سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۶۷۱۷

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۷/۲۵ ۲۱:۱۲

جلسات مشاوره و روانشناسی برای بهبودیافتگان کرونا برگزار شودروانشناس شخصیت و عضو مرکز مشاوره دانشگاه تهران با اشاره به تبعات روانی کرونا بر سلامت روان گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌تواند به ‌منظور کاهش و رفع آثار روانی احتمالی گذار از این بیماری، برای بهبودیافتگان کرونا جلسات مشاوره وروانشناسی برگزار کند.

عطاءالله محمدی روز جمعه افزود: از منظر روانشناختی، ویروس کرونا به عنوان یک رویداد با استرس دائمی آثار و تبعات متعددی بر سلامت روان بشر خواهد داشت.

وی با اشاره به مفهوم «استرس» ادامه داد: «استرس» به یک موقعیت یا مساله در شرایط حال تعبیر می‌شود که آدمی پاسخ یا تصمیم مناسب برای حل و رفع آن را نمی‌یابد و به جهت تداوم، آثار و نتایج عمیق و تدریخی نیز خواهد گذاشت.

محمدی اضافه کرد: در این شرایط به منظور حفظ و بهبود سلامت روان باید روش‌های مقابله با استرس فراگرفته شود. در شرایط کنونی باتوجه به شیوع ویروس کرونا، یکی از مهمترین روش‌های مقابله با استرس، رعایت اصول بهداشتی است.

وی افزود: فاصله‌گذاری اجتماعی، شست وشوی مرتب دست‌ها و استفاده از ماسک به ویژه در فضاهای عمومی که به طور مداوم تکرار می‌شود (و این تکرار بی‌شک بی‌معنا نیست) از مهمترین و ساده‌ترین روش‌های مقابله با اضطراب، حفظ و بهبود سلامت روان است.

عضو پیشین کانون اصلاح وتربیت همچنین با اشاره به برخی مشکلات اجتماعی و اقتصادی یادآور شد: حمایت اقتصادی و اجتماعی سیاست‌گذاران از شهروندان نیز با کاهش فقر، سهولت دسترسی به تجهیزات ضروری بهداشتی و درمانی و بالتبع کاهش اضطراب و استرس و بهبود سلامت روان همراه می‌شود.

به گفته محمدی، نبود تجهیزات آموزشی برای ادامه تحصیلات از طریق فضای مجازی نظیر اینترنت و تلفن همراه نیز برای سلامت روان دانش آموزان به ویژه کودکان مخرب و این مساله نیز مستلزم حمایت از محرومان است.

وی همچنین در خصوص آثار روانشناختی گذار از دوران بیماری گفت: بیماران کرونا طی دوران بیماری اضطراب شدید و ترس دائمی را تجربه می‌کنند و پس از بهبود قطعی نیز از ابتلای دوباره به بیماری نگران هستند. بنابراین تدوین برخی برنامه‌های روانشناسی از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچون برگزاری مشاوره‌های آنلاین و مجازی می‌تواند آثار روانی احتمالی را بهبود ببخشد.

منبع:ایرنا

تبلیغاتپربازدیدترین ها

کلیپ سازی تیم رسانه‌ای محمد امامی از جلسات دادگاه!هشدار حجاریان به همایون شجریان: شاید شما هم دچار مصائب پدر شوید!پیش بینی سعید حجاریان از تیتر روزنامه کیهان در صورت پیروزی بایدندستور انتخاباتی پدران اصلاحات /خاتمی و خوئینی‌ها صحنه‌گردان شدندعبور از تهدید؛ ورود به شایعه/آیا رئیس جمهور خزانه دارد؟پیروزی ترامپ در انتخابات احتمال جنگ با ایران را افزایش می‌دهدنمایندگان فراموش کرده‌اند با برخی شعارهای انقلابی گری، مردم را فریب دادندآمدن بایدن تأثیری بر بازشدن فضای سیاسی کشور ندارداعتراض تند مصطفی کیایی به حوزه هنری/ «خیانت در امانت نکنید!»سیاستِ فالوسی/تاجیک
آخرین اخبار

پیدا و پنهان صادرکنندگان کارتن خواب؛ مقصر کیست؟قیمت اوراق مسکن باز هم افزایش پیدا کردکارمزد جدید خدمات بانکی چقدر است؟همتی: بسته جدید ارزی در راه استبازگشت سکه به کانال ۱۲ میلیون تومانیکاهش اندک قیمت دلارشاخص بورس بعد از مدت‌ها مثبت شدبرنامه پرداخت سود سهام‌ بیمه ملت اعلام شدکرونا جان ۳۸۶ نفر دیگر را در ایران گرفتمحدودیت‌های جدید کرونایی در ۴۶ شهرستان دیگر اجرا می‌شودخودسوزی کارگر ۳۲ ساله مقابل محل کار سابق خودتقدیر از نمایندگان سینمای ایران در بزرگ‌ترین جشنواره فیلم آسیاشریفی با پرسپولیس دو ساله بستپرسپولیس ITC «خلیل‌زاده» را صادر نمی‌کندانتشار اطلاعات معاملات ملکی شهرداری تهرانهیچ ملتی با تلگرام و اینستاگرام دین خود را از دست نداده استخبرهای تکان‌دهنده از بهشت زهرا تهران؛ سالن تطهیر پاسخگوی حجم جنازه‌ها نیستکلیپ سازی تیم رسانه‌ای محمد امامی از جلسات دادگاه!زکی‌پور از استقلال جدا می‌شودنقوی حسینی: الان زمان گرو کشی سیاسی نیست


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved