سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۲۶۴۸

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۴/۱۸ ۱۱:۲۳

انتقام خونین جوان افغانستانی با تبرجوان ۳۷ ساله افغانستانی که در یک جنایت هولناک، هموطنش را در مشهد با ضربات تبر و چاقو و با همدستی دو تن از بستگانش به قتل رسانده بود گفت: فقط «انتقام خون» گرفته است!

خراسان نوشت: بیست و دوم آبان سال ۹۶، سه جوان در حالی که سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت بودند به تعقیب مرد ۵۳ ساله هموطنشان پرداختند. آن ها از چند روز قبل مرد میان سال را زیر نظر داشتند و برای گرفتن انتقامی هولناک لحظه شماری می کردند هوا به شدت بارانی بود و مرد افغانستانی قدم هایش را تندتر برمی داشت تا زودتر به خانه برسد اما غافل از این بود که چه سرنوشت شومی تا دقایقی دیگر برایش رقم می خورد.

وقتی حبیب ا... در خیابان توس ۹۷ وارد کوچه چهل حجره ۹ شد ناگهان سه جوان موتورسوار به او   رسیدند هنوز مرد ۵۳ ساله با دیدن چهره موتورسواران در شوک بود که ضربات چاقو و تبر بر پیکرش فرود آمد. مهاجمان ضربات را بی رحمانه بر سر و گردن او فرود می آوردند تا این که «محمدنبی» (سرنشین موتورسیکلت) تبرزین را بالا برد و آخرین ضربه را طوری بر گردن حبیب ا... زد که شکاف عمیقی در ناحیه سر و گردن  وی ایجاد شد. با فرار موتورسواران از محل حادثه، همسایگان و اهالی محل با سر و صدای آن ها، وارد کوچه شدند و با دیدن پیکر غرق در خون مرد میان سال که کنار دیوار منزل مسکونی افتاده بود با اورژانس تماس گرفتند دقایقی بعد پیکر مرد ۵۳ ساله به بیمارستان طالقانی مشهد انتقال یافت اما معاینات اولیه پزشکی نشان داد که پیرمرد با وارد آمدن ضربات هولناک چاقو و تبر به قتل رسیده و جانی در بدن ندارد!

با اعلام ماجرای قتل مردافغانستانی به قاضی ویژه قتل عمدمشهد،بی درنگ قاضی کاظم میرزایی، درهمان دقایق اولیه شب عازم بیمارستان شد و به تحقیق در این باره پرداخت.بررسی های قضاییساعتی بعد به محل وقوع جنایت کشید و با اظهارات همسایگان که سه جوان موتورسوار فراری را عامل جنایت می دانستند، روند تحقیقات تغییر کرد. قاضی میرزایی که براساس تجربیات و رسیدگی به پرونده های جنایی حساس، احتمال انتقامی مرگبار را می داد، بلافاصله از گروه ویژه کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی خواست سوابق مقتول ۵۳ ساله را مورد کنکاش های دقیق پلیسی قرار دهند.

یک روز بعد مشخص شد که حبیب‌ا... از حدود یک سال قبل به طور غیرمجاز در ایران زندگی می کرد و قبل از آن نیز به مدت ۱۰ سال به اتهام ارتکاب جنایت مسلحانه در زندان افغانستان تحمل کیفر کرده است! با به دست آمدن این اطلاعات، تحقیقات قضایی بر انگیزه جنایت به قصد انتقام متمرکز شد. ادامه بررسی ها بیانگر آن بود که گرای این جنایت هولناک، از آن سوی مرز صادر شده است و عاملان جنایت نیز پس از ارتکاب قتل به کشور افغانستان گریخته اند چرا که هویت یکی از موتورسواران به نام محمدنبی برای کارآگاهان نمایان شد و رصدهای اطلاعاتی نشان داد او دارای ۱۶ فقره سابقه کیفری با عناوینی متفاوت در زندان مشهد است ولی از زمان ارتکاب قتل دیگر هیچ سابقه ای از او در زندان های کشور وجود ندارد.

به همین دلیل ردزنی های اطلاعاتی به مرزهای شرقی کشور کشیدتا این که قاضی میرزایی دستورات محرمانه ای را برای رصدهای مرزی به کارآگاهان صادرکرد و این گونه کارآگاهان با استفاده از شگردهای اطلاعاتی متهم را در خارج از کشور شناسایی کردند اما متهم فراری که می دانست به زودی از طریق پلیس اینترپل یا دیگر شیوه های اطلاعاتی در دام کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی گرفتار می شود دوباره تصمیم گرفت مخفیانه به ایران بازگردد.

در همین اثنا بود که کارآگاهان از طریق منابع و مخبران اطلاعاتی به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد: «محمد نبی» جوان ۳۷ ساله از راه های صعب العبور و به صورت غیرقانونی وارد ایران شده و در تهران مخفی شده است. ادامه روند اطلاعاتی در روزهای کرونایی شدید کشور، کارآگاهان را با نظارت دقیق قاضی میرزایی به مخفیگاه متهم فراری رساند بررسی ها بیانگر آن بود که «محمدنبی» در کنار یکی از اتوبان های تهران بساط فروش عینک دودی دارد و برای آن که شناسایی نشود نیز از عینک های سیاه و درشت استفاده می کند. با این اطلاعات و اعطای نیابت قضایی از سوی قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، این متهم فراری در تهران دستگیر شد و به مشهد انتقال یافت.

او که در مراحل اولیه بازجویی ارتکاب قتل را پذیرفته بود،هنگام بازسازی صحنه جنایت درحضور قاضی ویژه قتل عمد،زوایای دیگری از این قتل وحشتناک را فاش کرد.او که توسط کارآگاهان به محل ارتکاب قتل هدایت شده بود با معرفی کامل خود مقابل دوربین قوه قضاییه ایستاد و گفت:من «انتقام خون»گرفتم! حبیب ا... دوتن از عموهایم را در افغانستان با شلیک گلوله از سلاح کلاشینکف به قتل رسانده و یکی دیگر از بستگانم را مجروح کرده بود که بعد ازآن معلول شد. اگرچه ریش سفیدان و بزرگان مداخله کردند و حبیب ا... بعد از تحمل ۱۰ سال زندان با اعلام گذشت اولیای دم آزاد شد اما چیزی نصیب ما نشد!

حبیب ا... همان زمان گفت: شما رضایت بدهید، اگر دستتان به من رسید مرا بکشید! با این حال از روزی که آزاد شد من او را تعقیب می کردم تا به قتل برسانم. اگرچه باز هم از او می ترسیدم ولی وقتی مطمئن شدم که محل زندگی اش در مشهد را تغییر نداده است به اتفاق برادرم (عبدالستار) و پسرعمویم (عین الحق) از هرات به مشهد آمدیم و چند روز او را تعقیب کردیم تا این که در یک فرصت مناسب با ضربات تبر و چاقو  وی را به قتل رساندیم!

متهم این پرونده جنایی که ابراز پشیمانی می کرد در ادامه اعترافاتش گفت: وقتی آخرین ضربه تبرزین را بر گردن حبیب ا... زدم و شکاف عمیقی ایجاد شد، خیلی دلم به حالش سوخت اما من به قصد «انتقام خون» به مشهد آمده بودم و پس از آن هم دوباره به افغانستان گریختیم تا این که من تصمیم گرفتم چند ماه بعد به ایران بازگردم و مخفیانه زندگی کنم اما نمی دانم چگونه کارآگاهان آگاهی رسیدند و مرا دستگیر کردند!  این گزارش حاکی است: در ابتدای بازسازی صحنه جنایت که سرهنگ بهرام زاده (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) نیز حضور داشت ابتدا سرهنگ نجفی (افسر پرونده) به تشریح خلاصه ای از محتویات این پرونده جنایی پرداخت و چگونگی شناسایی و  دستگیری متهم را شرح داد و در پایان نیز قاضی با تجربه ویژه قتل عمد با صدور قرار قانونی، محمد نبی را برای هفدهمین بار روانه زندان کرد تا این پرونده جنایی دیگر مراحل دادرسی را طی کند.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسنداصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟جهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلماصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟اصلاح‌طلبان دیگر از کسی که از اعلام وابستگی به جریان اصلاحات ابا دارد حمایت نمی‌کنند
آخرین اخبار

احمدی نژاد میان اقشار طرفدار شخصیت های پوپولیست کاریزما دارد/ جامعه از جریانات سیاسی ناامید شدهجهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلمتحلیلی از سرگذشت علمی و کارآفرینی استاد عالی نسب/ چرا با گران شدن ارز مخالفت کرد؟چه کسی رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌شود؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسندرقابت قیمت کاغذ با قیمت طلا و ارز!/ علت گرانی کتاب چیست؟آخرین خبر از پرونده‌های وقف جنگل ها در آق‌مشهد و کوه دماوندسه نسخه‌ برای نظارت بر نمایندگان/ ردصلاحیت چند مرحله‌ای می‌شود؟به خاطر حمایت از عمه ام، با اسید به شوهرش حمله کردمسخنگوی قوه قضاییه: آزادی در انتظار یکی از فعالان محیط‌زیستی/ عفو شامل او شدچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟نتایج طرح مالیات خانه‌های خالی دو سال دیگر بروز می‌کندتغییر پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور/استفاده از مصلی‌ها و ورزشگاه‌هامسکن ارزان می شود؟مردم با رعایت مقررات بهداشتی، مانع بروز موج جدید کرونا شوندتیم‌های اروپایی به دنبال جذب «حسینی»جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسیدعماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوری


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved