سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۲۱۵۴

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۳/۲۹ ۱۱:۰۹

قاسم میرزایی نیکو:

نطق‌ها و صحبت‌های برخی نمایندگان نشان می‌دهد فضای کلی مجلس خیلی به سمت خط و نشان‌ کشیدن می رودقاسم میرزایی نیکو گفت: به نظر من این مجلس باید به دشمن خارجی و کسانی که منافع ملی را مورد ضربه قرار دادند توجه کنند و معیارهای‌شان را برای کار کارشناسی تغییر دهند؛ مگر نه خشت اول را که کج بگذارند تا ثریا دیوارشان کج می‌رود.

قاسم میرزایی نکو در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با مقایسه گام اول مجلس یازدهم با مجلس پیشین در بررسی اعتبارنامه‌ها اظهار کرد: با توجه به مقایسه میان دو مجلس فعلی و گذشته که از 7 خرداد شروع به کار کرده است می‌توانیم تفاوت‌هایی را در عملکرد این دو مجلس پیدا کنیم. در قدم ابتدایی باید 20 روز اول مجلس دهم،‌ نوع شکل گیری کمیسیون‌ها، فراکسیون‌ها، یارگیری‌ها و مهم‌تر از همه بررسی اعتبار نامه ها را با مجلس فعلی مقایسه کنیم.

وی ادامه داد: علی‌رغم تهمت‌هایی که برخی از نمایندگان مجلس دهم زده می‌شد و برخی از آنان را یاران کیف انگلیسی‌ها می‌دانستند اما انقدر دوران بررسی اعتبارنامه‌ها را دقیق طی کردند که یک مورد اعتراض هم درصحن نداشتیم؛ اما ظاهرا اگر همین بخش را با مجلس فعلی مقایسه کنیم متوجه تفاوت‌هایی می‌شویم.

این نماینده سابق مجلس گفت: نطق‌ها و صحبت‌های برخی نمایندگان نشان می‌دهد فضای کلی مجلس خیلی به سمت خط و نشان‌ کشیدن  می رود؛ به جای کار کارشناسی، تحکم را وارد صحنه کرده‌اند. من نطق چند نماینده را شنیدم خیلی با تندی و پرخشگری صحبت می کنند و دولت و نظام را نشانه می‌گیرند. آن هم برای دولت که مال نظام است، 24 میلیون رای دارد و مورد تایید رهبری است.

وی تصریح کرد:  به نظر من این مجلس باید  به دشمن خارجی و کسانی که منافع ملی را مورد ضربه قرار دادند توجه کنند و معیارهای‌شان را برای کار کارشناسی تغییر دهند؛ مگر نه گام اول را که کج بردارند تا ثریا دیوارشان کج می‌رود.

میرزایی‌نکو در پایان گفت: همین الان هم مشخص است که رانت سیاسی فعال است. اگر پرونده تاجگردون باید بررسی می‌شد به پرونده دیگران هم باید رسیدگی شود. گرایش فکری آدم ها که نیست، باید با فساد در هر گرایشی مبارزه کرد همین نشان دهنده این است که تا چه اندازه این مجلس به دنبال خودی و ناخودی کردن است.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟بورس چگونه از حباب خارج می‌شود؟محمد مهاجری: اصولگرایان از رسیدن به پاستور اطمینان دارندجنایت مرد قناد به خاطر همسر سابقسیاسیون عادل را برمی‌گردانند؟گاهی می‌گویند شمال ایران را فروختند و گاهی می‌گویند جنوب ایران به فروش رفتچرا باید کنکور در موعد مقرر برگزار شود؟اصلاح‌طلبان دیگر از کسی که از اعلام وابستگی به جریان اصلاحات ابا دارد حمایت نمی‌کنند
آخرین اخبار

رقابت قیمت کاغذ با قیمت طلا و ارز!/ علت گرانی کتاب چیست؟آخرین خبر از پرونده‌های وقف جنگل ها در آق‌مشهد و کوه دماوندسه نسخه‌ برای نظارت بر نمایندگان/ ردصلاحیت چند مرحله‌ای می‌شود؟به خاطر حمایت از عمه ام، با اسید به شوهرش حمله کردمسخنگوی قوه قضاییه: آزادی در انتظار یکی از فعالان محیط‌زیستی/ عفو شامل او شدچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟نتایج طرح مالیات خانه‌های خالی دو سال دیگر بروز می‌کندتغییر پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور/استفاده از مصلی‌ها و ورزشگاه‌هامسکن ارزان می شود؟مردم با رعایت مقررات بهداشتی، مانع بروز موج جدید کرونا شوندتیم‌های اروپایی به دنبال جذب «حسینی»جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسیدعماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوریچه کسی می‌گوید که جامعه تاب اقتصاد ریاضتی را ندارد؟اصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟وحدت شرط کافی برای پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات نیستبالاخره حجاریان از نماینده مجلس به هیات نظارت شکایت کرده است؟منشأ خیلی مفاسد آنجاست که قدرت انتخاب را از مردم سلب یا محدود کنیم / آیا می‌توان نماینده را از حق نمایندگی محروم کرد؟


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved