سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۱۳۶۴

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۱۳:۰۰

تاکید بر ادامه تست از فوتبالیست‌ها/ تصمیم جدیدی گرفته نشده استسخنگوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ بر ادامه ارزیابی بازیکنان تیم های لیگ برتری فوتبال و نمونه‌گیری PCR از آنها تاکید کرد.

رضا سعیدی در گفتگو با مهر با یادآوری اینکه طی روزهای گذشته نتیجه آزمایش کرونایی به عمل آمده از برخی بازیکنان تیم‌های حاضر در لیگ برتر فوتبال مثبت اعلام شده و برخی هم مشکوک به کرونا تشخیص داده شده‌اند، گفت: ارزیابی وضعیت فوتبالیست‌ها کماکان باید ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: ارزیابی مجدد شامل همه بازیکنان می‌شود. وضعیت نفراتی که تست آنها مثبت تشخیص داده شده باید مجدد ارزیابی شود تا اطمینان حاصل شود که بعد از گذشت دوره درمانی دو هفته‌ای، به بهبودی کامل رسیده‌اند. نفراتی هم که مشکوک تشخیص داده شده تا تست‌شان منفی بوده است باید مجدد ارزیابی شوند تا نسبت به پاک بودن آنها از حیث ابتلا به ویروس کرونا اطمینان حاصل شود.

سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان اینکه فعلاً تمام آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سراسر کشور می‌توانند تست موردنظر را از بازیکنان فوتبال بگیرند، خاطرنشان کرد: تعداد آزمایشگاه‌های مجاز در این زمینه زیاد است اما در آخرین نشستی که میان فدراسیون پزشکی ورزشی و سازمان لیگ فوتبال برگزار شد، مقرر شد به منظور یکدست شدن نتایج تعداد آزمایشگاهی محدود مشخص و به باشگاه‌ها معرفی شوند تا نمونه گیری ها تنها در آن مراکز انجام شود.

سعیدی همچنین در مورد روند ارزیابی نتایج تست PCR لیگ برتری‌های فوتبال گفت: تمام نتایج از همه باشگاه‌ها به سازمان لیگ ابلاغ می‌شود و در جلسات مشترک این سازمان با فدراسیون پزشکی ورزشی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

وی در مورد لیگ برتر فوتبال و اینکه به خاطر مثبت شدن نتیجه تست برخی بازیکنان تعطیل خواهد شد یا نه؛ خاطرنشان کرد: در این مورد هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است. اصلاً بحثی در این زمینه نداشته‌ایم. قاعدتاً باید طبق پروتکلی که ویژه مسابقات فوتبال تدوین شده و تاییدیه وزارت بهداشت و ورزش را هم دارد، عمل شود.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران (نادو) در مورد این پروتکل تاکید کرد: تدوین این پروتکل از یک ماه پیش و با الگوبرداری از پروتکل‌های تدوین شده در سازمان جهانی بهداشت، وزارت بهداشت ایران و همچنین لیگ کشورهای آلمان، انگلستان و کره جنوبی آغاز شد. این پروتکل تاییدیه وزارت بهداشت را گرفت و در وزارت ورزش هم تصویب شد. دو هفته پیش هم توسط فدراسیون پزشکی در اختیار سازمان لیگ قرار گرفت تا جهت اجرا به باشگاه‌ها ابلاغ شود.

سعیدی با بیان اینکه از ابتدای هفته جاری اجرای پروتکل ویژه فوتبال توسط تمام لیگ برتری‌ها آغاز شد، گفت: تلاش ما این است که رقابت‌ها را با سلامت کامل و به دور از هیچ گونه ابهام و نگرانی برگزار کنیم.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

تأملی بر یک نامه/سعید حجاریانروایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی/ روحانی نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی را تعیین کرد نه جهانگیری!دفاع عجیب کمیسیون تحقیق مجلس از تاجگردونکرونا باعث شد دولت ناچار به پناه بردن به بورس شود/ نهادها در برابر تغییر مقاومت می‌کننداکران فیلم‌های خارجی؛ فرمولی تازه برای نجات سینمای ایران!؟کمیسیونی کاملا فرهنگی بدون کتاب و فیلم!هاشم آقاجری: کارنامه مصدق نشان می‌دهد که در ایران امکان یک توسعه دموکراتیک ملی و مستقل وجود داردرسانه بلژیکی: کاوه رضایی با "کلوب بروژ" به پایان خط رسیده استسیف: برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد/«تقریبا هیچ» حرف دلم بودفرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران اعلام کرد: پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای تهران
آخرین اخبار

صیادی آسیب زای چینی ها در خلیج‌فارس با مشارکت "ژن‌ خوب"برخی عناصر سطحی مجلس تحت تاثیر احمدی‌نژاد هستندسپاه پاسداران وارد می شود؛ مواجهه منطقی با کرونا در دستور کارحمله نیروهای لباس شخصی به کوی دانشگاهکرونایی‌های مجلس معرفی شدند۲۰ میلیارد یورو خارج از ایران بلوکه شده است/ دستور رهبری را اجرا کردمکرونا باعث شد دولت ناچار به پناه بردن به بورس شود/ نهادها در برابر تغییر مقاومت می‌کنندحادثه در مترو تهران / واگن های مترو از خط خارج شدنداکران فیلم‌های خارجی؛ فرمولی تازه برای نجات سینمای ایران!؟رسانه بلژیکی: کاوه رضایی با "کلوب بروژ" به پایان خط رسیده استکرونا ارزش سهام «نت‌فلیکس» را به اوج رساند/ ۵۰۰ دلار برای هر سهمفرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران اعلام کرد: پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای تهرانآخرین قیمت‌ها از بازار سکه، طلا و ارز در روز چهارشنبهرشد شاخص بورس از تب و تاب افتادموسوی: اراده سیاسی رهبران چین و ایران بر توسعه روابط راهبردی استمیدانستیم بازگشایی آمارها را بالا می برد این جهل ما نبود، این ضعف اقتصاد ما بود/فشار بیاورند ناگفته ها را می گویمنشست تخصصی کارگروه جهش تولید حق بیمه با مدیران اجرایی استان تهرانبازدید معاون فنی از دانشگاه علمی کاربردی بیمه ایرانرونمایی بیمه ایران از بیمه نامه حوادث و بیماری‌های اپیدمیک دام صنعتیتشریح اثرات شیوع کرونا بر صنعت بیمه کشور توسط مدیرعامل بیمه ایران


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved