اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
40108
1399/10/09 07:56

خباز:

مردم به برنامه‌های احزاب رای دهند نه اشخاص

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: نیامدن مردم پای صندوق‌ها، دلایل مختلفی دارد و یکی از دلایل آن نارضایتی‌های مردم است. مردم باید احساس کنند، فردی که نامزد انتخابات بوده و موردپسند آنهاست، برنامه عملیاتی قابل بررسی و شمارش دارد تا اگر فردایی رئیس‌جمهور از عهده کار برنیامد، بتوان به صورت مشخص و روشن، حداقل گریبان طرفداران آن فرد را گرفت.

آرمان ملی نوشت: کاهش مشارکت در انتخابات دغدغه‌ای مهم در میان مردم و مسئولان است. اصلاح‌طلبان تلاش می‌کنند با جلب اعتماد و رضایت عمومی، مقدمات افزایش مشارکت و پیروزی خود در انتخابات را فراهم کنند. دارا بودن شرایطی مشخص و متفاوت با سایر انتخابات‌ها امری حیاتی در جلب نظر مردم است. برای بررسی این موضوعات «آرمان ملی» با محمدرضا خباز، عضو حزب اعتماد ملی و استاندار سابق سمنان به گفت‌وگو پرداخته است که می‌خوانید.

انتخابات ریاست‌جمهوری نزدیک است و نــگرانی‌هایی از مشارکت مردم در این انتخابات وجود دارد. نامزدهای انتخاباتی برای کسب رای مردم باید چه مشخصه‌هایی داشته باشند؟

به نظر می‌رسد که شرایط انتخابات 1400 با انتخابات‌های گذشته تفاوت‌هایی دارد. برای اینکه مردم باید تصور کنند، نامزدهای جدید با افراد پیشین تفاوت‌هایی دارند و پای صندوق‌های رای بیایند، اولا باید حتما دارای یک مانیفست باشد. داشتن یک مانیفست و برنامه اداره کشور به صورت مختصر، قابل ارائه و قابل فهم برای همه مردم در چارچوب قانون اساسی و نه بیشتر از آن، لازم است. همه می‌دانند که تمامی اختیارات کشور در اختیار رئیس‌جمهوری نیست. رئیس‌جمهوری نمی‌تواند هیچ‌گونه دخل و تصرفی در تعدادی از نهادها داشته باشد. بهتر است، مانیفستی که تهیه می‌شود، مانیفستی واقعی بوده و اختیارات رئیس‌جمهور در آن لحاظ شده باشد. این مانیفست مطرح شده و به مردم بگویند که اگر من رئیس‌جمهور شدم، اقتصاد کشور را از نقطه «الف» به نقطه «ب» می‌برم، مسائل سیاست داخلی را به این صورت حل می‌کنم، برای مسائل سیاست خارجی از این روش استفاده می‌کنم و... این یکی از آن ویژگی‌هایی است که رئیس‌جمهور به وسیله آن خواهد توانست اعتماد مردم را جلب کند. دوم اینکه نامزد انتخاباتی توانمندی‌های حقیقی خود را به مردم معرفی کنند. توانمندی‌ها در مدیریت بسیار مهم است. فرضا میزان و وضعیت تحصیلات و سوابق مدیریتی به صورت واقعی بیان شود. مردم از این مسائل اطلاع ندارند و تنها اسمی از فرد می‌دانند. نامزد انتخاباتی توانمندی‌های خود را بگوید و بگوید با این توانمندی‌های می‌تواند چه مشکلاتی را حل کند. از ابتکارات دیگری که به نظر می‌رسد، یک نامزد انتخاباتی باید داشته باشد، این است که برای مشکلات کشور راه‌حل‌های واقعی و نه شعاری ارائه بدهد. بعضا افراد به‌صورت شعارگونه می‌گویند ما مشکل اقتصاد کشور را حل می‌کنیم. افرادی که پیش از شما بودند نیز می‌خواستند این مشکلات را حل کنند اما موفق نشدند. شما بگویید چطور این کار را انجام می‌دهید. اینکه ما اقتصاد کشور را حل می‌کنیم، از حرف‌های بزرگی است که بیان آن کار چندان دشواری نیست. نامزد انتخاباتی باید مرجعی برای سخنان خود داشته باشد و بگوید از چه مسیری و با چه روش، منش و برنامه‌ای می‌خواهد این کار را انجام دهد.

با وجود این آیا نا امیدی‌ها به مردم اشتیاق حضور پای صندوق‌های رای را خواهد داد؟

خود این مسائل به امید مردم کمک می‌کند و باعث می‌شود، قهری که اکنون مردم با صندوق‌های رای دارند به‌تدریج رنگ ببازد و یخ آن آب شود. انتخابات سال گذشته در اسفند، از کم‌رغبت‌ترین انتخابات‌ها بود. حداکثر رایی که در کشور به صندوق‌ها ریخته شد، 42 درصد واجدین شرایط را شامل می‌شد، یعنی 58 درصد از واجدین شرایط در انتخابات شرکت نکردند. نیامدن مردم پای صندوق‌ها، دلایل مختلفی دارد و یکی از دلایل آن نارضایتی‌های مردم است. مردم باید احساس کنند، فردی که نامزد انتخابات بوده و موردپسند آنهاست، برنامه عملیاتی قابل بررسی و شمارش دارد تا اگر فردایی رئیس‌جمهور از عهده کار برنیامد، بتوان به صورت مشخص و روشن، حداقل گریبان طرفداران آن فرد را گرفت. اگر رئیس‌جمهور بعدی از سوی حزبی معرفی شده، مردم بتوانند از طریق احزاب، از فرد موردنظر مطالبه کنند. به صورت خلاصه باید تفاوتی با انتخابات‌های گذشته وجود داشته باشد. در انتخابات‌های گذشته مردم بیشتر به مناظرات دقت می‌کردند و سعی می‌کردند که ببینند، کدام فرد در مناظرات دست برتر را دارد و بهتر از عهده سخن گفتن برآمده و می‌تواند حرف‌های قانع‌کننده‌ای بگوید تا طرف مقابل خود را منکوب کند. در این صورت مردم به یک نامزد رای می‌دادند. رئیس‌جمهور باید حتما حربی باشد، حزبی نبودن افتخار نیست. افتخار این است که انسان حزبی باشد، زیرا ما تافته جدابافته نیستیم و باید احزاب فراگیری داشته باشیم که این احزاب فراگیر، هم انتخابات را برگزار کنند، هم مسئولیت را از طریق رای مردم به دست بگیرند و هم پاسخگوی مردم باشند. امیدواریم که نامزدهای جدید انتخابات بتوانند شرایط را درک کرده و متناسب با ذوق و علاقه مردم در انتخابات حاضر شوند تا رغبت بیشتری برای مشارکت به وجود بیاید تا کاهش رای را نداشته باشیم. کاهش رای سم مهلکی برای کشور است، زیرا هم انسجام داخلی ما را از میان می‌برد و هم دشمنان ما را امیدوار می‌کند. رای پایین نشانه کم‌علاقگی مردم و ناامید شدن آنها از حل مشکل از مسیر انتخابات است، در صورتی که در همه دنیا رسم این است که مناظرات و میتینگ‌های انتخاباتی محفوظ باشد اما این مردم هستند که با رای خود، دولت خود را برای مدت معینی تعیین می‌کنند.

سازوکار جدید اصلاح‌طلبان مبنی بر اینکه کمیته 5نفره‌ای تشکیل شده و درباره انتخاب 10 نفر شخصیت ملی برای نهاد اجماع‌ساز تصمیم بگیرد، می‌تواند منجر به جلب اقبال عمومی برای نامزد برگزیده اصلاحات باشد؟

تنها همین تصمیم در دست اجرا نیست. 30 حزب اصلاح‌طلب وجود دارند و در مجموعه‌ای که اصلاح‌طلبان را سامان‌دهی می‌کنند، حضور دارند. آن 10 نفر به دلیل نفوذ کلامی که در مردم دارند و مخاطبان بالای خود که رضایت و امید مردم را تامین خواهد کرد، انتخاب می‌شوند. بنابراین تنها همین 10 نفر نیستند و احزاب اصلاح‌طلب هرکدام یک عضو در آن مجموعه تصمیم‌گیری خواهند داشت. اگر کسی پیشنهاد بهتری داشته باشد، قابل استماع است اما در نهایت تنها اسم آن فرق کرده و جمع‌بندی فعلی تاکنون نهایی بوده است.

 

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.