سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۲۴۳۰

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۴/۰۶ ۱۱:۳۹

تاکتیک رقابت حذفی جریان اصلاحات از طرف اصولگرایان چیست؟عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: اصولگرایان در مدت باقی‌مانده تا انتخابات ۱۴۰۰ به جای توسل به فرافکنی‌های بی‌حاصل، به دنبال افزایش کارآمدی و اثربخشی خودشان باشند.

حسن رسولی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌ طلبان، درباره طرح گزاره‌هایی از سوی برخی رسانه‌های اصولگرا مبنی بر این که اصلاح طلبان به دنبال فتنه در سال ۱۴۰۰ هستند، گفت: جریان اصولگرا به ویژه بخش تندروی این جریان که در یک انتخابات بی‌رقیب و کم رونق به لحاظ نرخ مشارکت توانسته کرسی‌های مجلس شورای اسلامی را تصاحب کند در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال آینده در صدد آن است که با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌هایی که صورت می‌دهد، پیروزی بعدی را نیز برای خود رقم بزند.

 

او افزود: آنچه که به عنوان یک گزاره تحت عنوان فتنه اصلاح طلبان در ۱۴۰۰ در رسانه‌های اصولگرا به آن اشاره شده که البته بی سابقه در ادبیات آن جریان با اصلاح طلبان نیست و در گذشته هم تکرار آن را شنیدیم، به نظر من یک رویکرد تاکتیکی برای فراهم‌سازی زمینه رقابت حذفی با جریان اصلاحات است. اصلاح طلبان چه از طریق نهادهای انتخابی در قدرتِ رسمی حضور داشته باشند و چه تحت شرایطی مثل امروزِ مجلس، سهمی نداشته باشند یا سهم اندکی در اداره امور کشور داشته باشند به عنوان یک جریان اصیل انقلابی، پای اعتقادات خودشان با رویکرد انتقادی ِخیرخواهانه ایستاده‌اند.

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: به عنوان یک فرد اصلاح‌طلب بر این باورم که طرح این گونه گزاره‌ها تأثیری در مواضع و رفتارهای جریان اصلاح طلب نخواهد داشت و به کسانی که چنین گزاره‌ای را مطرح می کنند، توصیه می‌کنم در مدت باقی‌مانده تا انتخابات مجلس به جای توسل به این گونه فرافکنی‌های بی حاصل به دنبال افزایش کارآمدی و اثربخشی خودشان، باشند.

 

حسن رسولی به بررسی وضعیت معیشت مردم در دوران مجلس یک دست اصولگرا اشاره کرد و گفت: به طور مشخص اصولگرایان مجلس برای پیروزی در انتخابات آینده به مردم گزارش بدهند که از روزی که وارد مجلس شدند نرخ ارز چقدر بود و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری که تقریبا ۱ سال اول حضورشان در مجلس، سپری می‌شود ارز به عنوان یک شاخص چه نرخی خواهد داشت؟ نرخ تشکیل سرمایه چه بوده و چه خواهد شد؟ رشد تولید ناخالص داخلی تحت تأثیر اقدامات و مواضع مجلس جوان و مومن و انقلابی، چه سیر صعودی و نزولی را خواهد داشت؟ روابط خارجی کشور چه حدی از بهسازی و بهبودی را به خود خواهد دید؟ وضعیت معیشت مردم، درآمد مردم، شاخص فقر، نابرابری و بیکاری چه خواهد شد؟


عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان اضافه کرد: من فکر می‌کنم اگر به این گونه موضوعات اساسی مبتلابه جامعه، راه‌یافتگان به مجلس جدید و کارنامه مجاب‌کننده‌ای ارائه کنند در آن صورت اکثریت مردم به سمت آنان گرایش پیدا خواهند کرد و نیاز به این گونه رفتارهای حساب نشده نخواهند داشت.

 

منبع: برنا

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

تأملی بر یک نامه/سعید حجاریانروایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی/ روحانی نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی را تعیین کرد نه جهانگیری!دفاع عجیب کمیسیون تحقیق مجلس از تاجگردونکرونا باعث شد دولت ناچار به پناه بردن به بورس شود/ نهادها در برابر تغییر مقاومت می‌کنندماجرای جهانبخش، داماش و فدراسیون فوتبال چیست؟/ بوی پول می‌آید!بهترین روش ها برای افزایش طول عمر باطری لپ‌تاپاکران فیلم‌های خارجی؛ فرمولی تازه برای نجات سینمای ایران!؟قاضی مسعودی مقام: علیه مدیران هر بانکی که اسناد کذب ارائه دهد اعلام جرم می‌کنیممصباحی مقدم : اقتصادکشور نه دست اصولگراها بوده نه اصلاح طلبهااصلاح طلبان بر سر دو راهی/گردش از نوری به نبوی
آخرین اخبار

مشاور لاریجانی به ضرغامی: در حد وزیر نبودند می‌خواهند رئیس‌جمهور شوندجریان‌های پنهان تلاش می‌کنند دولت را ناکام بگذارندرهبری اجازه نمی‌دهند مجلس به دولت آسیب برساندنماینده زنجان: نرگس محمدی را نمی‌شناسم و از وضعیت زندان زنجان بی‌اطلاعم/ تنها نرگس محمدی که می‌شناسم خواهر همسرم استعده‌ای ناآگاهانه دین را در برابر جان مردم قرار می‌دهندحجاب را نمی‌توان در قالب قانون حل کرد/ عباس عبدیرنج‌نامه نرگس/ وزیر بهداشت نماینده‌ای برای رسیدگی به وضعیت زندان زنان زنجان اعزام می‌کند؟اصولگرایان در آرزوی توافقی مثل برجام برای سال آینده هستند/ صادق زیباکلامبرنامه‌های بیمه ایران برای افزایش مشارکت در بازار سرمایهبازدهی ۸۴۸ درصدی صندوق سرمایه‌گذاری زیر مجموعه بیمه ایران در یک سال گذشتهبا دانستن این موارد کمتر به تعمیرکاران خودرو مراجعه کنیدچرا نباید در تابستان صندل پوشید؟چند ترفند ساده برای خنک کردن خانه بدون کولربهترین روش ها برای افزایش طول عمر باطری لپ‌تاپچند نکته مهم در مورد ضد آفتاب که نمی‌دانیددولت برای رفع مشکلات و بهبود شرایط سخت زندگی مردم تا آخرین لحظه تلاش می کندماجرای جهانبخش، داماش و فدراسیون فوتبال چیست؟/ بوی پول می‌آید!جشن حافظ امسال آنلاین برگزار می‌شودیکتا ناصر کرونا گرفتعملکرد غیرعادی قلب در بیماران مبتلا به کووید ۱۹


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved