستبالاخره حجاریان از نماینده مجلس به هیات نظارت شکایت کرده است؟منشأ خیلی مفاسد آنجاست که قدرت انتخاب را از مردم سلب یا محدود کنیم / آیا می‌توان نماینده را از حق نمایندگی محروم کرد؟روزنامه کیهان یادش افتاد به سخنرانی چند سال قبل مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حمله کنداصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستانفجار مهیب در بیروت+تصاویراولین واکنش داماد نعمت زاده به فرارش از کشوربازداشت دو مدیر پرسپولیس تکذیب شدشکایت حجاریان از نماینده عضو جبهه پایداری به کجا رسید؟حسادت یک زن به شوهرش، او را بالای دار برداجیر کردن مرد ایدزی برای قتل مشاور املاک/ دفترچه ای که نقشه قتل را لو داد!القای ناکارآمدی دولت، محور اصلی جنگ روانی دشمن استعضو جامعه روحانیت مبارز: احمدی‌نژاد مهره سوخته استابلاغ پروتکل‌های بهداشتی ماه محرم تا هفته آیندهدلایل عمده نگرانی صهیونیست ها از سند همکاری ایران-چین از نگاه شبکه اسرائیلیتعرفه تست کرونا در بخش دولتی و خصوصی اعلام شد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved