سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۱۵۳۷

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۳/۱۳ ۱۳:۰۸

ظریفیان: عدالت اجتماعی از نقاط کانونی گفتمان امام خمینی(ره) بودیک فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه عدالت اجتماعی از نقاط کانونی گفتمان امام خمینی(ره) بود، گفت: باید بررسی کنیم که نظام در زمینه کاهش فاصله طبقاتی، توزیع عادلانه ثروت ،رفاه عمومی و جلوگیری از فساد و رانت چه کارنامه ای داشته است.

غلامرضا ظریفیان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه وصیت نامه امام خمینی(ره) را مثل همه وصایای بزرگان می توان به دو بخش تقسیم کرد، افزود: یک بخش مربوط به اصول و ارزش های ثابتی مثل لزوم درک درست از اسلام، توجه به سیره پیامبر(ص) و اهل بیت و توجه به ارزش های برخاسته از انقلاب اسلامی است. بخش دیگر وصیت نامه نیز متناسب با شرایط زمان و مکان است.

وی با بیان اینکه این اصول و ارزش های ثابت مربوط به همه زمان ها و موقعیت هاست، اظهار کرد: این اصول یعنی توجه به اسلام و سیره اهل بیت، توجه به مردم، یاری رساندن به مظلوم و مبارزه با ظالم از عوامل شکل گیری انقلاب اسلامی بود و توجه به آن ها موجب تداوم انقلاب می شود.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: توجه امام خمینی(ره) به محرومان و مظلومان برگرفته از نگاه دینی او بود. بر طبق قرآن، ماموریت پیامبران توجه مردم به مسأله توحید و برقراری قسط در جامعه است.معنای امروزی قسط، توزیع عادلانه ثروت ،قدرت و کرامت است. عدالت اجتماعی و توزیع منابع ثروت از نقاط کانونی گفتمان امام(ره) بود که ایشان هیچ گاه آن را رها نکرد و همواره از جنگ فقر و غنا می گفت.

ظریفیان در پایان گفت:  عدالت اجتماعی مبرم ترین مسأله جامعه ما است. رهبری هم اشاره کرده اند که در زمینه عدالت توفیق زیادی به دست نیاورده ایم. اگر می خواهیم بدانیم که چقدر به وصیت امام خمینی(ره) در زمینه تحقق عدالت اجتماعی  عمل شده است، باید بررسی کنیم که نظام در زمینه کاهش فاصله طبقاتی، توزیع عادلانه ثروت ،رفاه عمومی و جلوگیری از فساد و رانت چه کارنامه‌ای داشته است.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

تأملی بر یک نامه/سعید حجاریانروایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی/ روحانی نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی را تعیین کرد نه جهانگیری!دفاع عجیب کمیسیون تحقیق مجلس از تاجگردونکرونا باعث شد دولت ناچار به پناه بردن به بورس شود/ نهادها در برابر تغییر مقاومت می‌کننداکران فیلم‌های خارجی؛ فرمولی تازه برای نجات سینمای ایران!؟مصباحی مقدم : اقتصادکشور نه دست اصولگراها بوده نه اصلاح طلبهاکمیسیونی کاملا فرهنگی بدون کتاب و فیلم!آخرین جزئیات از حکم اعدام 3 بازداشت‌شده اعتراضات آبان/وکلا امکان دسترسی به پرونده را نداشته‌اندرونمایی از کیفی اعجاب انگیز در اولین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزیسیف: برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد/«تقریبا هیچ» حرف دلم بود
آخرین اخبار

هر دو باختند؛ هم صداوسیما، هم روح‌الله زمجلسه‌های عزاداری محرم با وجود کرونا باید برگزار شوددهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات طبری برگزار شدصادق زیباکلام: برجام گرفتار تیر غیب شدسرنوشت تاج‌بخشی/ سعید حجاریانبرخورد خارج از چارچوب قانون با مفسدترین افراد عین فساد استاحمدی‌نژاد پاسخگوی عملکرد دوران ریاست‌جمهوری خود خواهد بود؟طرح رجیستری، قاچاق تلفن‌همراه را متوقف نکرده استاستعفای عارف باید در «شورای عالی» بررسی شود/ عبدالله نوری ریاست شورایعالی سیاستگذاری را می پذیرد؟دولت بعدی از جنس مجلس یازدهم نخواهد بود/ مجلس یازدهم نماینده هیچ طبقه‌ای نیستتست سرولوژی نمی‌تواند وضعیت کنونی ابتلا به کرونا را مشخص کندنیویورک تایمز: برنامه جامع همکاری تهران-پکن، خون تازه در رگ‌های اقتصاد ایرانبرگزاری کنکور در گرو تصمیم ستاد ملی کرونا است/ نگران برگزاری کنکور دکترا نیستیمدستورالعمل تأمین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط ابلاغ شدمراقب کلاهبرداران در ثبت‌نام دریافت شناسنامه فرزندان با مادران ایرانی باشیدفوت ۱۹۴ بیمار در شبانه روز گذشته/ دو هزار و ۱۸۶ بیمار جدیدوزیر بهداشت: سالم‌ترین شیوه برگزاری کنکور را اعلام می‌کنیمورود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت به بورسزالی: برگزاری مجالس عروسی و ترحیم در تهران تعلیق شودوزیر بهداشت: ویروس کرونا از طریق هوا منتقل نمی‌شود


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved