سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۶۸۵۹

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۷/۲۸ ۱۹:۵۳

مازنی:

عده‌ای در داخل نگذاشتند صدای صلح طلبی ما به گوش دنیا برسدرئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم یاد آور شد: در داخل کسانی تلاش کردند که هرگونه صدای صلح خواهی، ارتباط منطقی، موضع عزتمندانه ،حکمت و مصلحت با دنیا را مسدود کنند که این‌ها باید به مردم پاسخگو باشند.

به گزارش اصلاحات پرس، حجت الاسلام احمد مازنی درباره توهین و هتک حرمت رئیس‌جمهور از سوی برخی افراد از پشت تریبون‌ها گفت: معتقدم رفتارهایی که امروز از سویی کنشگران سیاسی ایران صورت می‌گیرد می‌تواند ناشی از دو عامل یا شخصی و تشکیلاتی باشد. در بحث شخصی باید گفت، به هر حال برخی از افراد برای دیده شدن، حرف‌های گنده،گنده و قلمبه و سلمبه می‌زنند و کارشان حکایت داستان برادر حاتم‌طایی است که نمی‌توانست سخاوتمند باشد پس یک کار قبیح و زشتی در کنار چاه زمزم انجام داد و از آن جهت مشهور شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم با تاکید بر این‌که برخی  برای دیده شدن راه را در توهین، اهانت و رفتارهای غیرمنطقی می‌بینند، عنوان کرد: باید گفت این افراد دچار مشکلات روانشناختی هستند، به هر حال این رفتارها ناشی از  نوعی بیماری است که باعث می‌شود افراد حرف‌های خارج از نزاکت بزنند و رفتار کنند.

نماینده پیشین مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اما در رفتارها در حوزه تشکیلاتی؛ در این حوزه یک جریان سیاسی علیه یک جریان سیاسی دیگر تقسیم کار انجام می‌دهد و به افرادش می‌گوید چه  حرف‌هایی را بزنند و چه اقداماتی را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که من امروز  از برخی از افراد تندرو نسبت به رئیس جمهور قانونی مشاهده می‌کنم مانند تعبیرات توهین‌آمیز و عبارات نابجا ناشی از رویکرد تشکیلاتی جریان اصولگرا نمی‌دانم بلکه اینها جزء رفتارهای شخصی تعریف می شود و ممکن است در طول این سال‌ها همانطور که شاهد بودیم محفل‌هایی وجود داشته باشد که این محافل این رفتارهای تند را تجویز کنند اما این از سوی اصولگرایان نیست.

وی یادآور شد:  در یک مقطعی محفل‌های وجود داشت که قتل را تجویز می‌کرد و نتیجه‌اش  منجر به قتل‌های زنجیرهای و یا ترور آقای حجاریان شد! در حال حاضر هم بعید نیست چنین محافلی وجود داشته باشد!

مازنی بیان کرد: باتوجه به ارتباطی که در دوران همکاری با بعضی از این حضرات داشتم این را ناشی از یک برنامه تشکیلاتی نمی‌دانم ، بلکه مسائل دیگری در میان است.

وی با بیان این‌که در شرایط فعلی بیش از هر چیز دیگری ما نیازمند گفت‌وگوی ملی و نقد منصفانه هستیم، اظهار داشت: در نقد منصفانه و در گفت‌وگوی ملی قاعدتاً عوامل و موانع رشد توسعه کشور را باید بررسی کنیم، به طور مثال اگر  می‌گوییم تحریم موثر است باید ببینیم  چه کسانی موجب تحریم شدند و چه سودی بردند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بخشی از بدخواهان ایران در خارج از کشور هستند، مانند سران ایالات متحده، لابی صهیونیستی، اپوزیسیون خائنی که دستشان به خون مردم آلوده است مانند منافقین و سلطنت‌طلب‌ها که هر چند وقت یکبار حرکت‌هایی با هدف تشدید تحریم‌ها انجام می‌دهند. در داخل هم کسانی تلاش کردند که هرگونه صدای صلح خواهی، ارتباط منطقی، موضع عزتمندانه ،حکمت و مصلحت با دنیا را مسدود کنند که این‌ها هم باید پاسخگو باشند.

وی با بیان این‌که آنچه‌ امروز مشاهده می‌کنیم متاسفانه در تعارض  با منافع ملی است، گفت: در کشور ما ما یک چیز باید اصل باشد و آن هم منافع ملی است؛ بله امروز کوتاهی‌هایی هم در عملکرد دولت مشاهده می‌کنیم که آنها هم باید پاسخگو باشند، مجلس، دولت‌های سابق و جریان‌هایی که در گذشته نقش داشتند باید پاسخگو باشند و یادشان باشد چیزی بالاتر از منافع کشور و ملت وجود ندارد.

مازنی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا این روزها می‌خواهند همه چیز را به انتخابات ۱۴۰۰ گره بزنند به طوری که صدای وزیر نیرو در آمده است و می‌گوید «با هر جا که ما قرارداد می‌بندیم از داخل با آنها تماس می‌گیرند و می‌گویند شما دست نگه دارید تا دولت جدید سر کار آید و ما آن زمان ارزانتر به شما محصولات را خواهیم فروخت» این رفتارها چه تاثیری بر منافع ملی دارد؟ گفت: اینگونه لابی‌ها در همه جای دنیا هست مثلا امکان دارد یک جریان سیاسی در آمریکا‌ برای اینکه موفق شود با جریان رقیبش تماسی بگیرد و آن را با خود همراه کند و یا آن را از صحنه خارج کند. گاهی هم با یک کشور دشمن و رقیب تعامل برقرار می‌کند که این رفتارها در نظام دموکراسی آمریکایی هست و وجود دارد اما ما یک قراری گذاشتیم که جمهوری خودمان را اسلامی کنیم ، یعنی اخلاق و معنویت در رفتارهای ما حاکم باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم خاطرنشان کرد: متاسفانه ما همه معایب دموکراسی غرب را آوردیم ولی محاسنش را نگرفتیم، به طور مثال یکی از محاسن دموکراسی غرب دوره‌ای بودن دوران قدرت و پاسخگو بودن صاحبان آن است. در دموکراسی غربی هر که قدرت بیشتری دارد پاسخگویی بیشتری دارد، رسانه‌ها آزاد هستند، شبکه‌های متعدد بخش خصوصی در فضای رسانه مشغولند و خیلی از چیزهای مثبت دیگری وجود دارد که می‌توان از آن‌ها الگو گرفت، اما لابی‌ها و بداخلاقی‌هایی که آقای اردکانیان هم اشاره کردند را گرفته‌اند.

مازنی گفت: این رفتارهایی که امروز در مقابل دولت مشاهده می‌کنیم ناشی از فرهنگ سیاسی غرب به خصوص آمریکاست؛ جالب است که این حضرات صدای استکبارستیزی‌شان گوش فلک را پر کرده است، ادعای ضد امپریالیسم و آمریکاسیتزی‌شان می‌شود اما متاسفانه در رفتارشان بیشتر به منافع و مسائل شخصی و باندی‌شان فکر می کنند تا منافع و مصالح ملی که بسیار جای تاسف دارد.

منبع: ایلنا

تبلیغات

پربازدیدترین ها

پاسخ کدخدایی به احتمال تائید صلاحیت خاتمی و احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰روایت نماینده مجلس از تصویب طرح شفافیت آرای نمایندگان تحت فشار بیرونیپاسخ به سوالات و ابهامات محدودیت‌های جدید کروناییکوثری: رئیس‌جمهور نظامی یک جنگ روانی علیه بچه‌های سپاه استلغو تحریم‌ها و بازگشت ایران به تعهدات زمانبر نیست/به برجام برگردید، برمی‌گردیماصلاح‌طلبان استقبال نبینند، نمی‌آیندپیغام عراقچی از طریق واسطه‌ها به تیم بایدن: بدون پیش شرط به برجام بازگردیدتست کرونای زهرا رهنورد و میرحسین موسوی مثبت شددکتر ملک‌زاده: به جای اظهارات بی پایه و اساس کرونا را کنترل کنیدکسانی که به ظریف حمله و اهانت می‌کنند حرف مفت می‌زنند
آخرین اخبار

مددی: اتفاقات بازی با فولاد مثل کوه یخ و سناریو بودشهاب حسینی بهترین بازیگر جشنواره اسپانیایی شدنامزد پست وزیر خارجه آمریکا: مجددا رهبری دیپلماتیک را از سر خواهیم گرفتذوب آهن تهدید کرد: عطای لیگ را به لقای مافیای برد و باخت آن خواهیم بخشیدآلکنو رسما سرمربی تیم ملی والیبال شدفکری: این باخت باعث شد دشمنانم را بشناسممحدودیت‌های کرونایی تاثیری بر قیمت‌ طلا نداردتغییرات 6 ماهه قیمت دلاراعلام نرخ بیکاری بهار ۹۹خریداران مسکن در انتظار کاهش قیمتانتقاد سلیمی نمین از عکس جنجالی میرحسین موسوی و ترامپقسم حضرت عباس یا دم خروس مواضع ذوالنورکارگردان «زیر خاکی»: چون در بازپخش سریالم را سانسور کردید فصل دوم را نمی‌سازمآشفتگی روی نیمکت آبیتصمیم جدید برای اجراهای تئاتر فجرمطهری: پرسپولیس مشکل گلزنی نداردکرونا جان ۴۵۳ نفر دیگر را در ایران گرفتحکمرانی آرامش در بازار طلاحمایت جبرانی معیشت خانوارها در محدودیت‌ها اعلام شد+ مشمولان و روش درخواستبازگشت دلار به کانال ۲۵ هزار تومانی


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved