سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۲۶۵۱

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۴/۱۸ ۱۱:۳۴

دانشگر: شک ندارم که در اهواز مبتلا به کرونا شدیم/کسانی که به ما اتهام دروغگویی زدند، وجدان ندارندمدافع تیم فوتبال استقلال می‌گوید بعضی‌ها واقعاً دیگر شورش را درآوردند و برای رسیدن به اهداف شخصی خود دست به هر کاری می‌زنند!

روزنامه خبر ورزشی نوشت: باشگاه استقلال روزهای سخت و پرحاشیه‌ای را پشت سر می‌گذارد. آبی‌پوشان که بعد از شروع مجدد لیگ از دو بازی مقابل فولاد و سایپا فقط یک امتیاز به دست آوردند با شوک مبتلا شدن چند تن از بازیکنان‌شان به کرونا مواجه شدند. یکی از آن‌ها محمد دانشگر مدافع جنوبی آبی‌پوشان بود که تست کرونای او مثبت شد. از همین رو دیروز با محمد تماس گرفتیم تا هم حالش را بپرسیم و هم در مورد شرایط این روزهایش گفت‌وگویی انجام دهیم که در ادامه می‌خوانید.

محمد از چه زمانی متوجه شدی کرونا گرفتی؟
چند روز قبل بی‌حال شدم و مقداری تب و لرز داشتم. حس کردم که حالم خوب نیست بعد که تست دادم متوجه شدم که نتیجه تست من مثبت است و کرونا گرفتم.

در حال حاضر حال عمومی‌ات چطور است؟
خدا را شکر بهترم. بعضی اوقات تنگی نفس دارم و به راحتی نمی‌توانم نفس بکشم، ولی از دو، سه روز قبل حالم بهتر شده، ولی تا ۱۴ روز باید قرنطینه باشم که من هم این کار را می‌کنم و بعد از اتمام قرنطینه باید دوباره تست بدهم تا ببینم ویروس در بدنم وجود دارد یا خیر.

با قرنطینه چطور کنار آمدی؟
چاره‌ای نیست این هم از بدشانسی من بود که کرونا گرفتم. واقعاً قرنطینه شدن خیلی سخت است به خصوص برای فوتبالیست‌ها که عادت دارند هر روز تمرین کنند. من هم سعی می‌کنم روزی چند بار در خانه دمبل بزنم و به این شکل خودم را سرگرم کنم. واقعاً از ته دل آرزو می‌کنم هیچ کس به این ویروس لعنتی مبتلا نشود، چون واقعاً خطرناک است و زندگی هر کسی را مختل می‌کند.

حتماً خانواده‌ات هم خیلی نگران شدند.
دقیقاً همین‌طور است. آن‌ها خیلی نگران شدند و از این بابت بسیار ناراحتم. روزی چند مرتبه زنگ می‌زنند و حالم را می‌پرسند. جالب است بدانید، چون خانواده‌ام مرا نمی‌بینند و در شهرستان هستند فکر می‌کنند حالم بسیار بد است. من هم می‌گویم به خدا چیزی نیست و حالم خوب است. البته خب حق دارند که نگران باشند، چون از من دور هستند و نمی‌توانند کنارم باشند.

نرفتن شما به جم برای بازی با پارس حرف و حدیث‌های زیادی را به وجود آورد و بعضی‌ها مدعی شدند مثبت شدن تست ۱۳ نفر در استقلال دروغ است.
آن‌هایی که به ما اتهام دروغگویی زدند و ما را متهم کردند وجدان ندارند و اصلاً نمی‌دانند وجدان چیست. چه لزومی دارد به دروغ بگوییم کرونا گرفتیم و خانواده‌هایمان را نگران کنیم. آن‌هایی که این صحبت‌ها را مطرح کردند اصلاً می‌دانند پدر و مادرمان چه حالی شدند و چه حسی پیدا کردند؟ بعضی‌ها واقعاً دیگر شورش را درآوردند و برای رسیدن به اهداف شخصی خود دست به هر کاری می‌زنند. به خدا این کارها و صحبت‌ها شرم آور است. ما ترسی از رقابت با هیچ تیمی نداریم و اگر نمی‌خواستیم بازی کنیم بچه‌ها به فرودگاه نمی‌رفتند. شاید بعضی‌ها از این کارهای زشت انجام دهند، ولی ما این‌کاره نیستیم. نمی‌دانم چرا بعضی‌ها فکر کردند تیم بزرگی مثل استقلال از پارس جنوبی جم می‌ترسد. مگر ما انسان نیستیم؟ چطور می‌شود وقتی چند بازیکن کرونا گرفتند برویم با یک تیم دیگر بازی کنیم و خدای ناکرده آن‌ها هم آلوده شوند. به نظرم این کار دور از انسانیت است و فوتبال ارزش این مسائل را ندارد. می‌خواهم یک سؤال بپرسم. واقعاً برگزاری لیگ به چه قیمتی؟ به قیمت جان انسان‌ها؟ به خدا قسم که این کار اوج نامردی و بی‌انصافی است.

خودت فکر می‌کنی چه زمانی به ویروس مبتلا شدی؟
شک ندارم که در اهواز این اتفاق افتاد. یا در سفر به این شهر یا در حین بازی و بعد از تماس با بازیکنان حریف. ولی هر چه بود از اهواز و دیدار مقابل فولاد شروع شد. وقتی یک بازیکن کرونا دارد و وارد زمین می‌شود همه افراد داخل زمین و سایر بازیکنان در معرض مبتلا شدن قرار دارند و اگر این کار نامردی نیست پس اسمش چیست؟

منظورت این است که فولادی‌ها می‌دانستد کرونا دارند و مقابل شما قرار گرفتند؟
بله، غیر از این نمی‌تواند باشد. چطور می‌شود طی ۷۲ ساعت تست ۷ نفر از آن‌ها مثبت شود؟ ما هم می‌توانستیم اعلام نکنیم و به جم برویم، ولی این کار نه اخلاقی است و نه انسانی.

آن‌طور که مسئولان سازمان لیگ اعلام کردند قرار است دوباره از آن‌هایی که مبتلا شدند تست کرونا گرفته شود.
من هم شنیدم. صد بار بخواهند تست بگیرند من آماده‌ام و مشکلی از این بابت ندارم. هر وقت بگویند من تست می‌دهم و در خدمت هستم.

به نظرت تکلیف ادامه بازی‌های استقلال چه می‌شود؟‌
نمی‌دانم واقعاً چه پیش می‌آید و چه اتفاقی می‌افتد. فعلاً که در قرنطینه هستیم و تمرین تعطیل است.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسنداصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟جهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلماصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟اصلاح‌طلبان دیگر از کسی که از اعلام وابستگی به جریان اصلاحات ابا دارد حمایت نمی‌کنند
آخرین اخبار

احمدی نژاد میان اقشار طرفدار شخصیت های پوپولیست کاریزما دارد/ جامعه از جریانات سیاسی ناامید شدهجهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلمتحلیلی از سرگذشت علمی و کارآفرینی استاد عالی نسب/ چرا با گران شدن ارز مخالفت کرد؟چه کسی رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌شود؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسندرقابت قیمت کاغذ با قیمت طلا و ارز!/ علت گرانی کتاب چیست؟آخرین خبر از پرونده‌های وقف جنگل ها در آق‌مشهد و کوه دماوندسه نسخه‌ برای نظارت بر نمایندگان/ ردصلاحیت چند مرحله‌ای می‌شود؟به خاطر حمایت از عمه ام، با اسید به شوهرش حمله کردمسخنگوی قوه قضاییه: آزادی در انتظار یکی از فعالان محیط‌زیستی/ عفو شامل او شدچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟نتایج طرح مالیات خانه‌های خالی دو سال دیگر بروز می‌کندتغییر پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور/استفاده از مصلی‌ها و ورزشگاه‌هامسکن ارزان می شود؟مردم با رعایت مقررات بهداشتی، مانع بروز موج جدید کرونا شوندتیم‌های اروپایی به دنبال جذب «حسینی»جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسیدعماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوری


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved