سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۱۹۶۵

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۱۸

اجرای حکم قصاص بعد از ۱۴ سالمردی که متهم بود همکارش را به‌خاطر درگیری بر سر پول به قتل رسانده است، 14 سال بعد از تشکیل پرونده قصاص شد. این مرد یک‌بار به ارتکاب قتل اعتراف کرده، اما در دادگاه مدعی شده بود بی‌گناه است. بااین‌حال به قصاص محکوم شد و این حکم به تأیید دیوان‌عالی کشور نیز رسیده بود.

شرق نوشت: اردیبهشت سال 85 مردی به پلیس تهران مراجعه کرد و درحالی‌که می‌گفت برادرش ناپدید شده است، از احتمال مرگ او و وجود جسدش در چاهی در نمایشگاه بین‌المللی تهران خبر داد. این مرد گفت: برادرم به نام مهرعلی، کارگر نمایشگاه بین‌المللی تهران است. یکی از همکاران او با من تماس گرفت و گفت او مدت زیادی است سر کار نمی‌رود. من که نگران شده بودم، به تهران آمدم و همراه یکی از همکارانش به نام امین که هم‌محلی ما نیز هست، دنبال برادرم گشتیم. او سر یک چاه ایستاد و گفت شاید برادرم آنجا خوابش برده باشد، اما برادر من از 12 روز قبل گم شده و کسی این‌همه مدت نمی‌خوابد. ضمن اینکه من در دهانه چاه جای دست دیدم و اثر به‌جامانده شبیه این است که کسی چنگ زده تا سقوط نکند، به همین دلیل به امین مشکوک هستم و فکر می‌کنم بلایی سر برادرم آمده باشد.
این مرد ادامه داد: موضوعی که شک مرا نسبت به امین بیشتر کرد این است که در نمایشگاه شنیدم دو کارگر در حین گفت‌وگو با هم می‌گفتند امین به آنها گفته مهرعلی را کشته است.
در ادامه، مأموران پلیس با کمک آتش‌نشانی به نمایشگاه رفتند و جسد مهرعلی را پیدا کردند. بعد از آن امین بازداشت شد، اما اتهام قتل را قبول نکرد و آزاد شد. اولیای‌دم مقتول یک‌بار دیگر از امین شکایت کردند. او این‌بار بعد از بازجویی به قتل همکارش اعتراف کرد و گفت: من و مهرعلی سر پول با هم دعوا کردیم و من او را با میله آهنی زدم و جسدش را در چاه انداختم.
به‌این‌ترتیب پرونده تکمیل و به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در جلسه دادگاه، نماینده دادستان جرم امین را محرز دانست و اولیای‌دم نیز برای او درخواست قصاص کردند، اما امین وقتی در جایگاه ایستاد، اتهام قتل را رد کرد و گفت: اگر در دادسرا به کشتن مهرعلی اعتراف کردم، به‌خاطر این بود که اعتیاد داشتم و می‌خواستم هرچه زودتر از آن شرایط خارج شوم، به همین خاطر هم گفتم درگیری ما به‌خاطر پول بود و چون مهرعلی پول مواد را به من نداد، با میله آهنی کشتمش، اما این موضوع صحت ندارد و هرآنچه گفتم دروغ بود. من و مهرعلی با هم مشکلی نداشتیم، حتی بار اول از من رفع اتهام شد. من از مرگ مهرعلی اطلاعی ندارم.
هیئت قضات بعد از اتمام جلسه دادگاه وارد شور شدند و متهم را در قتل عمدی گناهکار شناختند. به‌این‌ترتیب حکم قصاص صادر شد، اما امین به این رأی اعتراض کرد. در ادامه روند تحقیقات قضائی، قضات دیوان‌عالی کشور به بررسی پرونده پرداختند و آنها نیز حکم صادره را تأیید کردند. پس از آن نام امین در فهرست مرگ قرار گرفت تا اینکه بالاخره بعد از گذشت 14 سال از تشکیل پرونده، این حکم چند روز پیش به اجرا درآمد. 

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟بورس چگونه از حباب خارج می‌شود؟محمد مهاجری: اصولگرایان از رسیدن به پاستور اطمینان دارندجنایت مرد قناد به خاطر همسر سابقسیاسیون عادل را برمی‌گردانند؟گاهی می‌گویند شمال ایران را فروختند و گاهی می‌گویند جنوب ایران به فروش رفتچرا باید کنکور در موعد مقرر برگزار شود؟سینماها دوباره بسته می‌شوند؟
آخرین اخبار

عماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوریچه کسی می‌گوید که جامعه تاب اقتصاد ریاضتی را ندارد؟اصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟وحدت شرط کافی برای پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات نیستبالاخره حجاریان از نماینده مجلس به هیات نظارت شکایت کرده است؟منشأ خیلی مفاسد آنجاست که قدرت انتخاب را از مردم سلب یا محدود کنیم / آیا می‌توان نماینده را از حق نمایندگی محروم کرد؟روزنامه کیهان یادش افتاد به سخنرانی چند سال قبل مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حمله کنداصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستانفجار مهیب در بیروت+تصاویراولین واکنش داماد نعمت زاده به فرارش از کشوربازداشت دو مدیر پرسپولیس تکذیب شدشکایت حجاریان از نماینده عضو جبهه پایداری به کجا رسید؟حسادت یک زن به شوهرش، او را بالای دار برداجیر کردن مرد ایدزی برای قتل مشاور املاک/ دفترچه ای که نقشه قتل را لو داد!القای ناکارآمدی دولت، محور اصلی جنگ روانی دشمن استعضو جامعه روحانیت مبارز: احمدی‌نژاد مهره سوخته استابلاغ پروتکل‌های بهداشتی ماه محرم تا هفته آیندهدلایل عمده نگرانی صهیونیست ها از سند همکاری ایران-چین از نگاه شبکه اسرائیلی


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved