سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۲۵۷۳

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۴۰

انتقام از نانوای ثروتمند رنگ خون گرفت/ طناز جوان چرا با مرد ۷۶ساله رابطه داشت؟۱۷ خرداد دختر جوانی به پلیس رفت و ناپدید شدن پدرش را خبر داد و گفت: پدرم یک نانوایی بزرگ و تعداد زیادی مغازه و ملک دارد. امروز تلفن پدرم زنگ خورد و گفت از طرف اتحادیه نانوایی بوده و باید به آنجا برود. ساعت ۱۰ صبح من با خودروام او را به اتحادیه رساندم و بعد هم رفتم. اما دیگر از پدرم خبری نشد.

ایران نوشت: او گفت:هر چه با تلفن همراهش تماس می‌گیرم تلفن خاموش است و نگران او هستم. او ادامه داد: یک موضوعی هست که نمی‌دانم به شما در تحقیقات کمک می‌کند یا نه. مدتی است که زن جوانی به‌نام طناز با پدرم تماس می‌گیرد دو ماهی می‌شود که او با طناز در ارتباط است، اما نمی‌دانم هدف این دختر از ارتباط با پدر ۷۶ ساله‌ام چیست.

سرقت از خانه
زن جوان در ادامه تحقیقات گفت: یک ماه قبل هم به خانه پدرم دستبرد زدند. آن زمان ما خانه نبودیم و سارقان وارد خانه پدرم شده و علاوه بر سرقت مدارک او، کارت عابربانک، ساعت و مقداری وسایل با ارزش خانه را به سرقت برده بودند. ما در این رابطه هم شکایت کرده ایم، اما هنوز پرونده به جایی نرسیده است.

با اعلام ناپدید شدن سیروس، صاحب مغازه نانوایی، تحقیقات از سوی کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی پایتخت آغاز شد.مأموران بلافاصله راهی اتحادیه نانواها شده و دریافتند که روز حادثه هیچ تماسی با این مرد به‌نام سیروس از سوی اتحادیه صورت نگرفته است. سیروس هم وقتی به اتحادیه رفته و متوجه شده آن‌ها تماس نگرفته‌اند آنجا را ترک کرده بود. دوربین‌های مداربسته نشان می‌داد که پیرمرد پس از ترک اتحادیه سوار یک خودروی پراید عبوری شده است.

 
دو سرنخ
کارآگاهان در ادامه تحقیقات شروع به بررسی شماره تلفن‌های تماس گرفته با پیرمرد و همچنین شناسایی هویت طناز کردند.

تحقیقات روی این دو شاخه متمرکز شد، اما سیم کارتی که با آن با سیروس تماس گرفته شده بود، بی‌هویت بود. از طرفی مشخص شد که طناز خانه مجردی در یکی از شهرستان‌های اطراف تهران دارد که افراد زیادی به این خانه رفت و آمد دارند. با شناسایی خانه طناز، مأموران راهی خانه او شده و زن جوان را دستگیر کردند. در بازرسی از خانه طناز مدارک و اسناد و ساعت مچی سیروس کشف شد. مدارکی که از خانه طناز به‌دست آمد باعث شد که زن جوان لب به اعتراف باز کند.

طناز گفت: چند وقتی است که با پسری به‌نام شایان دوست شده‌ام، شایان دوستی به‌نام کامران دارد. کامران سال گذشته نانوایی سیروس را اجاره کرده بود، اما با سیروس به اختلاف خورد و این مسأله باعث شد که قرار داد بین آن‌ها فسخ شود. کامران از این ماجرا بشدت ناراحت بود و کینه سیروس را به دل گرفته بود. کامران می‌گفت که کلی طلا و جواهرات مادرش را فروخته و مغازه را اجاره کرده است، اما با فسخ قرار داد هم بهای طلا و جواهرات بالا رفته بود و هم کرایه مغازه‌ها برای همین نمی‌توانست مغازه مناسبی اجاره کند.

او ادامه داد: کامران که بشدت کینه سیروس را به دل گرفته بود، از من خواست که سر راه او قرار بگیرم و با او دوست شوم. می‌خواست رفت و آمدهای او را اطلاع دهم تا در فرصتی مناسب انتقام بگیرد. سرقت از خانه هم کار کامران و دوستانش بود. البته من به کامران اطلاع دادم که آن روز کسی داخل خانه سیروس نیست و او و دوستانش از در ورودی خانه ویلایی سیروس در خیابان شریعتی بالا رفته و سرقت را انجام دادند. آن‌طور که خودشان می‌گفتند از این سرقت چیزی جز مقداری مدارک گیرشان نیامده است. اما شایان، یکی از عابر بانک‌های سیروس را سرقت کرده که ۶۷ میلیون تومان پول داخل عابر بانک بوده، اما این موضوع را از همدستانش مخفی کرده است. طناز ادامه داد: کامران که موفق نشده بود از سیروس انتقام بگیرد و پولی را که به قول خودش از دست داده بود بردارد، نقشه آدم ربایی را کشید که در این ماجرا سه نفر از دوستانش به‌نام‌های شهاب، پیام و بابک همدست او بودند.

آدم ربایی منجر به قتل
بدنبال اظهارات طناز و مدارکی که تیم تحقیق به‌دست آورده بود، کامران و همدستانش بازداشت شدند. دربررسی‌ها مشخص شد که کامران در ماجرای آدم ربایی حضور نداشته و شهاب و پیام و بابک این کار را انجام داده‌اند. اما متهمان به جنایتی هولناک اعتراف کردند و پرده از قتل سیروس برداشتند. عامل اصلی این جنایت به‌نام شهاب ۱۹ ساله اعتراف کرده که جسد سیروس را داخل رودخانه در بزرگراه امام علی (ع) انداخته است. بدین ترتیب بازپرس زمانی دستور کشف جسد و تحقیقات بیشتر در این خصوص را صادر کرد.

گفتگو با متهم
چطور سیروس را ربودید؟
با تلفن سیروس تماس گرفتیم و مدعی شدیم که از طرف اتحادیه هستیم. وقتی از اتحادیه بیرون آمد زمانی که خواست تاکسی بگیرد او را به‌عنوان مسافر سوار کردیم. من و پیام و بابک او را به باغ بردیم و بعد از آن من و پیام کلید خانه‌اش را گرفتیم و راهی تهران شدیم تا از خانه‌اش سرقت کنیم. اما نتوانستیم در را باز کنیم از طرفی همان موقع صدای دخترش از طبقه بالا به گوش رسید و ما که ترسیده بودیم فرار کردیم و به باغ برگشتیم.

چرا او را کشتید؟
اول تصمیم گرفتیم او را به خانه‌اش برگردانیم، اما ترسیدیم ما را لو بدهد به همین خاطر او را بی‌هوش کردیم و بعد با سیم شارژر تلفن همراه و کیسه نایلونی او را خفه کردیم و جسد را داخل کانال آب انداختیم.

کامران به شما دستور قتل داد؟
نه
بعد از جنایت چه کردید؟
هر کدام به خانه هایمان رفتیم و برای کامران هم ماجرا را تعریف کردیم.

عذاب وجدان نداشتی؟
تا یک هفته خوابم نمی‌برد. اما با خودم گفتم من چند ماه دیگر با دختری نامزد می‌کنم و سر زندگی‌ام می‌روم. کسی هم که تا به حال به من شک نکرده است پس چرا خودم را معرفی کنم.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمادامه واکنش‌ها به واگذاری تکه‌ای از جنگل هیرکانی به یک شخصهاشمی رفسنجانی نتوانست دانشگاه آزاد را وقف کند، جنگل‌های هیرکانی چطور وقف شدند؟صدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟بورس چگونه از حباب خارج می‌شود؟«بی قدرتی» اصلاح‌طلبی به دلیل«درقدرتی» است/اصلاح‌طلبی حیات خود را به بند ناف قدرت گره زدهمحمد مهاجری: اصولگرایان از رسیدن به پاستور اطمینان دارندجنایت مرد قناد به خاطر همسر سابقسیاسیون عادل را برمی‌گردانند؟
آخرین اخبار

ایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوریچه کسی می‌گوید که جامعه تاب اقتصاد ریاضتی را ندارد؟اصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟وحدت شرط کافی برای پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات نیستبالاخره حجاریان از نماینده مجلس به هیات نظارت شکایت کرده است؟منشأ خیلی مفاسد آنجاست که قدرت انتخاب را از مردم سلب یا محدود کنیم / آیا می‌توان نماینده را از حق نمایندگی محروم کرد؟روزنامه کیهان یادش افتاد به سخنرانی چند سال قبل مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حمله کنداصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستانفجار مهیب در بیروت+تصاویراولین واکنش داماد نعمت زاده به فرارش از کشوربازداشت دو مدیر پرسپولیس تکذیب شدشکایت حجاریان از نماینده عضو جبهه پایداری به کجا رسید؟حسادت یک زن به شوهرش، او را بالای دار برداجیر کردن مرد ایدزی برای قتل مشاور املاک/ دفترچه ای که نقشه قتل را لو داد!القای ناکارآمدی دولت، محور اصلی جنگ روانی دشمن استعضو جامعه روحانیت مبارز: احمدی‌نژاد مهره سوخته استابلاغ پروتکل‌های بهداشتی ماه محرم تا هفته آیندهدلایل عمده نگرانی صهیونیست ها از سند همکاری ایران-چین از نگاه شبکه اسرائیلیتعرفه تست کرونا در بخش دولتی و خصوصی اعلام شد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved