سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۲۶۸۳

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۴/۱۸ ۲۱:۰۳

کرونا ارزش سهام «نت‌فلیکس» را به اوج رساند/ ۵۰۰ دلار برای هر سهمغول استریمینگ آمریکایی با ظهور کووید-۱۹ تقویت شده و همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد.

مهر به نقل از هالیوود ریپورتر نوشت: در تبادل سهام در بورس روز دوشنبه آمریکا، سهام نت‌فلیکس به بالاترین ارزش تاریخ خود یعنی ۴۹۹.۵۰ دلار به ازای هر سهم رسید. این رقم نمایانگر افزایشی ۴.۵ درصدی نسبت به روز قبل بود و باعث شد ارزش بازار این شرکت به تقریباً ۲۱۹ میلیارد دلار برسد.

دیوید میلر تحلیل‌گر شرکت ایمپریال کپیتال در گزارشی که در ارتباط با سهام نت‌فلیکس منتشر کرد به این نکته اشاره داشت که تا اینجا در سال ۲۰۲۰، ارزش سهام این غول استریمینگ ۵۰.۲ درصد رشد داشته و این در حالی است که شاخص بازار سهام «اس‌اندپی ۵۰۰» با کاهشی ۳.۳ درصدی مواجه بوده است. علاوه بر این، ارزش سهام نت‌فلیکس در ۱۸ ماه اخیر ۸۱.۶ درصد بالا رفته که باز هم بسیار بیشتر از افزایش ۲۶.۱ درصدی شاخص کل بازار بوده است.

این تحلیل‌گر چهار دلیل برای توضیح دادن این نمایش قدرتمند برای سهام نت‌فلیکس آورد. او گفت: این یکی از معدود نام‌ها در بازار اس‌اندپی ۵۰۰ است که تا حدود زیادی هیچ اثری از پیامدهای اقتصادی کووید -۱۹ نمی‌پذیرد و مقابل رکود مقاوم است.

او اضافه کرد که در حقیقت، ظهور کووید -۱۹ باعث شده ارزش سهام نت‌فلیکس به طور تدریجی ۱۸۴ دلار به ازای هر سهم رشد کند و این رشد بسیار بیشتر از حالتی بوده که کرونا ویروس وجود خارجی نداشت.

میلر گفت: علاوه بر این، نت‌فلیکس به هیچ وجه در معرض هیچ دارایی در بخش رسانه که در خطر باشد از جمله شبکه‌های کابلی قرار ندارد و هیچ دارایی از جمله پارک‌های موضوعی یا سالن‌های سینما ندارد که مستقیم از کووید -۱۹ اثر پذیرفته باشد.

این تحلیل‌گر گفت نکته سوم این است که این شرکت ثابت کرده شروع به کار پلتفرم استریمینگ شرکت دیزنی با عنوان «دیزنی پلاس» در فصل چهارم ۲۰۱۹ نتوانسته در عمل سهم بازار نت‌فلیکس را به طور چشمگیری کاهش بدهد و نت‌فلیکس را مجبور به کاهش ارزش سهام کند.

در نهایت، میلر گفت سهام نت‌فلیکس بسیار موفق بوده چون این شرکت توانسته خودش را از دیزنی پلاس متمایز کند. او گفت دیزنی پلاس تا حدود زیادی نمایانگر مجموعه عظیمی از برندهای سرگرمی آمریکایی است که به سراسر جهان صادر می‌شوند اما نت‌فلیکس مجموعه‌ای از نمایش‌های جهانی است که از تمام کشورهای سراسر جهان گردآوری شده‌اند.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسنداصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟جهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلماصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟اصلاح‌طلبان دیگر از کسی که از اعلام وابستگی به جریان اصلاحات ابا دارد حمایت نمی‌کنند
آخرین اخبار

احمدی نژاد میان اقشار طرفدار شخصیت های پوپولیست کاریزما دارد/ جامعه از جریانات سیاسی ناامید شدهجهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلمتحلیلی از سرگذشت علمی و کارآفرینی استاد عالی نسب/ چرا با گران شدن ارز مخالفت کرد؟چه کسی رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌شود؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسندرقابت قیمت کاغذ با قیمت طلا و ارز!/ علت گرانی کتاب چیست؟آخرین خبر از پرونده‌های وقف جنگل ها در آق‌مشهد و کوه دماوندسه نسخه‌ برای نظارت بر نمایندگان/ ردصلاحیت چند مرحله‌ای می‌شود؟به خاطر حمایت از عمه ام، با اسید به شوهرش حمله کردمسخنگوی قوه قضاییه: آزادی در انتظار یکی از فعالان محیط‌زیستی/ عفو شامل او شدچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟نتایج طرح مالیات خانه‌های خالی دو سال دیگر بروز می‌کندتغییر پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور/استفاده از مصلی‌ها و ورزشگاه‌هامسکن ارزان می شود؟مردم با رعایت مقررات بهداشتی، مانع بروز موج جدید کرونا شوندتیم‌های اروپایی به دنبال جذب «حسینی»جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسیدعماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوری


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved