سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۲۱۱۳

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۳/۲۸ ۱۰:۳۰

رهامی خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم:

به جای مطرح کردن تغییر نام فرودگاه و خیابان به دنبال حل مسائل کلان کشور باشیدیک فعال سیاسی با اشاره به اینکه نماینده مجلس باید درک درستی از جایگاه خود داشته باشد، گفت: مجلس شورای اسلامی با هزینه میلیاردی و از بیت‌المال اداره می‌شود، بنابراین نمایندگان به جای اقدام برای تغییر نام خیابان‌ها به دنبال حل مسائل کلان کشور از جمله مشکل گرانی، بیکاری و تورم باشند. اکنون زمان آن است که نمایندگان شعارهای خود یعنی حل مشکلات اقتصادی، شفافیت، مبارزه با فساد و نابرابری را عملی کنند.

حجت‌الاسلام محسن رهامی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به چگونگی برگزاری انتخابات مجلس یازدهم، اظهار کرد: اصولگرایان در این انتخابات با توجه به ردصلاحیت رقیب و عدم استقبال مردم و طرح شعارهایی همچون اجرای عدالت، رسیدگی به محرومان، شفافیت و انتقاد از دولت و مجلس دهم پیروز شدند، ولی سمت و سوی حرکت آنها عوام‌گرایانه است. آنها موضوع قرائت قرآن یا تغییر نام فرودگاه و خیابان را در مجلس با دو فوریت مطرح می‌کنند در حالیکه مجلس با هزینه میلیاردی و از بیت‌المال اداره می شود و به جای مطرح کردن این مسائل که وظیفه شورای شهر است، باید به دنبال حل مسائل کلان کشور از جمله مشکل گرانی، بیکاری و تورم باشند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه اصولگرایان منتقد مجلس دهم  باید شفافیتی که وعده داده بودند را محقق کنند، خاطرنشان کرد: آنها شعار شفافیت، مبارزه با فساد و نابرابری دادند و اکنون زمان آن است که شعار خود را عملی کنند. نمایندگان مجلس یازدهم باید هر پرونده فسادی که مطرح می شود را پیگیری کنند و متر آنها برای افراد مختلف، یکسان باشد. آنها نباید به اسم افراد کار داشته باشند، بلکه با فساد از سوی هرکسی که رخ داده مقابله کنند. اگر در شعار مبارزه با فساد جدی هستند، گزارش‌های تحقیق و تفحصی که در مجلس دهم انجام، ولی بایگانی شد را پیگیری کنند، زیرا مردم براساس همین شعارها و عملکردها قضاوت می‌کنند و فرصت نمایندگان هم برای حل مشکلات مردم و تحقق برنامه‌ها کم است و اگر تعلل کنند، فرصت آنها مثل نمایندگان مجلس دهم تمام می شود.

رهامی همچنین خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی به خاطر تحریم‌ها و کرونا زیاد است و شاید این فشارها موجب افزایش نارضایتی‌ها و خدای نکرده به حوادث دی 96 و آیان 98 منجر شود، بنابراین مجلس یازدهم برای جلب رضایت مردم باید اقدامات عینی و عملی داشته باشد. برای مردم مهم نیست نماینده نماز خود را جماعت می خواند یا فردی، بلکه برای مردم اهمیت دارد نماینده برای حل مشکلات آنها چه اقداماتی انجام می‌دهد. مردم می خواهند مشکل گرانی و بیکاری حل شود و بر همین اساس هم درباره عملکرد نمایندگان قضاوت می کنند.

وی با بیان اینکه افزایش ازدواج و فرزندآوری بدون تامین اشتغال و درآمد پایدار و مسکن مناسب، امکان پذیر نیست، گفت: راه‌حل ازدواج، طراحی برنامه برای ازدواج اجباری نیست. با عادی‌سازی روابط با دنیا و جذب سرمایه، می توان در کشور اشتغال ایجاد کرد. اکنون ده‌ها میلیارد دلار از پول های کشور در سایر کشورها بلوکه شده است. نمایندگان مجلس دنبال اصلاح روابط با سایر کشورها باشند تا حداقل بتوانیم پول های خودمان را پس بگیریم. تشدید تحریم‌ها موجب کاهش سرمایه‌گذاری می شود و بدون سرمایه‌گذاری، اشتغال ایجاد نمی شود. بدون اشتغال و درآمد هم ازدواج و فرزندآوری ممکن نیست.

این فعال سیاسی در پایان اظهار کرد: نماینده مجلس یازدهم صرف نظر از اینکه با چه رایی وارد مجلس شده است، نماینده همه مردم ایران محسوب می شود و باید درک درستی از جایگاه خطیر خود داشته و به دنبال حل مسائل کلان کشور باشد.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟بورس چگونه از حباب خارج می‌شود؟محمد مهاجری: اصولگرایان از رسیدن به پاستور اطمینان دارندجنایت مرد قناد به خاطر همسر سابقسیاسیون عادل را برمی‌گردانند؟گاهی می‌گویند شمال ایران را فروختند و گاهی می‌گویند جنوب ایران به فروش رفتچرا باید کنکور در موعد مقرر برگزار شود؟سینماها دوباره بسته می‌شوند؟
آخرین اخبار

تغییر پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور/استفاده از مصلی‌ها و ورزشگاه‌هامسکن ارزان می شود؟مردم با رعایت مقررات بهداشتی، مانع بروز موج جدید کرونا شوندتیم‌های اروپایی به دنبال جذب «حسینی»جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسیدعماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوریچه کسی می‌گوید که جامعه تاب اقتصاد ریاضتی را ندارد؟اصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟وحدت شرط کافی برای پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات نیستبالاخره حجاریان از نماینده مجلس به هیات نظارت شکایت کرده است؟منشأ خیلی مفاسد آنجاست که قدرت انتخاب را از مردم سلب یا محدود کنیم / آیا می‌توان نماینده را از حق نمایندگی محروم کرد؟روزنامه کیهان یادش افتاد به سخنرانی چند سال قبل مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حمله کنداصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستانفجار مهیب در بیروت+تصاویراولین واکنش داماد نعمت زاده به فرارش از کشوربازداشت دو مدیر پرسپولیس تکذیب شدشکایت حجاریان از نماینده عضو جبهه پایداری به کجا رسید؟حسادت یک زن به شوهرش، او را بالای دار برد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved