سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۷۰۴۳

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۸/۰۳ ۱۱:۰۸

جواد امام در واکنش به رفتار اخیر نمایندگان:

این نامش انقلابی گری نیست بلکه هرج و مرج استدبیرکل مجمع ایثارگران در گفت وگو با «صبح ما» در واکنش به رفتار اخیر نمایندگان گفت: این نامش انقلابی گری نیست بلکه هرج و مرج است/ اصولگرایان نگران انتخابات 1400 هستند.

به گزارش اصلاحات پرس، جواد امام درباره رفتار اخیر نمایندگان و انصراف آنها از موضوع استیضاح اظهار کرد: اقدام اخیر نمایندگان در خصوص طرح استیضاح و منصرف شدن از آن، کاملا سیاسی و انتخاباتی بود. به نظرم نباید نسبت به آن بی توجهی کرد زیرا این یک بحث جدی است که آنها دنبال می کنند. نمایندگان مجلس فکر می کردند با طرح چنین موضوعاتی می توانند دستاوردی داشته باشند. غافل از اینکه افزایش تنش ها در داخل می تواند بر فشارهای بیرونی تاثیر بگذارد.

وی افزود: آقای ذوالنور نیز با ادبیاتی که بکار برد، خط بطلانی بر رویه قانونی استیضاح کشید. اینکه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به دور از قواعد و موازین قانونی ، حرف هایی خارج از عرف و قانون بزند و در قامت یک روحانی که باید حرف هایش در چارچوب شرع معنا داشته باشد، برخلاف قانون و شرع ، البته در نقش دادستان برای رئیس جمهور کیفرخواست صادر می کند و خواستار هزار بار اعدام برای او شود، بسیار زشت و زننده است.

جواد امام گفت: حتی رهبری نیز تاکنون چنین ادبیاتی به کار نبرده و بنابر کیفرخواست کسی، حکم صادر نکرده است. متاسفانه آقای ذوالنور در ادامه رفتارهای خارج از عرف و قانون خود، به جای طی کردن روال قانونی استیضاح در مجلس، به دنبال برگزاری همایش در قم بود. کجای قانون آمده که نمایندگان می توانند به جای مطرح کردن خواسته های خود در مجلس، در شهری دیگر همایش برگزار کنند و با جوسازی اهداف خود را پیش ببرند؟

دبیرکل مجمع ایثارگران اضافه کرد: این رفتارها باعث وهن مجلس می شود و با ادامه این روند روز به روز شاهد افول بیشتر جایگاه "خانه ملت" نزد افکار عمومی خواهیم شد. به نظرم، علیرغم اینکه سیستم همه جوره در اختیار آنهاست و خط و نشان می کشند و می گویند اجازه نمی دهند که رقبا روی کار بیایند، هرکسی را که فکر می کنند می تواند رقیبی بالقوه برایشان باشد از همین الان به نمایندگی از شورای نگهبان، رد صلاحیت می کنند. برای نمونه، آقایان قدیری ابیانه و الله کرم در نقش سخنگوی اصولگرایان، صلاحیت اصلاح طلبان را رد می کنند(!)

این فعال اصلاح طلب در ادامه گفت: به نظر می رسد اصولگرایان نگران انتخابات 1400 هستند و تلاش می کنند حتی از ایجاد کوچکترین روزنه های امید در بحث هایی که دولت مطرح می کند، جلوگیری کنند. از این رو، با تخطئه و جوسازی تلاش می کنند تا هیچ موفقیتی به نام دولت روحانی رقم نخورد و مردم تحت تاثیر این موفقیت قرار نگیرند. اصولگرایان ضمن اینکه از ادب، نزاکت، شرع و عرف و قانون خارج شده اند، نگران 1400 هستند. آنها با این مسیر تنش زایی که در پیش گرفته اند، فاصله ها را بیشتر می کنند. متاسفانه در خصوص توهین های اخیر نیز قوه قضاییه هیچ گونه برخوردی نکرد. در صورتی که لازم بود مدعی العموم ورود کند. توهین به رئیس جمهور جرمی آشکار است چرا که او دومین فرد رسمی کشور است.

امام گفت: ما نیز انتقادات زیادی به آقای روحانی داریم، ولی این انتقادات باعث نمی شود که اصول و معیارهای اخلاقی و قانونی و شرعی را زیرپا بگذاریم. این رویه تازه ای است که به نظر می رسد عقلا تذکر لازم را به آنها داده اند. همین که استیضاح از دستور خارج شد بدین معناست که این نمایندگان فهمیدند چنین فرصت و اجازه ای به آنها داده نمی شود. لذا از این موضوع صرف نظر کردند. توضیحاتی که از سوی آنها ارائه شده هم بیشتر جنبه توجیه دارد.

دبیرکل مجمع ایثارگران در پایان گفت: استیضاح و تحقیق و تفحص حق مجلس است. ولی قرار نیست که مجلس علاوه بر قانون گذاری، اجرا و بجای نظارت عالیه ، نظارت میدانی و جزئی کند یا راسا حکم اعدام صادر کند. اگر به این نوع رفتارها انقلابی گری می گویند، به نظرم این نامش انقلابی گری نیست؛ بلکه «هرج و مرج» است. این افراد باید به عنوان لیدرهای هرج و مرج در کشور شناخته و معرفی شوند. انقلابیون شخصیت های مشخصی داشتند و باید افسوس خورد که از شخصیت های بزرگی نظیر مرحوم امام (ره) بنیانگذار انقلاب  ، آیات منتظری، طالقانی، بهشتی، هاشمی و شخصیت های دیگر و گروه های سیاسی، به چنین افرادی رسیده ایم. این ها چهره های انقلابی نیستند. بلکه می خواهند بعد از 40 سال با ایجاد هرج و مرج  رقبای خود را از صحنه خارج نمایند و به هیچ چیز جز قدرت نمی اندیشند. اگر در یک کلام بخواهیم بیشتر این جماعت را بشناسیم کیهان در سرمقاله خود به درستی اعلام و اذعان کرد که استیضاح رئیس جمهور توطئه ای آمریکایی است. بنابراین کسانی که حنجره خود را خراش می دهند به ویژه سردمدارانشان و صادر کنندگان حکم اعدام رئیس جمهور، مستقیم یا غیر مستقیم باید نوع ارتباط خود را با شیطان بزرگ مشخص کنند.

تبلیغات

پربازدیدترین ها

پاسخ کدخدایی به احتمال تائید صلاحیت خاتمی و احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰روایت نماینده مجلس از تصویب طرح شفافیت آرای نمایندگان تحت فشار بیرونیپاسخ به سوالات و ابهامات محدودیت‌های جدید کروناییکوثری: رئیس‌جمهور نظامی یک جنگ روانی علیه بچه‌های سپاه استلغو تحریم‌ها و بازگشت ایران به تعهدات زمانبر نیست/به برجام برگردید، برمی‌گردیمپیغام عراقچی از طریق واسطه‌ها به تیم بایدن: بدون پیش شرط به برجام بازگردیدتست کرونای زهرا رهنورد و میرحسین موسوی مثبت شددکتر ملک‌زاده: به جای اظهارات بی پایه و اساس کرونا را کنترل کنیدکسانی که به ظریف حمله و اهانت می‌کنند حرف مفت می‌زنندخاتمی هم کاندیدا شود، اصلاح‌طلبان پای صندوق نمی‌آیند/برجامِ ۱۴۰۰ برای اصولگرایان است
آخرین اخبار

من آنتن را از امیرحسین رستمی نگرفتممخالفت هیات مدیره باشگاه پیکان با استعفای تارتارعبدی با پرسپولیس قرارداد پنج ساله بست عبدی با پرسپولیس قرارداد پنج ساله بستدرخواست کانون انجمن های نمایندگان بیمه ایران از وزیر اقتصاد برای تداوم حمایت از مدیریت پایدار و پیشرو این شرکتثبت نام دانشجو در مرکز آموزش علمی کاربردی بیمه ایرانسفر استانی مدیرعامل بیمه ایران به استان قزوینواردات کالای ممنوعه در سکوت!رکوردشکنی در نتفلیکس/ «گامبی وزیر» پربازدیدترین مینی‌سریال تاریخ نتفلیکستارتار اسعفاء کرد/شرمنده مدیران پیکان هستمروحانی: شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی تاکنون ۲۲۶ طرح تصویب کرده استخشونت منجر به مرگ در زنان ۴ برابر مردان استظریف: خروج مسئولانه نیروهای خارجی از افغانستان گامی در جهت صلح پایدار استکرونا جان ۴۸۳ نفر دیگر را در ایران گرفتتوضیحات مدیر امور بین‌الملل باشگاه پرسپولیس درباره پرونده‌های کالدرون و آل‌کثیرامضاء تفاهم نامه میان سازمان بهزیستی کشور و آموزش و پرورش استثناییپوران درخشنده: مرگ کامبوزیا پرتوی را باور نمی کنمخداحافظی کیروش از کلمبیایی‌هاآرامش در بازار طلا/ سکه ۱۱میلیون و ۹۰۰هزار تومان شد٤٥٠ هزار تن روغن خوراکی در بنادررکوردشکنی قیمت طلای سیاه در بازارهای جهانی


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved