اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
37018
1399/08/02 20:36

خلیل‌زاده تخلف کرده است

مشاور حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: خلیل‌زاده تحت قرارداد باشگاه بوده و خارج از زمان تعیین شده با باشگاه قطری قرارداد بسته و مرتکب تخلف شده است.

امیرساعد وکیل مشاور حقوقی باشگاه پرسپولیس روز جمعه در برنامه‌ای تلویزیونی در خصوص جدایی شجاع خلیل‌زاده در تیم پرسپولیس و پیوستن این تیم به الریان قطر اظهار داشت: پیش از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا شجاع خلیل‌زاده به باشگاه مراجعه و درخواست افزایش رقم قراردادش را مطرح کرد آن هم در حالی که این بازیکن دو سال دیگر با باشگاه قرارداد داشت. در آن مقطع طبیعی بود که این موضوع به بعد از مسابقات لیگ قهرمانان موکول شود،  اما بعد از بازگشت تیم از قطر همان روز در فضای مجازی ابراز نارضایتی کرد.

وی افزود: تمام مبلغ دو میلیارد تومان پایه قرارداد خلیل‌زاده کامل پرداخت شده بود و فقط بحث پرداخت بندهای قرارداد او باقی مانده است. براساس استعلام از بخش مالی باشگاه به هیچ وجه از مبلغ پایه این بازیکن مطالباتی نداشته است، اما براساس قرارداد، پاداشی برای او در نظر گرفته شده بود.

مشاور حقوقی باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: یکی از دلایل اصلی که پرداخت پاداش‌ها هم با تاخیر مواجه شد، این بود که تیم مدام به مرحله بعد مسابقات صعود می‌کرد و باشگاه صبر کرد تا بعد از پایان مسابقات این کار را انجام دهد.

وی ادامه داد: بند دیگری هم وجود داشت که اگر در تاریخ مشخصی، این بازیکن یک پیشنهاد خارجی داشته باشد، با پرداخت مبلغی معین می‌تواند قراردادش را فسخ کند و برود. موضوعی که در فسخ قراردادش در آن تاریخ رعایت نشده این است که تا آن زمان خلیل‌زاده هیچ پیشنهاد خارجی به باشگاه ارائه نکرده است.

ساعدوکیل خاطرنشان کرد: موضوع دوم این است که خلیل‌زاده در تاریخ ۱۴ مهر درخواست فسخ قراردادش با پرسپولیس را در سازمان لیگ ثبت می‌کند و فردای همان روز در باشگاه مبالغ آپشن‌ها را درخواست می‌کند. این هم خطای دوم است. خلیل‌زاده ابتدا فسخ کرده و بعد نامه پرداخت پاداش را داده است.

مشاور حقوقی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: در حقیقت بعد از نامه ۱۵ مهر ماه مدیران باشگاه سعی می‌کنند توافقاتی را با او داشته باشند، حتی اصلاحیه‌ای تنظیم و مورد امضا قرار گرفت. طبیعی است چون پنجره نقل‌وانتقالاتی بسته بود این موضوع به بعد از باز شدن پنجره‌ها موکول شد. در این مرحله باشگاه چک مربوط به آپشن‌های قرارداد را صادر کرد و حتی من با وکیل خلیل‌زاده جلسه‌ای داشتم و توافق کردیم که انتظار شجاع خلیل‌زاده برآورده شود. متأسفانه با وجود توافقی که با وکیل این بازیکن داشتیم، او بدون اطلاع باشگاه با الریان مذاکره داشته و این تخلف است.

وی گفت: از طرفی اسناد و مدارکی در اختیار داریم که خلیل‌زاده قبلاً یک نامه‌ای را امضا کرده و پیشنهاد بازی در سال ۲۰۲۱ در لیگ قطر را امضا کرده است.

ساعد وکیل ادامه داد: هنوز گواهینامه جابجایی/ ITC  خلیل‌زاده صادر نشده است، چون کمیته  وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال در حال بررسی این پرونده است. اگر کمیته تعیین وضعیت تشخیص دهد  که تخلف صورت گرفته،   باشگاه می‌تواند درخواست غرامت کند و این موضوع ممکن است برای بازیکن نیز جرائم انضباطی داشته باشد.

وی گفت: اگر شجاع در پرسپولیس بازی می‌کرد ۲ اتفاق رخ می‌داد. ابتدا الریان می‌توانست شکایت کند و این بازیکن بعد از اینکه در سازمان لیگ فسخ کرده بود، دیگر باشگاه نمی‌توانست در فینال لیگ قهرمانان آسیا از او استفاده کند. همان اتفاقی که در مورد ادعای النصر رخ داد، اینجا اتفاق می‌افتاد.

مشاور حقوقی سرخپوشان تصریح کرد: باشگاه تلاشش را برای حفظ خلیل‌زاده کرد اما این تفاوت مبلغ قراردادها موجب شد تلاش‌های باشگاه جوابگو نباشد.

وی در خصوص پرداخت مطالبات برانکوایوانکوویچ هم گفت: روز گذشته ۸۵ هزار دلار به حساب وی واریز شد تا بعد از تعطیلی ها مشخص می‌شود او چه رقمی جزئی دیگری از ما می‌خواهد. امیدوارم این پرونده سنگین هم برای پرسپولیس به تمام شود.


منبع:ایرنا

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.