سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۲۳۸۸

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۴/۰۴ ۲۰:۱۲

سرپرستی بیش از ۱۹۱ هزار خانواده تهرانی با زنان استاستاندار تهران گفت: سرپرستی ۱۹۱ هزار و ۱۴۹ خانواده تهرانی با زنان است که اکثر آنان در سه دهک پایین درآمدی قرار دارند.

انوشیروان محسنی بندپی عصر چهارشنبه در نشست با معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری اظهار داشت: آمار زنان سرپرست نسبت به جمعیت استان تهران ۳۳ درصد است.

وی افزود: در کشور از بین هشت میلیون و ۳۱۰ هزار خانوار حدود ۲ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۸۵۱ خانوار زنان سرپرست هستند که ۲۹ درصد کل کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

استاندار تهران با بیان اینکه باید خط فقر را به صورت برش استانی ببینیم، گفت: نباید خط فقر را به صورت ملی دید زیرا هزینه‌ها در شهرهای مختلف به ویژه استان تهران متفاوت است.

وی بیان کرد: خط فقر در تهران چهارونیم میلیون تومان است که در سایر استان‌ها ۲ میلیون ۱۰۰ هزار تومان است که هزینه‌ها در تهران بین یک میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اختلاف وجود دارد.

«محسنی بندپی» با اشاره به سهمیه اشتغال در استان تهران گفت: از بین ۶ هزار سهمیه اشتغال زنان سرپرست در کشور یکهزار و ۶۶۰ سهمیه اشتغال به این استان اختصاص یافت.

وی ادامه داد: بر اساس قانون برنامه ۱۰ درصد ارزش افزوده باید برای اشتغال اختصاص یابد و از این‌رو این موضوع مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

استاندار تهران با بیان اینکه باید زنان سرپرست خانوار را توانمند کرد، گفت: در تقویت بنیان‌های خانواده کمک به معیشت و اقتصاد زنان سرپرست باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و سایر مشکلات می‌شود.

وی بیان داشت: با نگاه جامع در امور زنان و خانواده، شاهد تحقق سند ارتقای زنان خواهیم بود.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۷، ۴۸ میلیارد تومان برای مشاغل خانگی این استان اعتبار اختصاص یافت، اضافه کرد: در سال ۱۳۹۸ این رقم به هفت میلیارد تومان رسید که بسیار نگاه غیرعادلانه است و باید برای اشتغال زنان سرپرست خانوار در ابعاد مختلف سیاست‌گذاری کرد.

وی از همکاری فرمانداران شهرستان‌های استان تهران در حوزه زنان و خانواده قدردانی کرد و اظهار داشت: اقدامات خوبی در خصوص آموزش و اشتغال زنان سرپرست در این استان صورت گرفته است.

استاندار تهران خاطر نشان کرد: فرمانداران در بحث کرونا نیز ۱۸۰ میلیارد تومان به بیمارستان های این استان کمک کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۲۱۲ هزار و ۵۰۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۳۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۹ هزار و ۹۹۶ نفر رسیده است.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسنداصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟جهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلماصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟اصلاح‌طلبان دیگر از کسی که از اعلام وابستگی به جریان اصلاحات ابا دارد حمایت نمی‌کنند
آخرین اخبار

احمدی نژاد میان اقشار طرفدار شخصیت های پوپولیست کاریزما دارد/ جامعه از جریانات سیاسی ناامید شدهجهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلمتحلیلی از سرگذشت علمی و کارآفرینی استاد عالی نسب/ چرا با گران شدن ارز مخالفت کرد؟چه کسی رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌شود؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسندرقابت قیمت کاغذ با قیمت طلا و ارز!/ علت گرانی کتاب چیست؟آخرین خبر از پرونده‌های وقف جنگل ها در آق‌مشهد و کوه دماوندسه نسخه‌ برای نظارت بر نمایندگان/ ردصلاحیت چند مرحله‌ای می‌شود؟به خاطر حمایت از عمه ام، با اسید به شوهرش حمله کردمسخنگوی قوه قضاییه: آزادی در انتظار یکی از فعالان محیط‌زیستی/ عفو شامل او شدچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟نتایج طرح مالیات خانه‌های خالی دو سال دیگر بروز می‌کندتغییر پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور/استفاده از مصلی‌ها و ورزشگاه‌هامسکن ارزان می شود؟مردم با رعایت مقررات بهداشتی، مانع بروز موج جدید کرونا شوندتیم‌های اروپایی به دنبال جذب «حسینی»جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسیدعماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوری


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved