سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۲۱۵۶

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۳/۲۹ ۱۱:۱۱

صوفی: نیاز مردم مشاهده تلاش ارکان حاکمیت برای رفع مشکلات استیک فعال سیاسی گفت: مردم نیاز دارند ببینند همه ارکان حاکمیت برای رفع مشکلات‌شان در حال تلاش هستند. نیروهای مسلح، سه قوه و همه نهادها مثل موضوع کرونا باید کنار هم باشند. وقتی در این ماجرا کنار هم بودند توانستند این بحران را مدیریت کنند. بحران کرونا شاهد مثال است که همکاری و همدلی میان قوا پاسخگوی نیاز کشور است.

علی صوفی در گفت‌وگو با ایسنا، ‌در ارتباط با ضرورت ایجاد همدلی و انسجام میان قوا به‌ویژه دولت و مجلس، اظهار کرد: دولت وظایف مشخصی دارد و وظایف مجلس نیز مشخص است. نگاه هر کدام باید به انجام وظایف خودشان باشد و از ایجاد مشکلات برای یکدیگر پرهیز کنند.

وی ادامه داد: بر اساس قانون اگر این قوا پی حل مشکلات و معضلات جامعه باشند، باید روی نقاط مشترک مثل منافع ملی به تفاهم برسند و از کشمکش و تنش بیهوده و کاهنده پرهیز کنند. باید یکدیگر را تقویت کنند و نیروی قوی برای حل مشکلات ایجاد کنند. مشکلات امروز ما بزرگ است؛ کوچک نیست که بگوییم اگر امسال حل نشد، سال دیگر با دولت بعدی یا مجلس آتی حل می‌شود.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: مردم نیاز دارند ببینند همه ارکان حاکمیت برای رفع مشکلات‌شان در حال تلاش هستند. نیروهای مسلح، سه قوه و همه نهادها مثل موضوع کرونا باید کنار هم باشند. وقتی در این ماجرا کنار هم بودند توانستند این بحران را مدیریت کنند. بحران کرونا شاهد مثال است که همکاری و همدلی میان قوا پاسخگوی نیاز کشور است. صدا و سیما ملاحظات سیاسی که قبلا در نظر داشت و باعث می شد نسبت به دولت نگاهی ضعیف داشته باشد را کنار گذاشت و از تلاش دولت یاد کرد. همه گرایشات و سلایق سیاسی کنار رفت و همه ید واحده شدند و همه ذهن ‌ها معطوف به حل مشکلات کرونا شد. مردم هم همکاری کردند و الان نیز از مدیریت بحران کرونا ناراضی نیستند.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات اقتصادی، فاصله طبقاتی، شکاف درآمدی، تحریم‌ها و امثال آن باید توجه کرد مردم خواستار رفع آن هستند. در مسئله خودرو و ارز شکاف طبقاتی و مشکلات اقتصادی که مایه شرم است دیده می‌شود. اگر وفاق و همدلی که در کرونا ایجاد شد در معیشت مردم ایجاد  کنیم قطعا شاهد بهبود شرایط خواهیم بود.

صوفی در پایان چنین گفت: سه سال است که رشد اقتصادی ما منفی است. خط فقر طبقه متوسط سابق را در بر گرفته است. این همه فقیر که در جامعه وجود دارد نیازمند هماهنگی میان همه نهادها هستند تا مشکلاتشان را حل کنند. مسئولان اگر اراده کنند و وحدت و همدلی را ادامه دهند می توانند بقیه مشکلات را برطرف کنند.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟بورس چگونه از حباب خارج می‌شود؟محمد مهاجری: اصولگرایان از رسیدن به پاستور اطمینان دارندجنایت مرد قناد به خاطر همسر سابقسیاسیون عادل را برمی‌گردانند؟گاهی می‌گویند شمال ایران را فروختند و گاهی می‌گویند جنوب ایران به فروش رفتچرا باید کنکور در موعد مقرر برگزار شود؟سینماها دوباره بسته می‌شوند؟
آخرین اخبار

مردم با رعایت مقررات بهداشتی، مانع بروز موج جدید کرونا شوندتیم‌های اروپایی به دنبال جذب «حسینی»جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسیدعماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوریچه کسی می‌گوید که جامعه تاب اقتصاد ریاضتی را ندارد؟اصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟وحدت شرط کافی برای پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات نیستبالاخره حجاریان از نماینده مجلس به هیات نظارت شکایت کرده است؟منشأ خیلی مفاسد آنجاست که قدرت انتخاب را از مردم سلب یا محدود کنیم / آیا می‌توان نماینده را از حق نمایندگی محروم کرد؟روزنامه کیهان یادش افتاد به سخنرانی چند سال قبل مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حمله کنداصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستانفجار مهیب در بیروت+تصاویراولین واکنش داماد نعمت زاده به فرارش از کشوربازداشت دو مدیر پرسپولیس تکذیب شدشکایت حجاریان از نماینده عضو جبهه پایداری به کجا رسید؟حسادت یک زن به شوهرش، او را بالای دار برداجیر کردن مرد ایدزی برای قتل مشاور املاک/ دفترچه ای که نقشه قتل را لو داد!القای ناکارآمدی دولت، محور اصلی جنگ روانی دشمن است


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved