سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۲۱۵۶

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۳/۲۹ ۱۱:۱۱

صوفی: نیاز مردم مشاهده تلاش ارکان حاکمیت برای رفع مشکلات استیک فعال سیاسی گفت: مردم نیاز دارند ببینند همه ارکان حاکمیت برای رفع مشکلات‌شان در حال تلاش هستند. نیروهای مسلح، سه قوه و همه نهادها مثل موضوع کرونا باید کنار هم باشند. وقتی در این ماجرا کنار هم بودند توانستند این بحران را مدیریت کنند. بحران کرونا شاهد مثال است که همکاری و همدلی میان قوا پاسخگوی نیاز کشور است.

علی صوفی در گفت‌وگو با ایسنا، ‌در ارتباط با ضرورت ایجاد همدلی و انسجام میان قوا به‌ویژه دولت و مجلس، اظهار کرد: دولت وظایف مشخصی دارد و وظایف مجلس نیز مشخص است. نگاه هر کدام باید به انجام وظایف خودشان باشد و از ایجاد مشکلات برای یکدیگر پرهیز کنند.

وی ادامه داد: بر اساس قانون اگر این قوا پی حل مشکلات و معضلات جامعه باشند، باید روی نقاط مشترک مثل منافع ملی به تفاهم برسند و از کشمکش و تنش بیهوده و کاهنده پرهیز کنند. باید یکدیگر را تقویت کنند و نیروی قوی برای حل مشکلات ایجاد کنند. مشکلات امروز ما بزرگ است؛ کوچک نیست که بگوییم اگر امسال حل نشد، سال دیگر با دولت بعدی یا مجلس آتی حل می‌شود.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: مردم نیاز دارند ببینند همه ارکان حاکمیت برای رفع مشکلات‌شان در حال تلاش هستند. نیروهای مسلح، سه قوه و همه نهادها مثل موضوع کرونا باید کنار هم باشند. وقتی در این ماجرا کنار هم بودند توانستند این بحران را مدیریت کنند. بحران کرونا شاهد مثال است که همکاری و همدلی میان قوا پاسخگوی نیاز کشور است. صدا و سیما ملاحظات سیاسی که قبلا در نظر داشت و باعث می شد نسبت به دولت نگاهی ضعیف داشته باشد را کنار گذاشت و از تلاش دولت یاد کرد. همه گرایشات و سلایق سیاسی کنار رفت و همه ید واحده شدند و همه ذهن ‌ها معطوف به حل مشکلات کرونا شد. مردم هم همکاری کردند و الان نیز از مدیریت بحران کرونا ناراضی نیستند.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات اقتصادی، فاصله طبقاتی، شکاف درآمدی، تحریم‌ها و امثال آن باید توجه کرد مردم خواستار رفع آن هستند. در مسئله خودرو و ارز شکاف طبقاتی و مشکلات اقتصادی که مایه شرم است دیده می‌شود. اگر وفاق و همدلی که در کرونا ایجاد شد در معیشت مردم ایجاد  کنیم قطعا شاهد بهبود شرایط خواهیم بود.

صوفی در پایان چنین گفت: سه سال است که رشد اقتصادی ما منفی است. خط فقر طبقه متوسط سابق را در بر گرفته است. این همه فقیر که در جامعه وجود دارد نیازمند هماهنگی میان همه نهادها هستند تا مشکلاتشان را حل کنند. مسئولان اگر اراده کنند و وحدت و همدلی را ادامه دهند می توانند بقیه مشکلات را برطرف کنند.

کلید واژگان

تبلیغات

پربازدیدترین ها

سقوط سنگین شاخص بورسشدت آلودگی هوا/برای کاهش ساعت کاری و تعطیلی اقدام شودآرش برهانی: میلیچ به ما پوزخند زد/نمی دانم مشکل اسماعیلی حل شدنی است یا نه!عاملان پخش ‎پوسترهای جنجالی درباره پسر رهبر انقلاب دستگیر شدندحقایق جالب و باورنکردنی از جنگل خودکشی در ژاپنانتشار صحبت‌های جدید رسول‌پناه/از درخواست 20 میلیاردی گل‌محمدی تا پشیمانی العربی از خرید ترابی!سعید محمد می خواهد شهردار بشود یا رئیس جمهور؟مشکلات سریالی که قرار بود درباره آقازاده‌ها باشد/نبرد حاجی ها به جای اقازاده هاواکنش تند آذری جهرمی به مصوبه کمیسیون تلفیق/آزموده را آزمودن خطاستپیامدهای تصمیم‌های مجلس یازدهم را چه کسی می‌پذیرد؟
آخرین اخبار

شرایط شکننده کرونا در تهران و نگرانی از بازگشایی مدارسکولاک استقلال برای بازگشت به صدریحی گل‌محمدی: نمی دانم چرا داور اینقدر به ضرر ما سوت زد/فشار زیادی از روی ما برداشته شد بااین بردبرتری پرسپولیس مقابل فولاد/بازگشت شاگردان «یحیی» به کورسبیانیهٔ جمعی از فعالان سیاسی در حمایت از نامهٔ ارکان دو نهاد علمی دربارهٔ تهیه و خرید واکسن کروناکنایه تند علی مطهری به حدادعادل: عجیب است که نگرانید مردم با انتخابات آشتی کنندکرونا جان ۸۳ نفر دیگر را در ایران گرفتطرح جامع مناطق ویژه اقتصادی ۸ شهر تصویب شدیگان نظامی کره جنوبی از تنگه هرمز فاصله گرفتدلار در بازار آزاد هم کاهش یافتسقوط طلا شدت گرفت/سکه 9 میلیون تومان شدشاخص کل باز هم افت کرد/ تشدید سقوط بورس!قطع گاز ویلاهای پرمصرف مناطق خوش آب و هواجریمه کرونایی بیش از ۱۱۰ هزار خودرو طی دو روزعلی شجاعی: باید جراحی را عقب بیندازم و به تیم کمک کنمقتل زن همسایه روی پشت بامادعاهای مردی که 13سال پیش همسر صیغه‌ای خود را کشتمجازات زندان برای متهمان گروگان‌گیری مرگ‌بارگران ترین خوراکی جهاندلار در صرافی ملی وارد کانال 21 هزار تومان شد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved