سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۲۵۸۸

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۴:۳۵

مهاجری: فضاهای تندِ سیاسی در خارج از مجلس به درون مجلس کشیده می‌شودفعال سیاسی اصولگرا گفت: این مجلس که با دولت آینده که اصولگرا است به مشکل بر می‌خورد، به این دلیل که ساختار مجلس بر شعار استوار شده است و ساختار یک مجلسِ شعاری، هیچ گاه نمی‌تواند با منطق و عملکرد درست همراه باشد.

«محمد مهاجری»، فعال سیاسی اصولگرا، درباره عناوین فراکسیون‌های مجلس از جمله سیر و عدس و بحث ختم قرآن گرفته تا حاشیه‌سازی‌ علیه یکدیگر در مجلس به برنا گفت: در این باره ملک الشعرای بهار، مصرع زیبایی دارد: «این قافله تا به حشر لنگ است». بنده بر این باورم که با وجود این دسته از اتفاقات در مجلس یازدهم تا ششم خرداد 1403، زمان پایان این مجلس، در بر همان پاشنه خواهد چرخید و امیدی به اصلاح اوضاع مجلس نباید داشت.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: ظرفیت مجلس، ظرفیت بالایی نیست تاکنون که این گونه بوده است. حال اگر بعدها از جایی تصمیمی گرفته شود که نمایندگانِ این مجلس، خود را متعادل کنند بحث دیگری است. از این رو با شرایط فعلی مجلس، بنده امیدی به آن ندارم. ضمن اینکه به نظر می‌رسد در اتفاقات مجلس، از خارج از مجلس برای آن‌ها تصمیم‎گیری می‌شود؛ یعنی فضاهای تندِ سیاسی در خارج از مجلس آماده شده و برخی آن را به درون مجلس، کشانده و اجرا می‌کنند.

مهاجری ادامه داد: تا زمانی که مجلس نتواند استقلال خود را به دست آورد، وظایف خود را بازشناسی کند و از شعارهای فعلی که در شأن کشور نیست نتواند فاصله بگیرد امیدی به بهبود اوضاع نیست. این مجلس که با دولت آینده که اصولگرا است به مشکل بر می‌خورد، به این دلیل که ساختار مجلس بر شعار استوار شده است و ساختار یک مجلسِ شعاری، هیچ گاه نمی‌تواند با منطق و عملکرد درست همراه باشد. بنابراین از قبل از انتخابات مجلس نیز به این مجلس خوش بین نبودم و امید است که اتفاقات معجزه‌واری رخ دهد تا مجلس بتواند، خود را از این وضعیت نامطلوب نجات دهد و به سمت وضعیت مطلوب، حرکت کند.

این فعال رسانه‌ای اصولگرا درخصوص برخی افشاگری‌های نمایندگان علیه یکدیگر در مجلس یازدهم گفت: برخی نمایندگان در حال حاشیه‌سازی هستند تا حاشیه‌های خودشان کتمان شده و دیده نشود. به هر حال مجلسی که بنای آن بر شعاردادن، دادوبیداد کردن و سروصدا کردن است، به هیچ وجه مجلسی نیست که بتواند اقدام خاصی انجام دهد. امیدی نیست که در این مجلس کاری انجام شود. این مجلس اگر می‌خواست از خود، اثرگذاری قابل توجهی نشان دهد تا مردم نسبت به آن امیدوار شوند 40 روز گذشته، زمان کافی بود تا این کار را انجام دهد.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟بورس چگونه از حباب خارج می‌شود؟«بی قدرتی» اصلاح‌طلبی به دلیل«درقدرتی» است/اصلاح‌طلبی حیات خود را به بند ناف قدرت گره زدهمحمد مهاجری: اصولگرایان از رسیدن به پاستور اطمینان دارندجنایت مرد قناد به خاطر همسر سابقسیاسیون عادل را برمی‌گردانند؟گاهی می‌گویند شمال ایران را فروختند و گاهی می‌گویند جنوب ایران به فروش رفتچرا باید کنکور در موعد مقرر برگزار شود؟
آخرین اخبار

ایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوریچه کسی می‌گوید که جامعه تاب اقتصاد ریاضتی را ندارد؟اصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟وحدت شرط کافی برای پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات نیستبالاخره حجاریان از نماینده مجلس به هیات نظارت شکایت کرده است؟منشأ خیلی مفاسد آنجاست که قدرت انتخاب را از مردم سلب یا محدود کنیم / آیا می‌توان نماینده را از حق نمایندگی محروم کرد؟روزنامه کیهان یادش افتاد به سخنرانی چند سال قبل مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حمله کنداصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستانفجار مهیب در بیروت+تصاویراولین واکنش داماد نعمت زاده به فرارش از کشوربازداشت دو مدیر پرسپولیس تکذیب شدشکایت حجاریان از نماینده عضو جبهه پایداری به کجا رسید؟حسادت یک زن به شوهرش، او را بالای دار برداجیر کردن مرد ایدزی برای قتل مشاور املاک/ دفترچه ای که نقشه قتل را لو داد!القای ناکارآمدی دولت، محور اصلی جنگ روانی دشمن استعضو جامعه روحانیت مبارز: احمدی‌نژاد مهره سوخته استابلاغ پروتکل‌های بهداشتی ماه محرم تا هفته آیندهدلایل عمده نگرانی صهیونیست ها از سند همکاری ایران-چین از نگاه شبکه اسرائیلیتعرفه تست کرونا در بخش دولتی و خصوصی اعلام شد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved