سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۴۲۹۴

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۶/۲۵ ۱۲:۲۷

منشی اخراجی طراح نقشه گروگانگیری ۵ میلیاردیمنشی کارخانه پس از اخراج، برای انتقام گرفتن از مدیرعامل نقشه اخاذی کشید.

منشی کارخانه که پس از اخراج، از مدیرعامل کینه به‌دل گرفته بود، نقشه آدم‌ربایی و اخاذی ۵میلیاردی کشید. او برای اجرای این سناریو یک گروگانگیر با دستمزد ۵۰۰میلیون تومان اجیر کرد اما پس از اجرای موفقیت‌آمیز نقشه‌شان سر او هم کلاه گذاشت.

حدود یک ‌ماه قبل مرد کارخانه‌داری به پارکینگ خانه‌اش در شمال پایتخت رفت تا سوار ماشینش شود و به محل کارش برود. او وقتی با ریموت در را باز کرد چشمش به‌خودروی پژویی افتاد که درست مقابل در پارکینگ پارک کرده و او نمی‌توانست بیرون برود. به همین دلیل از ماشین پیاده شد و به مقابل در رفت تا راننده پژو را پیدا کند اما به محض اینکه پایش را از ساختمان بیرون گذاشت زن و مردی جوان که ماسک به‌صورت داشتند به سمت وی هجوم برده و کتکش زدند. آنها چاقو و شمشیر به‌دست داشتند و با تهدید، مرد کارخانه‌دار را سوار ماشین کردند و راه افتادند.

۱۳ ساعت شکنجه برای اخاذی
آدم‌ربایان درحالی‌که دست و پای مرد کارخانه‌دار را بسته بودند به سمت یکی از مناطق جنوبی تهران حرکت کردند و وارد پارکینگ ساختمانی مسکونی شدند. سپس گروگان را به طبقه اول آپارتمانی انتقال دادند و او را در اتاقی حبس کردند. دقایقی بعد آنها شکنجه‌های خود را شروع کردند. با شمشیر و چاقو، مرد کارخانه‌دار را زخمی کردند و با تهدید از او خواستند که دسته چک‌هایش را در اختیارشان قرار بدهد. آنها سپس درحالی‌که چاقو زیر گردن گروگان گذاشته بودند از او خواستند پای چند فقره چک سفید را امضا کند. این همه ماجرا نبود، چرا که آدم‌ربایان کارت‌های عابربانک این مرد به همراه رمز آنها و مقداری پول را که همراهش بود دزدیدند. همه این اتفاقات در مدت ۱۳ساعت رخ داد و پس از آن گروگانگیران تصمیم گرفتند گروگانشان را رها کنند.

شکایت
۱۳ساعت از گروگانگیری گذشته بود که آدم‌ربایان مرد کارخانه‌دار را سوار ماشین خود کرده و در منطقه‌ای بیابانی حوالی جنوب تهران با دست و پای بسته رهایش کردند. آن روز مرد کارخانه‌دار نجات یافت اما مدتی بعد تصمیم به شکایت گرفت چراکه گروگانگیران تهدید کرده بودند اگر پای پلیس را به ماجرا باز کند هم خودش را می‌کشند و هم تمام اعضای خانواده‌اش را. با وجود این مرد کارخانه‌دار تصمیم گرفت از زن آدم‌ربا و همدستش شکایت کند.

او وقتی خود را به اداره پلیس رساند و پیش روی افسر تحقیق نشست چنین گفت: وقتی گروگانگیران مرا در اتاقی زندانی و شروع به شکنجه کردند، زن گروگانگیر را شناختم. او ترانه نام دارد که منشی سابق کارخانه‌ام بود. چندماه قبل از گروگانگیری او را اخراج کردم. چون به درستی کارهایش را انجام نمی‌داد. فکر می‌کنم همین مسئله باعث شد تا آتش کینه در دلش روشن شود و برای انتقام مرا گروگان بگیرد.

وی ادامه داد: بعد از اینکه ۱۳ساعت با همدستش مرا شکنجه داد و بعد رهایم کرد از ترس جرأت نکردم شکایت کنم. چون ترانه تهدید کرده بود اگر از او شکایت کنم جان تک‌تک اعضای خانواده‌ام را می‌گیرد. می‌گفت افراد شرور و خطرناکی را می‌شناسد که اگر او دستور بدهد جان من و اعضای خانواده‌ام را می‌گیرد. همه این حرف‌ها باعث شد که از او بترسم. در این مدت او ۵میلیارد تومان از من باجگیری کرده است اما خواسته‌هایشان تمامی ندارد. وقتی دیدم طمع او تمامی ندارد و اخاذی‌های سریالی‌اش ادامه دار است تصمیم گرفتم از او شکایت کنم؛ چون دیگر از این وضعیت خسته شده‌ام.

آدم‌ربای اجیر شده
با شکایت مرد کارخانه‌دار، پرونده‌ای تشکیل شد و پیش روی قاضی عظیم سهرابی، بازپرس شعبه نهم دادسرای جنایی تهران قرار گرفت. با دستور وی گروهی ازماموران اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران، جست‌وجو برای بازداشت زن و مرد گروگانگیر را آغاز کردند. با اطلاعاتی که شاکی در اختیار تیم تحقیق قرار داده بود و همچنین بررسی حساب‌های بانکی، زن گروگانگیر شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شد. او در بازجویی‌ها چاره‌ای جز اقرار به آدم ربایی و اخاذی ندید و انگیزه‌اش را انتقام‌جویی دانست.

وی گفت: چند سالی در کارخانه شاکی کار می‌کردم و زحمت‌های زیادی کشیده بودم. اما او مرا اخراج کرد و حق و حقوقم را به درستی پرداخت نکرد. همه اینها باعث شد که از او کینه به دل بگیرم و به‌دنبال راهی برای انتقام بودم تا اینکه تصمیم گرفتم آدم‌ربا استخدام کنم. ترانه در ادامه گفت: با آدم ربای اجیر شده در اینستاگرام آشنا شدم. به او وعده دستمزد ۵۰۰میلیونی دادم و مرد جوان هم قبول کرد. روز حادثه با همدستی یکدیگر، مرد کارخانه‌دار را ربودیم و دست به اخاذی از وی زدیم و با ۵میلیارد پولی که از این راه به‌دست آوردم ملک و زمین خریدم.

فریب همدست
با اعترافات زن جوان، گروگانگیر اجیر شده نیز بازداشت شد اما او در بازجویی‌ها مدعی شد که ترانه او را فریب داده است. وی گفت: وقتی با ترانه آشنا شدم و به من قول داد که ۵۰۰میلیون تومان به من دستمزد می‌دهد، قبول کردم مرد کارخانه‌دار را بدزدم اما بعد از اجرای نقشه گروگانگیری ترانه دیگر جواب زنگ‌هایم را نداد و بلاکم کرد. او فریبم داد و مرا دچار دردسر بزرگی کرد؛ همه چک‌ها و پول‌ها را برای خودش برداشت و مرا در برابر اتهام گروگانگیری و اخاذی قرار داد بدون آنکه پولی نصیبم شود. پس از تحقیق از متهمان، قاضی جنایی دستور توقیف اموالی را که ترانه با استفاده از پول‌های اخاذی خریده بود صادر کرد و این زن و مرد گروگانگیر برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند.

منبع:همشهری آنلاین

تبلیغات

پربازدیدترین ها

اصلاح‌طلبان تجربه سال ۹۲ را تکرار خواهند کرد؟الزام یا التزام؛ مساله همچنان «حجاب» استخباز: اصولگرایان با مشارکت حداکثری رای ندارندغیرقابل پیش بینی ترین انتخابات: ایالت های سرنوشت ساز در انتخابات آمریکا کدامند؟طرح اولیه مجلس قطعا در جهت کاهش مشارکت مردم خواهد بودسردار سلامی: آمریکایی‌ها بدانند هر کسی را که در ماجرای ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی نقش داشته است، می‌زنیمرهبر انقلاب اسلامی: دفاع مقدس یکی از عقلانی‌ترین حرکات ملت ایران بودچرا تعاون در اقتصاد ایران همچنان حاشیه‌نشین است؟سریال «آقازاده» بدآموزی دارد/ چه ضرورتی دارد یک داستان اطلاعاتی را به خانواده بکشیم؟!فریدون‌ مجلسی: اسرائیل می‌خواهد خود را تا پشت خاک ایران برساند
آخرین اخبار

سرمربی الاهلی عربستان: با بازیکنان جوان مقابل استقلال بازی می‌کنیمرییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین منصوب شدکاهش ۸.۶ درصدی نرخ بیکاری در استان تهرانجزئیات درگیری ماموران مبارزه با مواد مخدر «فهرج» با قاچاقچیان مسلحاستقلالی‌ها شارژ مالی شدندوزیر ورزش: در سایه ۸ سال دفاع مقدس، عزت و عظمت برای کشور به ارمغان آمده استتوضیحات هاشمی درخصوص نامه محرمانه‌اش در مورد خیابان شجریانسینمای آقا رسول درک نشدبرترین‌های هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا؛ حضور غیر منتظره ۲ بازیکن ایرانیطباطبایی: استقلال در لیگ قهرمانان تمرکز لازم را ندارددفاع مقدس چهره دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی را افشا کردمادران باردار برای تزریق واکسن آنفلوآنزا به مراکز جامع سلامت مراجعه کنندتعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۴ هزار و ۶۵۶ نفر رسیدطرز تهیه مینی پیتزا مخصوص میهمانیجهش ژنتیکی کرونا / افزایش ابتلاهای خانوادگیکاهش چشمگیر بینندگان تلویزیونی جوایز اِمیخسرو آواز ایران کیست؟۳ درصد از افراد زیر ۶۵ سال دچار اختلال حافظه می‌شوندوزیر بهداشت: شعله های جدید آتش کرونا در کشور برافروخته شده استنامجومطلق: محکوم به برد مقابل الاهلی هستیم


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved