سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۲۴۵۲

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۴/۰۸ ۱۹:۵۹

واکنش به نامه رئیسان ۱۲ کمیسیون مجلس به رئیس جمهوری؛

جلایی‌پور: با حمله به دولت، مشکلات مردم حل نمی‌شودیک استاد جامعه‌شناسی دانشگاه تهران در واکنش به انتقادهای اخیر مجلس یازدهم به دولت، می‌گوید: یک ماه است مجلس یازدهم باز شده؛ شما نطق‌ها را گوش دهید؛ بیشتر شعار تحویل مردم می‌دهند و فکر می‌کنند با حمله به دولت دارند مشکل مردم را حل می‌کنند!

ایرنا نوشت: مجلسی‌ها تازه بر کرسی‌های بهارستان نشسته‌اند و دولت نیز پیش از این اعلام کرده بود برای اهداف ملی، همکاری متقابل داشته باشند، اما با این حال گویا مجلس یازدهم تاختن به دولت را از هویت خود می‌داند.

حمیدرضا جلایی‌پور استاد جامعه‌شناسی دانشگاه تهران در همین باره به ایرناپلاس می‌گوید: به دولت می‌توان انتقاد کرد، اما این انتقادهای مجلس یازدهم انتقاد نیست؛ بیشتر «فرافکنی شعاری» است. برخلاف شعارهایی که مجلس یازده سر می‌دهد، مجلس متفرقی است و تحلیل واقع‌نگرانه‌ای از وضع کشور و علل آن ندارد. لذا آنها به‌جای کار ایجابی، انگار قصد دارند با حمله به دولت، به‌طور موقت خودی نشان دهند و در بین خودشان وحدتی ایجاد کنند.

جلایی‌پور همچنین ادامه می‌دهد: اقدام آنها یک حرکت سیاسی است و خالی از حرکت کارشناسی و ایجابی است. توجه داشته باشید این مجلس پایگاه اجتماعی ضعیفی دارد.

بسیاری از نمایندگان، کارشناس نیستند و شعاری‌اند. روشن است چنین مجلسی نتواند ارزیابی واقع‌بینانه‌ای از اوضاع کشور داشته باشد.

او در پاسخ به این پرسش که آیا انگشت اتهام را باید فقط به سمت رئیس‌جمهوری برد، توضیح می‌دهد: به سه نکته اشاره می‌کنم؛ نخست اینکه اگر می‌بینیم کارنامه ایران در مبارزه با کرونا در مقایسه با کشورهای دیگر تا حدودی قابل دفاع است، به‌این دلیل است که مدیریت کرونا دست تندروها نبوده و پزشکان و شایستگان در اداره آن نقش داشتند. دوم اینکه مثل روز روشن است که یکی از پیامدهای منفی کرونا، ضربات مهلکی است که به اقتصاد ایران وارد شده است. اقتصاد ایران زیر ضربات تحریم حداکثری و تحریم فروش نفت، «کوچک» شده و آسیب دیده بود و اینکه با پیامدهای منفی اقتصادی کرونا روبه‌روست.

از تریبون مجلس برای حل مشکلات مردم استفاده کنید
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس نیز خود در توئیتی با هشتگ «مجلس» نسبت به این رفتار انتقاد کرد و نوشت: ‌به قول حضرت امام (ره): «مسائلی را نفرمایید که انباشته شود در نفوس ما و ما را به عقب برگرداند». هر ثانیه از فعالیت‌های مجلس فقط باید در خدمت حل مسائل مردم باشد. از همه همکاران عزیز برادرانه خواهشمندم از تریبون مجلس فقط برای حل مسائل مردم استفاده کنند.

به تازگی روزنامه جمهوری اسلامی در انتقاد از عملکرد مجلس یازدهم نوشته: «کسی نیست از این حضرات بپرسد اینها ‌که شما با رنگ و لعاب انقلابی‌گری پیشنهاد می‌دهید، چه دردی از مردم دوا می‌کنند؟ شما که با وعده حل مشکلات مردم به مجلس ‌راه یافته‌اند، چرا به‌جای آوردن طرح‌های اساسی برای عمل به همین وعده، به شعار دادن مشغول شده‌اید؟ اگر فکر می‌کنید نام ‌این کارها انقلابی عمل کردن است، مردم هوشیارتر از آن هستند که بتوان آنها را با این قبیل اقدامات شعاری از واقعیت‌های زندگی ‌غافل ساخت.

اگر می‌خواهید انقلابی باشید، مانند سردار سلیمانی باشید که به‌جای حرف زدن و شعار دادن و سرگرم کردن مردم با ‌وعده‌ها، به میدان عمل رفت و نشان داد شاگردان انقلابی مکتب امام خمینی چگونه نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب می‌کنند. ‌سردار سلیمانی به این اقدامات شعاری نیازی ندارد، او را با طرح‌های کاربردی که بتوانند مشکلات مردم را حل کنند، در مبارزه ‌علیه آمریکا و تروریسم همراهی کنید. ما امروز به خنثی کردن توطئه‌های شیطان بزرگ علیه ایران و منطقه نیازمندیم. این ‌توطئه‌ها را با شعار و نمایش‌های شبه‌انقلابی نمی‌توان خنثی کرد. راهکارهای عملی برای حل مشکلات مردم ارائه دهید تا مردم از ‌شما نپرسند اینجا چه خبر است؟»

تبلیغاتپربازدیدترین ها

تأملی بر یک نامه/سعید حجاریانروایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی/ روحانی نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی را تعیین کرد نه جهانگیری!دفاع عجیب کمیسیون تحقیق مجلس از تاجگردونکرونا باعث شد دولت ناچار به پناه بردن به بورس شود/ نهادها در برابر تغییر مقاومت می‌کنندماجرای جهانبخش، داماش و فدراسیون فوتبال چیست؟/ بوی پول می‌آید!بهترین روش ها برای افزایش طول عمر باطری لپ‌تاپاکران فیلم‌های خارجی؛ فرمولی تازه برای نجات سینمای ایران!؟قاضی مسعودی مقام: علیه مدیران هر بانکی که اسناد کذب ارائه دهد اعلام جرم می‌کنیممصباحی مقدم : اقتصادکشور نه دست اصولگراها بوده نه اصلاح طلبهااصلاح طلبان بر سر دو راهی/گردش از نوری به نبوی
آخرین اخبار

مشاور لاریجانی به ضرغامی: در حد وزیر نبودند می‌خواهند رئیس‌جمهور شوندجریان‌های پنهان تلاش می‌کنند دولت را ناکام بگذارندرهبری اجازه نمی‌دهند مجلس به دولت آسیب برساندنماینده زنجان: نرگس محمدی را نمی‌شناسم و از وضعیت زندان زنجان بی‌اطلاعم/ تنها نرگس محمدی که می‌شناسم خواهر همسرم استعده‌ای ناآگاهانه دین را در برابر جان مردم قرار می‌دهندحجاب را نمی‌توان در قالب قانون حل کرد/ عباس عبدیرنج‌نامه نرگس/ وزیر بهداشت نماینده‌ای برای رسیدگی به وضعیت زندان زنان زنجان اعزام می‌کند؟اصولگرایان در آرزوی توافقی مثل برجام برای سال آینده هستند/ صادق زیباکلامبرنامه‌های بیمه ایران برای افزایش مشارکت در بازار سرمایهبازدهی ۸۴۸ درصدی صندوق سرمایه‌گذاری زیر مجموعه بیمه ایران در یک سال گذشتهبا دانستن این موارد کمتر به تعمیرکاران خودرو مراجعه کنیدچرا نباید در تابستان صندل پوشید؟چند ترفند ساده برای خنک کردن خانه بدون کولربهترین روش ها برای افزایش طول عمر باطری لپ‌تاپچند نکته مهم در مورد ضد آفتاب که نمی‌دانیددولت برای رفع مشکلات و بهبود شرایط سخت زندگی مردم تا آخرین لحظه تلاش می کندماجرای جهانبخش، داماش و فدراسیون فوتبال چیست؟/ بوی پول می‌آید!جشن حافظ امسال آنلاین برگزار می‌شودیکتا ناصر کرونا گرفتعملکرد غیرعادی قلب در بیماران مبتلا به کووید ۱۹


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved