سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۲۴۸۱

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۴/۰۹ ۱۲:۱۳

سرقت‌های سریالی از همسایگانرئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارقی که از همسایگان خود بیش‌از 10میلیارد ریال سرقت کرده بود، خبر داد.

آرمان نوشت: سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری اظهارکرد: 29شهریورماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل در کلانتری گلبرگ تشکیل شد که پس از آن به دستور مقام قضائی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی منتقل شد. وی در خصوص اظهارات شاکی پرونده گفت: شاکی در تحقیقات اولیه درباره جزئیات این سرقت گفت که ساعت21 بیست‌وهشتم شهریورماه سال گذشته به‌همراه خانواده خود از منزل خارج شده و حدود ساعت یک‌ بامداد به منزل بازگشته است. وی در بدو ورود به منزل متوجه شده که درب منزلشان از قسمت لولا باز شده است. شاکی به‌سرعت وارد منزل شده و مشاهده کرده که وسایل داخل اتاق‌ها به‌هم ریخته‌شده و طلاها و جواهرات همسرش که یک‌میلیارد و 500میلیون ریال ارزش داشته به سرقت رفته است. سرهنگ نثاری افزود: هنگام رسیدگی و انجام تحقیقات به پرونده مذکور پرونده دیگری با موضوع سرقت منزل به این پایگاه ارجاع شد و مشخص شد که سرقت جدید از منزل طبقه بالای پرونده قبلی انجام شده است. طی سرقت جدید نیز مقداری طلا‌ووجه نقد که مجموعا 120میلیون ریال ارزش داشت، سرقت شده بود. رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت اظهارکرد: باتوجه به اهمیت موضوع، اکیپی از کارآگاهان رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار دادند و به محل سرقت اعزام شدند. کارآگاهان در بررسی اولیه متوجه شدند سرقت داخلی بوده و از سوی آشنایان یا یکی از اهالی ساختمان صورت گرفته است و سارق یا سارقان با صحنه‌سازی قصد منحرف‌کردن تحقیقات را دارند. کارآگاه نثاری گفت: در تکمیل تحقیقات کارآگاهان مشخص شد چندماه قبل نیز از منزل یکی دیگر از همسایگان که خانم مسنی است سرقت شده، در آن زمان مالباخته برای بررسی کولر به پشت‌بام رفته بوده و درب منزلش نیمه‌باز بوده است. ظاهرا سارق از این فرصت استفاده کرده و در نبود صاحبخانه وارد منزل شده است. سارق در آن زمان، مقداری طلا‌ووجه نقد به ارزش 800میلیون ریال سرقت کرده است. وی گفت: در فرایند رسیدگی به این پرونده یکی از همسایگان به کارآگاهان گفت که خودروی کیااسپورتیج وی نیز چندماه قبل از جلوی ساختمان سرقت شده که پس‌از چند هفته لاشه خودرو به‌صورت رهاشده در محدوده شورآباد بعداز بازشدن اکثر قطعات آن کشف شده است. رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: مالک خودروی کیا اشاره کرد که بعداز کشف لاشه خودرو یکی از همسایگان‌شان به‌نام «سعید» از او خواست خودرو را با همان وضعیت به او بفروشد و ادعاکرده تخصص پسرعمویش سرپاکردن این نوع خودرو است؛ بعد توافق لاشه خودرو را به مبلغی بالاتر از قیمت بازار از او خریده و بعداز یک هفته گفته که کار خودرو تمام‌شده و آن را فروخته است. سرهنگ نثاری اظهارکرد: ماموران با انجام هماهنگی‌های قضائی «سعید» را به‌عنوان اولین متهم پرونده دستگیر کردند و او پس‌از انتقال به پلیسی آگاهی به جرائم ارتکابی اعتراف کرد. متهم اظهارکرد که طی اولین سرقت خود از همسایگان با نقشه قبلی کلید خودروی شاکی را کپی و سپس در موقعیت مناسبی خودرو را از مقابل ساختمان سرقت کرده و به سوله‌ای که از قبل اجاره کرده بوده، انتقال داده است. او پس‌از سرقت خودرو قطعات آن را باز و لاشه خودرو را در حوالی شورآباد رها کرده است. بعداز مدتی خودرو را از شاکی خریده و در حال حاضر آن را در پارکینگی در حوالی تهرانپارس مخفی کرده است. رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان با اشاره به اینکه خودرو و تعدادی از اموال سرقتی از مخفیگاه متهم کشف و به مالباختگان تحویل داده شده، گفت: متهم با صدور قرار از سوی دادیار دادسرای ناحیه15 روانه زندان شد.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

تأملی بر یک نامه/سعید حجاریانروایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی/ روحانی نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی را تعیین کرد نه جهانگیری!دفاع عجیب کمیسیون تحقیق مجلس از تاجگردونکرونا باعث شد دولت ناچار به پناه بردن به بورس شود/ نهادها در برابر تغییر مقاومت می‌کننداکران فیلم‌های خارجی؛ فرمولی تازه برای نجات سینمای ایران!؟کمیسیونی کاملا فرهنگی بدون کتاب و فیلم!رسانه بلژیکی: کاوه رضایی با "کلوب بروژ" به پایان خط رسیده استسیف: برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد/«تقریبا هیچ» حرف دلم بودفرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران اعلام کرد: پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای تهرانچه نوع ماسکی ما را در برابر کرونا محافظت می‌کند؟
آخرین اخبار

وزیر بهداشت: ویروس کرونا از طریق هوا منتقل نمی‌شودفوت ۱۸۸ بیمار کووید۱۹ در کشور/ مجموع بیماران در کشور به ۲۵۵ هزار نفر رسیدترامپ: در انتخابات پیروز می‌شوم/من مجوز حمله سایبری به روسیه در سال ۲۰۱۸ را صادر کردمسخنگوی شورای نگهبان: نظر مجلس درباره رد یا تایید اعتبارنامه ها برای ما محترم استرییس اتاق فکر کرونای تهران: موج دوم کرونا در پاییز می‌آید و ممکن است بسیار کشنده‌تر باشدرونمایی از کیفی اعجاب انگیز در اولین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزیترابیان: در قرارداد ویلموتس جملاتی هست که به نفع اوستکارگزاری بورس بیمه ایران در خرداد ۹۹ به جمع ۸ کارگزار برتر بورسی راه یافتپوران درخشنده: چطور به یک بازیگر برای یک ماه یک میلیارد دستمزد می‌دهند؟ضبط برنامه «عصر جدید» متوقف شددایی: تا وقتی آقازاده‌ها تصمیم‌گیرنده هستند بازگشت من به فوتبال ممکن نیست!چگونه تست‌ کرونای بازیکنان استقلال که مثبت اعلام شده بود، منفی شد؟افزایش نرخ سود بانکی تا سقف ۲۰ درصدمینو محرز: بیماری طاعون خیارکی وارد کشور نشده استهمه چیز درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعیزنگنه: تسلیم تحریم ها نمی شویم/توجه به میدان های نفتی مشترک یک ضرورت است«بتمن» سریال می‌شود/ زندگی در دنیای گاتهامکیانوش اسلامی: دستمزدبازیگران مثل قیمت مسکن بالا می‌روداصلاحات به اصل خود بازگردد مردم حمایت می کنند/تندرویهای اصولگرایان اوضاع را نابهنجار خواهدکردکرونا هراسی همانند عادی سازی کرونا خطرناک است/تعطیلی کامل فعالیت‌های اقتصادی غیر ممکن است


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved