سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۱۵۰۱

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۳/۱۳ ۱۰:۱۲

اظهارات آیت‌الله ‌یزدی درباره بازرگانآیت‌الله محمد یزدی با اشاره به اینکه در جریان انقلاب که امام تازه به قم آمده بود و ظاهرا دولت موقت هم بود، مدعی شده است که «مهدی بازرگان به ایشان گفته بود اینکه حکومت نمی‌شود که من هروقت شما را کار داشته باشم به قم بیایم... امام گفت شما در مورد من نمی‌توانید تصمیم بگیرید. در نهایت هم کسالت ایشان را به تهران آورد و برای حکومت به تهران نیامد.

روزنامه «شرق» نوشت: عضو شورای نگهبان افزود: امام این امتیاز را داشت که گزارشات کسانی را که اعتماد داشتند گوش می‌دادند و بعد هم اجازه نمی‌دادند هیچ‌کس در کار ایشان دخالت کند. کسی گفته بود حاج احمدآقا در کار امام دخالت می‌کند. من نایب‌رئیس مجلس بودم و به خدمت امام رسیدم و گفت به آقایان بگویید هیچ‌کس در کار من دخالت نمی‌کند و مطلب متعلق به خود من است.

وی تأکید کرد: یکی از قاطعیت‌های خیلی مهم در اوایل انقلاب، دیدار یکی از درباری‌ها با برخی علمای قم بود که امام صریحا فرموده بود من با هیچ‌کس دیدار خصوصی ندارم و بهبودی قبول کرد که در جمع بیاید. من دوست داشتم نحوه ملاقات را ببینم. وقتی امام نشست و آن آقا وارد شد، امام سراغ بحث خودشان و صحبت‌کردن علیه شاه رفتند و انتقادات بسیار شدیدی که سخنرانی تاریخی مهمی شد.

آیت‌الله یزدی در پاسخ به این سؤال که «اگر نظریه ولایت فقیه مطرح نمی‌شد، نظریه دیگری برای عوض‌شدن پهلوی به جایی می‌رسید؟»، گفت: نظریه دیگری مطرح نبود و از موقعی که امام به نجف تبعید شد، بحث ولایت فقیه را به قلم خودشان مطرح کردند و این دلیل بر این است که هیچ نظریه دیگری مطرح نبوده است. البته نه به این شکلی که در قانون اساسی هست، ولی اینکه حکومت حق امام هست و در زمان غیبت امام، فقیه در پیشگاه خدا مسئول است و اگر مردم از او حمایت کردند، حقش هست که حکومت کند.

عضو شورای نگهبان با تأکید بر مخالفت با رهبری شورایی، اظهار کرد: مبنای امام، مبنای خاندان عصمت و روایاتی است که از امام زمان در توقیعات آمده و ولی‌فقیه واجد‌الشرایط است. الان هم رئیس فعلی خبرگان، آیت‌الله جنتی و هیئت‌رئیسه فعلی خبرگان با افکار امام آشنایی دارند. یکی از وظایف خبرگان حفظ حاکمیت جمهوری اسلامی ایران است.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

تأملی بر یک نامه/سعید حجاریانروایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی/ روحانی نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی را تعیین کرد نه جهانگیری!دفاع عجیب کمیسیون تحقیق مجلس از تاجگردونکرونا باعث شد دولت ناچار به پناه بردن به بورس شود/ نهادها در برابر تغییر مقاومت می‌کننداکران فیلم‌های خارجی؛ فرمولی تازه برای نجات سینمای ایران!؟کمیسیونی کاملا فرهنگی بدون کتاب و فیلم!رسانه بلژیکی: کاوه رضایی با "کلوب بروژ" به پایان خط رسیده استسیف: برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد/«تقریبا هیچ» حرف دلم بودفرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران اعلام کرد: پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای تهرانچه نوع ماسکی ما را در برابر کرونا محافظت می‌کند؟
آخرین اخبار

وزیر بهداشت: ویروس کرونا از طریق هوا منتقل نمی‌شودفوت ۱۸۸ بیمار کووید۱۹ در کشور/ مجموع بیماران در کشور به ۲۵۵ هزار نفر رسیدترامپ: در انتخابات پیروز می‌شوم/من مجوز حمله سایبری به روسیه در سال ۲۰۱۸ را صادر کردمسخنگوی شورای نگهبان: نظر مجلس درباره رد یا تایید اعتبارنامه ها برای ما محترم استرییس اتاق فکر کرونای تهران: موج دوم کرونا در پاییز می‌آید و ممکن است بسیار کشنده‌تر باشدرونمایی از کیفی اعجاب انگیز در اولین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزیترابیان: در قرارداد ویلموتس جملاتی هست که به نفع اوستکارگزاری بورس بیمه ایران در خرداد ۹۹ به جمع ۸ کارگزار برتر بورسی راه یافتپوران درخشنده: چطور به یک بازیگر برای یک ماه یک میلیارد دستمزد می‌دهند؟ضبط برنامه «عصر جدید» متوقف شددایی: تا وقتی آقازاده‌ها تصمیم‌گیرنده هستند بازگشت من به فوتبال ممکن نیست!چگونه تست‌ کرونای بازیکنان استقلال که مثبت اعلام شده بود، منفی شد؟افزایش نرخ سود بانکی تا سقف ۲۰ درصدمینو محرز: بیماری طاعون خیارکی وارد کشور نشده استهمه چیز درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعیزنگنه: تسلیم تحریم ها نمی شویم/توجه به میدان های نفتی مشترک یک ضرورت است«بتمن» سریال می‌شود/ زندگی در دنیای گاتهامکیانوش اسلامی: دستمزدبازیگران مثل قیمت مسکن بالا می‌روداصلاحات به اصل خود بازگردد مردم حمایت می کنند/تندرویهای اصولگرایان اوضاع را نابهنجار خواهدکردکرونا هراسی همانند عادی سازی کرونا خطرناک است/تعطیلی کامل فعالیت‌های اقتصادی غیر ممکن است


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved