سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۳۸۴۹۵

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۰۹/۰۵ ۱۱:۲۷

داریوش قنبری: تفکر اصولگرایان در دولت قبلی بلایی سر کشور آورد که تا سه دهه حل نمی‌شودچهره سیاسی اصلاح طلب با اشاره به انتخابات مجلس یازدهم گفت: اگر سهم واقعی اصولگرایان را از این 40 درصد مورد ارزیابی قرار دهند پایگاه اصولگرایان چیزی در حدود 10 تا 15 درصد واقعی ارزیابی می شود و بیشتر از این نیست.

«داریوش قنبری»، فعال سیاسی اصلاح طلب، با اشاره به انتخاباتی شدن زود هنگام فضای سیاسی در کشور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: طبیعی است به هر حال هر جریان سیاسی که می خواهد وارد فعالیت انتخابات شود، یکسری کارهای تبلیغاتی انجام دهد. اما در کشور ما کار تبلیغاتی متأسفانه جای خودش را به تخریب طرف مقابل داده است و در مجموع، این نشان از عدم شناخت کاندیداها و کسانی است که می خواهند وارد کار تبلیغات و انتخابات شوند و به نوعی ناشی از بی برنامگی آنها است.

او افزود: یکی از مشکلاتی که کار تبلیغاتی در کشور ما دارد این است که مبتنی بر روش های ایجابی نیست و عمدتا مبتنی بر روش های سلبی است، یعنی یک جریان سیاسی اعلام نمی کند که برنامه اش برای اداره کشور چیست، بلکه دنبال این است که جریان رقیب را تخریب کند و نهایتا این نحوه فعالیت می تواند به سمت فحاشی و تخریب، پیش برود.

قنبری ادامه داد: همه می دانند که فحاشی و تخریب هم چیز خاصی نیست که به واسطه آن، مشکلی از مشکلات کشور حل شود به بیانی دیگر حاصل حاشیه و تخریب، حل مشکلات کشور نیست بلکه بر مشکلات افزوده می شود.

این چهره سیاسی اصلاح طلب بیان کرد: برخی همچون سعید جلیلی همواره تلاش می کنند موج احساسی را پدید بیاورند و بر آن موج احساسات سوار شوند و ایجاد این موج احساسات هم، باید علیه رقیب آنها باشد. در مجموع اصولگرایان در حال حاضر این راه را در پیش گرفته اند.
بیشتر بخوانید:

    نوکری برای مردم دعوا ندارد؛ خدمت به مردم یک دوش مردانه می‌خواهد/ در 1400 فردی باید روی کار آید که به نفع جیب خودش و خویشاوندانش کار نکند!
    نباید چشم به خوش آمدن و بد آمدن برخی از کشورها به روابط خود با جهان داشته باشیم/ نباید با دست خود، استقلالمان را خدشه دار کنیم

این عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری تصریح کرد:  البته موج تخریبی و موج احساساتی که آنها در انتخابات مجلس گذشته پدید آورده اند بیشتر از 40 درصد مردم را نتوانست پای صندوق های رای بیاورد و آن هم تا حدود زیادی، ناشی از مسایل قبیله ای، طایفه ای، ایلی و عشیره ای بود، یعنی آن 40 درصد را هم نمی توان به حساب اصولگرایان نوشت.

او اضافه کرد: اگر سهم واقعی اصولگرایان را از این 40 درصد مورد ارزیابی قرار دهند پایگاه اصولگرایان چیزی در حدود 10 تا 15 درصد واقعی ارزیابی می شود و بیشتر از این نیست. اما این جریانی که فاقد پایگاه اجتماعی است سعی کرده که به نوعی از طریق روش های تخریبی برای خودش یک پایگاهی درست کند در نهایت هم این پایگاه تخریبی هم به کار نمی آید.

این نماینده پیشین مجلس اظهار کرد: حال فرض را بر این بگذاریم که طیف مقابل با تخریب دولت فعلی، در ۱۴۰۰ روی کار آمدند آن زمان باید بگویند برنامه شان برای حل مشکل کشور چیست؟ آیا بعد از اینکه به قدرت رسیدند می خواهند به دولت روحانی حمله و تخریب کنند؟ به هر حال باید برنامه ای برای اداره کشور داشته باشند. واقعیت این است که طیف اصولگرای افراطی در قالب جبهه پایداری نه شخصیت های توانمندی برای یک کشور و نه برنامه ای برای اداره کشور دارد.

او اضافه کرد: در مجموع دولت مورد حمایت این طیف ها را قبل از دولت روحانی دیدیم که چه بلایی سر کشور آوردند و توان مدیریتی این ها را هم، تجربه کردیم. از این رو باید گفت که معضلات و مشکلات کشور نتیجه مدیریت همفکران همین ها است و در واقع طی هشت سالی که کشور دستشان بود، بلایی سر این کشور آوردند که فکر کنم دو سه دهه دیگر هم این مشکلات که ناشی از آن هشت سال است، حل نشود.

قنبری تاکید کرد: به هر حال روحانی تلاش بسیاری کرد که کشور را از شر مشکلاتی که آنها به او تحمیل کرده بودند، نجات دهد تا حدودی هم با برجام توانست به این نتیجه برسد اما بخت، یار نبود و با آمدن ترامپ، برجام دوباره با مشکلاتی مواجه شد. در حال حاضر دولتی در آمریکا در حال روی کار آمدن است که امیدواری زیادی به بازگشت آن به برجام به وجود آمده، بازگشت همفکران جبهه پایداری می تواند تیر خلاصی به برجام باشد و در جهت منافع رقبا و دشمنان کشور و نهایتا جز فقر و فلاکت بیشتر  برای کشور، چیزی به بار نخواهد آورد.

او تصریح کرد: به نظر من اگر قرار است ایران نابود شود، کافی است که یک دوره دیگری، آن تفکر حاکم بر دولت قبل از روحانی سر کار بیاید و آن زمان ضربه ای که به کشور وارد می شود، فکر می کنم که در حد یک قرن هم نشود‌، جبران کرد.

این چهره سیاسی درباره فعالیت انتخاباتی پایداری ها گفت: پایداری ها از سال گذشته فعالیت های انتخاباتی خود را آغاز کرده اند در واقع از همان زمان انتخابات مجلس استارت انتخابات ریاست جمهوری هم زده اند؛ یعنی زمانی که انتخابات مجلس در نتیجه عدم مشارکت مردم به نفع آنها تمام شد از همان زمان، این ها طمع ریاست جمهوری دارند.

او در پایان اظهار کرد: آرزویشان این است که یک انتخاباتی با مشارکت حداقلی مردم صورت بگیرد و بتوانند، ریاست جمهوری را در اختیار بگیرند. به هر حال رسیدن پایداری چی ها به پاستور می تواند به نوعی عطش قدرت طلبی آنها را تا حدودی از بین ببرد و از این لحاظ مشکلات آنها را حل کند اما مشکلی برای کشور ایجاد خواهد شد که دیگر به این راحتی امیدواری چندانی به بهبود وضعیت کشور در نیم قرن آینده، نخواهد بود.

گفتنی است؛ اخیرا کلیپی انتخاباتی از سعید جلیلی منتشر شد که خطاب به دولت گفته بود که توان مدیریت کشور را ندارید و باید کار را به ما بسپارید و این دولت دیگر نمی تواند کاری کند.»

منبع: برنا

تبلیغات

پربازدیدترین ها

می‌خواستند ایران را زمین بزنند اما خودشان هم دیگر نیستندسقوط سنگین شاخص بورسپس از پایان مسئولیتم می‌توانم واقعیات را بگویم/هنوز هم می‌گویم مردم ما مقاومت را انتخاب کرده‌اندشدت آلودگی هوا/برای کاهش ساعت کاری و تعطیلی اقدام شودرئیس سازمان بورس استعفا دادبیانیهٔ جمعی از فعالان سیاسی در حمایت از نامهٔ ارکان دو نهاد علمی دربارهٔ تهیه و خرید واکسن کروناتا انتخابات ۱۴۰۰ مذاکره‌ای بین ایران و آمریکا اتفاق نمی‌افتدبیم و امید رایزنی اصلاح‌طلبانه / سنت نانوشته رایزنی انتخاباتی اصلاح‌طلبان با شورای نگهبان و حاکمیتاین مجلس محصول کناره‌گیری از انتخابات استروزنامه شرق: موضع ایران در آغاز دولت بایدن باید این باشد که آماده گفت وگو هستیم
آخرین اخبار

فوت ۷ نفر در ۴۸ ساعت گذشته به دلیل گازگرفتگیکرونا جان ۷۵ نفر دیگر را در ایران گرفترنگ هایی که هرگز نباید باهم ست کنیمهوای پایتخت در شرایط پاک قرار داردفروتن‌نیا: اجازه برگزاری بازی آلومینیوم اراک با پرسپولیس را نمی‌دهیمتیم ایتالیایی به دنبال جذب شیخ مهاجم استقلال«عصر جدید» از ۵ بهمن ماه به تلوزیون می آیداستقلال به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا راه یافتنباید با استراتژی «رضایت دادن به لاریجانی از ترس احمدی‌نژاد» وارد عرصه انتخابات شویماعلام جزئیات شکایت از وزیر ارتباطاتزنگنه: صادرات نفت در روزهای اخیر افزایش پیدا کرده استفکری: برای آسیا برنامه ها داریم/نباید هیچ تیمی را دست کم گرفتظریف: آمریکا مانع پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل شدوقتی پاشنه آشیل دولت طلبکار اصلاح‌طلبان می‌شود!عطا: شهرداری در مورد مسائل باملند جدی نیستکاهش جزئی طلا در بازار جهانیقیمت دلار جهانی نزولی شدوزیر خزانه‌داری بایدن: تنها در صورت پایبندی ایران به برجام، تحریم‌ها لغو می‌شوندفرانسه خواستار بازگشت ایران به تعهدات برجامی خود شدزمان اتمام فاز اول آزمایش انسانی


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved