سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۴۵۰۵

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۱۴:۱۴

غیرقابل پیش بینی ترین انتخابات: ایالت های سرنوشت ساز در انتخابات آمریکا کدامند؟ناظران سیاسی پیشتر به شش یا هفت ایالت مرکزی آمریکا اشاره می ‌کردند که باید با نزدیک شدن روز انتخابات آنها را از نزدیک زیر نظر داشت. اما اکنون که تنها 47 روز به انتخابات مانده این فهرست به حدود 12 ایالت رسیده است.

به گزارش اصلاحات پرس، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از قرار معلوم امکان برد یا باخت هر دو کاندیدا را فراهم آورده است چرا که تعداد ایالات مورد رقابت دو رقمی شده است. 

نظرسنجی ‌های ملی که تصویری ناکامل از رقابت برای انتخابات ریاست جمهوری می ‌داد و تحلیل ‌های آنها مبنی بر این که چه کسی مقیم کاخ سفید خواهد شد، از اواخر ژانویه سال جاری انجام شد. براساس میانگین نظرسنجی‌ های انجام شده توسط «ریل کلیر پولتیکس» هنوز «جو بایدن» کاندیدای حزب دموکرات، در سطح ملی 6.5 درصد پیشتاز است ولی این میانگین همچنین نشان داد برتری معاون اول سابق رئیس جمهور در سراسر کشور رو به افول است. 

همین واقعیت درباره برتری او در ایالات مورد رقابت نیز صادق است که به میانگین برتری 3.7 درصد رسیده است که در داخل ضریب خطای اکثر نظرسنجی‌ های حرفه‌ ای قرار دارد. 

ناظران سیاسی اکنون بیش از یک سال است که به شش یا هفت ایالت مرکزی آمریکا اشاره می ‌کنند که باید با نزدیک شدن روز انتخابات آنها را از نزدیک زیر نظر داشت. اما اکنون که تنها 48 روز به انتخابات مانده این فهرست به حدود 12 ایالت رسیده است. 

«پاتریک مورای» دبیر نظرسنجی دانشگاه «مونموث» در نیوجرسی، در هفته جاری گفت 11 ایالت را از نزدیک زیر نظر دارد که نتیجه انتخابات 2020 در آنها تعیین می ‌شود. 

مورای به ایندیپندنت گفت: «پنسیلوانیا و فلوریدا احتمالا ایالات نهایی در تعیین رئیس جمهور هستند. برای بایدن سخت خواهد بود بدون پیروزی در پنسیلوانیا به تعداد آرای الکترال لازم دست یابد و برای ترامپ هم سخت خواهد بود که بدون پیروزی در فلوریدا به حد نصاب لازم برسد. این بدان معنی است که ایالات ویسکانسین و میشیگان برای هر دو کاندیدا بسیار مهم خواهد بود.» 

مانند تمام مفسران سیاسی دیگر که با آنها در این هفته تماس گرفته شد، فهرست مورای نیز از این به بعد تنها گسترش یافت. 

او ایالت کارولینای شمالی را زیر نظر دارد چون «از 2008 به این طرف در انتخابات‌ فدرال، این ایالت همواره به سمت آبی شدن حرکت می‌ کند ولی هیچ وقت کاملا آبی نمی‌ شود و همچنین در انتخابات امسال یک فرماندار دموکرات محبوب (روی کوپر) نیز در برگه رای حضور خواهد داشت.» مورای ایالت آریزونا را زیر نظر دارد چرا که «نشانه ‌های احتمالی از تغییر بافت جمعیت این ایالت آفتاب ‌خیز» به نظر می‌ رسد و ایالات جورجیا و تگزاس، از سنگرهای مستحکم حزب جمهوری ‌خواه برای ریاست جمهوری، را نیز برای همین دلیل زیر نظر گرفته است. او گفت: «نه به این دلیل که در انتخابات جاری منتظر تغییر رای آنها هستم بلکه به این دلیل که ببینم آیا دموکرات ‌ها به روند جذب رای ‌دهندگان این ایالات در انتخابات بعدی هم ادامه خواهند داد یا خیر.» 

یکی از کارشناسان راهبردی دموکرات، فلوریدا را در سومین گروه مهم، در کنار اوهایو قرار می‌ دهد و شرط می ‌بندد که ترامپ برنده هر دو ایالت خواهد شد. ولی «برد بنون» کارشناس دیگری می‌ گوید رقابت در ایالت فلوریدا خیلی نزدیک ‌تر از آن است که بتوان پیش ‌بینی کرد. 

بنون در هفته جاری گفت: «ایالت فلوریدا ممکن است در بازی اول فصل خود در فوتبال آمریکایی در سطح کالج‌ ها به دانشگاه جورجیا تک باخته باشد ولی این ایالت هنوز در فهرست ایالات مهم برای رقابت ریاست جمهوری در ردیف اول قرار دارد. پیروزی در فلوریدا تاثیر زیادی بر کسب آرای الکترال برای پیروزی بایدن خواهد داشت. افزودن 29 رای الکترال فلوریدا به 227 رایی که هیلاری کلینتون در سال 2016 به دست آورد، تعداد کل آرای الکترال کاندیدای دموکرات را به 256 رای می ‌رساند. این تعداد فاصله خیلی اندکی با کسب اکثریت آرای الکترال دارد.» 

«پنسیلوانیا، میشیگان و ویسکانسین» نیز اکنون ماه‌ ها است که در فهرست شش ایالت مهم ‌تر قرار دارند. ترامپ چهار سال پیش برنده هر سه ایالت شد که موجب کسب 46 رای الکترال برای او گردید. براساس میانگین نظرسنجی ‌های انجام شده توسط «ریل کلیر پولتیکس» برتری بایدن در پنسیلوانیا در 24 ژوئیه 8.5 درصد بود اما اکنون به 4.3 درصد کاهش یافته است. 

ویسکانسین هم به ناگهان به نگرانی ستاد انتخاباتی بایدن تبدیل شده است، چرا که نظرسنجی مشترک واشنگتن پست و شبکه تلویزیونی ای‌ بی‌ سی که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد برتری معاون اول سابق رئیس جمهور در میان رای ‌دهندگان ثبت ‌نام شده در این ایالت، تنها به چهار درصد رسیده است (50 درصد در برابر 46 درصد) و در میان رای‌ دهندگان احتمالی به شش درصد (52 درصد در برابر 46 درصد). بر اساس میانگین «ریل کلیر پولتیکس» برتری بایدن در 27 ژوئن 8 درصد بود. همان طور که واشنگتن پست اشاره کرده است هیچ یک از این اعداد برای رئیس جمهور فعلی غیرقابل تغییر نیست چرا که ضریب خطای نظرسنجی 4.5 درصد است. 

این اعداد به علاوه انتظار موسسات نظرسنجی و ترامپ که معتقدند بسیاری «رای ‌دهندگان مخفی ترامپ» وجود دارند که هنوز به کسانی که پشت تلفن نظرسنجی می ‌کنند، نخواهند گفت از این رئیس جمهور جنجال ‌آفرین حمایت خواهند کرد بدان معنی است که انتخابات پیش رو بسیار بیشتر از آن چه رسانه ‌ها و کارشناسان دموکرات می ‌پندارند حساس‌ است. 

اخطار ویسکانسین

ماهیت واقعی این رقابت وقتی بیشتر مورد تمرکز قرار گرفت که «گزارش سیاسی کوک»، یک سازمان بسیار مورد اعتبار در زمینه پیش ‌بینی امور سیاسی، الگوی آرای الکترال خود را به نفع رئیس جمهور تغییر داد. 

«امی والتر» از سازمان کوک نوشت: «پیشتازی بایدن در کسب آرای الکترال به 279 رای در مقابل 187 رای ترامپ کاهش یافته است. پیشتر در سال جاری میلادی بایدن حائز 308 رای الکترال در مقابل همان 187 رای بود.» پیش ‌بینی آرای الکترال معاون اول سابق رئیس جمهور هنوز بیش از 270 است که برای پیروزی در نوامبر مورد نیاز است، اما این که سازمان کوک دو ایالت را از فهرست ایالات تحت کنترل کامل او خارج کرد حائز اهمیت است. این سازمان ایالت فلوریدا را به عنوان «شانس هر دو کاندید» فهرست کرد در حالی که سابقا در ردیف «متمایل به دموکرات» قرار داشت. این سازمان همچنین ایالت نوادا را نیز از ردیف «احتمالا دموکرات» به دسته «متمایل به دموکرات» تغییر داد. 

در یکی از گردهمایی ‌های انتخاباتی اخیر، ترامپ با اطمینان خاطر اظهار داشت افرادی که نامی از آنها برده نشد، تخمین می ‌زنند رای ‌دهندگان در حمایت از ترامپ به نظرسنجان دروغ می ‌گویند. او به طعنه گفت گرچه ظاهر این اتفاق چندان خوشایند نیست اما دلیلی بزرگ برای باور او به پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو است. 

ترامپ چهار سال پیش با حدود 90 هزار رای در شش ایالت برنده انتخابات شد و کارشناسان معتقدند پیروزی در این انتخابات هم ممکن است با اختلافی در حدود 100 هزار رای اتفاق افتد. رئیس جمهور همان طور که در طول مراسم پرسش و پاسخ با شهروندان در شهر فیلادلفیا نشان داد، کار اندکی برای تغییر لحن خود انجام داده است و بر روی این شرط بسته که رای ‌دهندگانی کافی از چندین حوزه انتخاباتی که طی چهار سال پیش از او جدا شده و در انتخابات‌ فرمانداران و نمایندگان مجلس به دموکرات ‌ها رای داده ‌اند، دوباره در نوامبر سال جاری به سمت او جذب خواهند شد. 

دقیقا به همین سبب او هنوز درباره کووید 19 آشکارا اظهار تردید دارد و قویا از پلیس حمایت می ‌کند. پیام «نظم و قانون» او در ترکیب با درخواست برای بازگشت به حالت عادی علی‌رغم کووید 19 به نظر بسیاری از کارشناسان باعث بازی قوی او در بیش از آن شش یا هفت ایالت اولیه مورد رقابت شده است. 

مورای، متخصص نظرسنجی دانشگاه مونموث می‌ گوید همچنان ایالات آیوا، مینه‌ سوتا، نوادا و اوهایو را زیر نظر دارد و آنها را «کارت ‌هایی ویژه که می ‌توانند باعث صعود در رتبه‌ بندی‌ ها طی چند هفته آینده شوند» توصیف کرد. 

او درباره وضعیت انتخابات 2020 نتیجه گرفت: «به عبارت دیگر، اگر تنها شش ایالت را زیر نظر دارید قطعا چیزی را از دست خواهید داد.» 

تبلیغاتپربازدیدترین ها

هشدار حجاریان به همایون شجریان: شاید شما هم دچار مصائب پدر شوید!دستور انتخاباتی پدران اصلاحات /خاتمی و خوئینی‌ها صحنه‌گردان شدندخواص های روغن ماهیتصمیم به مذاکره بگیرند ذوالنوری زودتر از بقیه با آمریکایی‌ها دست می‎‌دهدگزارش توئیتری محمد کبیری معاون امور تعاون از عملکرد دو ساله اشپیروزی ترامپ در انتخابات احتمال جنگ با ایران را افزایش می‌دهدچند نفر را جریمه کردید و چه تعداد از جاده ها را بستید؟دانشمندان: چرت طولانی مرگ زودرس می آوردمجلس خرید محبوبیت از جیب مردم را متوقف کنداعتراض تند مصطفی کیایی به حوزه هنری/ «خیانت در امانت نکنید!»
آخرین اخبار

کرونا جان ۳۹۹ نفر دیگر را در ایران گرفتبازگشت مطهری به تمرینات استقلالپرونده شکایت برانکو از پرسپولیس بسته شداستقلال با شفر و باشگاه پاختاکور تسویه حساب کردکتابی از روزهای سخت کرونا خواهم نوشتتصادف زنجیره‌ای در مسیر چابهار ۹ مجروح برجا گذاشتخلیل‌زاده: پنجره نقل و انتقالات استقلال به زودی باز می‌شودراهکار اهالی تئاتر برای خروج از بن‌بست معیشتی در اوضاع کروناییبرادر قاضی منصوری: احتمال «ترور» برادرم وجود داردمهاجم دورگه ایرانی- نروژی تراکتوری می‌شود؟افزایش ۱۰ برابری قیمت لوازم خانگیآیا ارزش سهام عدالت به زیر 10 میلیون رسیده است؟قیمت مسکن به گذشته برنمی‌گرددروزانه ۷۰ میلیون دلار در بازار متشکل ارزی عرضه شدروحانی: بالاترین خیانت ناامید کردن مردم استعراقچی: طرح ابتکاری ایران مورد توجه مقام های آذری قرارگرفتنمایندگان فراموش کرده‌اند با برخی شعارهای انقلابی گری، مردم را فریب دادندواکسن کرونا احتمالا تا ژانویه آماده می‌شودعبور از تهدید؛ ورود به شایعه/آیا رئیس جمهور خزانه دارد؟نه با بایدن جنگ بین ایران و آمریکا سر میگیرد نه با ترامپ/مردم از سیاستمداران تکراری خسته شدند


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved