سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۴۰۷۰۱

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۱۰/۲۳ ۱۰:۱۱

صحبت های متین ستوده درباره ی کارکتر ترانه در لیسانسه هامتین ستوده و رویا میرعلمی، دو بازیگر نقش‌های ترانه و فرشته در «لیسانسه‌ها» بودند که آب شان در یک جو نمی‌رفت. کَل‌کل و تقابل این دو شخصیت، یکی از وجوه طنز این سریال بود که برای مخاطبان تلویزیون جذابیت داشت؛ ماجرای رقابت یک دختر با مادر خوانده‌اش که سرانجام به خیر و خوشی تمام شد.

متین ستوده بازیگری را از کودکی و با سریال «این خانه دور است» آغاز کرد و تا به امروز در سریال‌های متعددی از جمله «عملیات ۱۲۵»، «سه دونگ سه دونگ»، «زمانه»، «پروانه»، «میکائیل»، «غیرعلنی» و «دلبران» به ایفای نقش پرداخته است.

ستوده همچنین در سریال «لیسانسه‌ها» ایفاگر نقش «ترانه»، نامزد مسعود و دختر آقای مهاجر بود. سریال «لیسانسه‌ها» به کارگردانی سروش صحت، اولین حضور جدی ستوده در ژانر طنز به شمار می‌رود و از این منظر، برای او جایگاه ویژه‌ای دارد.او تاکید می‌کند که ترانه را خیلی دوست می‌داشته و به نوعی با او زندگی می‌کرده است و این شخصیت در سری دوم «لیسانسه‌ها» و «فوق لیسانسه‌ها» پخته‌تر شده و از آن شمایل معصومانه اولیه فاصله گرفته است.

ستوده حضور پررنگ و تاثیرگذار زنان در «لیسانسه‌ها» را نقطه قوت اصلی این سریال می‌داند و تاکید می‌کند این حضور پررنگ برای خودش جذابیت زیادی داشته است. به باور او، شخصیت‌پردازی‌های مناسب و بازی‌های واقعی و نگاه جذاب و متفاوت به مشکلات جامعه و جوانان از دیگر شاخصه‌های سریال «لیسانسه‌ها» است.

این شب‌ها، شبکه آی فیلم ۲، سریال «لیسانسه‌ها» را روی آنتن دارد. به همین مناسبت، گفت‌وگویی داشته‌ایم با متین ستوده، بازیگر نقش ترانه در این مجموعه که دیگر بازیگرانش، امیرحسین رستمی، هوتن‌ شکیبا، امیر کاظمی، بهنام‌ تشکر، بیژن بنفشه‌خواه، کاظم سیاحی، رویا میرعلمی، عزت‌الله مهرآوران، سیاوش چراغی‌پور و مهران رجبی هستند.

بازی در سریال «لیسانسه‌ها»، اولین حضور جدی شما در ژانر کمدی بود. از این تجربه راضی هستید؟

بله، تجربه خیلی خوبی بود و خودم کاملاً راضی‌ام. هر بازیگری دوست دارد ژانرهای مختلف را تجربه کند. «لیسانسه‌ها» هم فرصت خوبی بود تا من توانایی‌هایم را در ژانر طنز نشان دهم.

چگونه به تیم بازیگران «لیسانسه‌ها» پیوستید؟

از طریق آقای جودی که تهیه‌کننده سریال بودند، به آقای صحت معرفی و برای نقش ترانه با من صحبت شد. با کارهای آقای صحت از قبل آشنایی داشتم و می‌دانستم که چقدر در کارشان خوب هستند. تیم «لیسانسه‌ها» خیلی حرفه‌ای و کاربلد بودند و نوعی اطمینان خاطر را به وجود می‌آوردند که نتیجه کار، قابل قبول و تماشایی خواهد شد.

ترانه که شما ایفاگر نقشش در «لیسانسه‌ها» هستید، دختری مهربان و صبور است که با تمام مشکلات زندگی و کمبودها کنار می‌آید و به خصوص در برابر نامزدش (مسعود) خیلی مدارا می‌کند. اما وقتی صحبت از ازدواج مجدد پدرش به میان می‌آید، مخاطب چهره جدیدی از او را می‌بیند که  در عین حال جذاب هم هست.

اتفاقاً به نظرم ترانه در همین سکانس‌های اعتراضی و به خصوص کَل‌کل‌هایی که با مادرخوانده آینده‌اش دارد، بیشتر دیده شد. مردم هم از این وجه شخصیتی ترانه استقبال خیلی خوبی کردند. چالش‌های ترانه و فرشته واقعا جذاب شده بود و مردم می‌خواستند شاهد این لفاظی‌ها باشند. به هر حال، ترانه هم مانند هر دختری، دوست ندارد زن دیگری را به جای مادرش ببیند و ناخودآگاه گارد می‌گیرد و مقاومت نشان می‌دهد.

البته ترانه حتی در این صحنه‌های اعتراضی هم بدجنس به نظر نمی‌رسد.

چون ذاتا بدجنس و بدقلب نیست. واکنش‌های اولیه او طبیعی است و البته مادرخوانده‌اش هم در برابرش کم نمی‌آورد؛ اما این دو نفر، از هم متنفر نیستند و حتی در نهایت، در کنار هم زندگی می‌کنند.

ترانه در برابر مسعود و سبک‌سَری‌ها و بی‌خیالی‌اش هم خیلی صبور است و با او مدارا می‌کند.

ترانه مسعود را دوست دارد و می‌خواهد با او زندگی کند و با مشکلات مسعود هم کنار آمده است. ترانه شبیه خیلی از دخترانی است که در سطح جامعه می‌بینیم. گاهی به مسعود فشار می‌آورد تا زودتر خانه‌ای اجاره کرده و زندگی‌شان را آغاز کنند؛ اما به وقتش هم زنانگی‌های خودش را دارد و می‌بینیم که خودش را برای مسعود لوس می‌کند و مثل بچه‌ها او را مورد خطاب قرار می‌دهد.

نقش پررنگ زنان در سریال «لیسانسه‌ها» خیلی جذاب بود، چرا که  برعکس بسیاری از سریال‌های طنز، زنان نقش‌های فرعی نداشتند و اتفاقاً حضورشان در قصه خیلی پررنگ و تاثیرگذار است

خودتان چقدر ترانه را دوست داشتید و با او احساس نزدیکی و همذات‌پنداری می ‌کردید؟

ترانه را خیلی دوست داشتم و به نوعی با او زندگی می‌کردم. اتفاقاً ترانه فصل دوم سریال را از سری اولش بیشتر دوست داشتم. به نظرم کََل‌کَل‌ها و جر و بحث‌های ترانه با فرشته، شخصیت او را جذاب‌تر کرده بود. ترانه در سری دوم «لیسانسه‌ها» و «فوق‌لیسانسه‌ها» شخصیت واقعی‌تری داشت و از آن معصومیت اولیه فاصله گرفته بود.

معمولاً بخشی از دیالوگ‌ها در سریال‌های طنز به شکل بداهه ادا می‌شود. این بداهه گویی در سریال «لیسانسه‌ها» و به خصوص در جدل‌های کلامی ترانه و فرشته چقدر پررنگ بود؟

هم من و هم خانم میرعلمی که نقش مقابلم را بازی می‌کرد، گاهی چیزهایی به ذهن‌مان می‌رسید و اجرا می‌کردیم و معمولا هم با موافقت آقای صحت رو به رو می‌شد. البته بیشتر این کَل‌کل‌ها در فیلمنامه آمده بود.

خودتان چقدر به ژانر طنز علاقه دارید؟

بعد از سریال «لیسانسه‌ها» نظرم به این ژانر خیلی مثبت شده است. هرچند دوست ندارم در قالب یک ژانر خاص بمانم. با این حال اگر پیشنهاد خوب دیگری برای بازی در سریال طنز داشته باشم، حتماً قبول می‌کنم.

«لیسانسه‌ها» یکی از بهترین و پر مخاطب‌ترین آثار طنز تلویزیون در چند سال اخیر است، نقاط قوت این سریال را چه می‌دانید؟

برای خودم، نقش پررنگ زنان در سریال خیلی جذاب بود. در «لیسانسه‌ها» برعکس بسیاری از سریال‌های طنز، زنان نقش‌های فرعی نداشتند و اتفاقاً حضورشان در قصه خیلی پررنگ و تاثیرگذار است. در این سریال به مشکلات جوانان هم به شکل خاص پرداخته شده بود که برای بیننده جذابیت داشت و از طرف دیگر، شخصیت‌پردازی‌ها و بازی‌ها خیلی واقعی بود و برای مخاطبان باورپذیر به نظر می‌رسید. همکاری و تعامل خیلی خوبی هم بین عوامل و بازیگران برقرار بود و همه با جان و دل کار می‌کردند.

این روزها چه می‌کنید و مشغول چه کاری هستید؟

فعلاً که کار خاصی ندارم و استراحت می‌کنم.

منبع: خبرآنلاین

تبلیغات

پربازدیدترین ها

می‌خواستند ایران را زمین بزنند اما خودشان هم دیگر نیستندپس از پایان مسئولیتم می‌توانم واقعیات را بگویم/هنوز هم می‌گویم مردم ما مقاومت را انتخاب کرده‌اندرئیس سازمان بورس استعفا دادبیانیهٔ جمعی از فعالان سیاسی در حمایت از نامهٔ ارکان دو نهاد علمی دربارهٔ تهیه و خرید واکسن کروناتا انتخابات ۱۴۰۰ مذاکره‌ای بین ایران و آمریکا اتفاق نمی‌افتدبیم و امید رایزنی اصلاح‌طلبانه / سنت نانوشته رایزنی انتخاباتی اصلاح‌طلبان با شورای نگهبان و حاکمیتاین مجلس محصول کناره‌گیری از انتخابات استروزنامه شرق: موضع ایران در آغاز دولت بایدن باید این باشد که آماده گفت وگو هستیمعاملان پخش ‎پوسترهای جنجالی درباره پسر رهبر انقلاب دستگیر شدندافزایش قیمت طلا/ بازگشت سکه به کانال 10 میلیون توامنی
آخرین اخبار

دستور موقت کمیته انضباطی برای بازیکنان درگیر بازی سیرجانجدیدترین خبر از وضعیت مهرداد میناوند و علی انصاریانروش های صاف کردن مو در خانهکرونا جان ۶۹ نفر دیگر را در ایران گرفتعراقچی: علاقه‌ای برای تماس مستقیم با آمریکا نداریمروند کاهشی در بازار ارز/ دلار ۲۲ هزار و ۴۳۰ تومان شدکاهش قیمت طلا/ سکه ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شدمهدی‌پور: استقلال جز قهرمانی هدف دیگری نداردبشار رسن بهترین هافبک لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ شدبازنگری در محدودیتهای کرونایی؛ این هفتهایجاد انحراف در ازدواج برای دریافت وام ازدواج ۱۰۰ میلیونیرشد 38 هزار واحدی شاخص کل/بازگشت بورس به روزهای خوشطلای جهانی کاهشی شدوقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماندروحانی: واکسیناسیون بهمن ماه در کشور آغاز می‌شودوضعیت بورس در هفته جاری چگونه است؟کاهش نرخ رسمی ۲۴ ارزخوراکی هایی که از سرماخوردگی جلوگیری میکنندتحمیل خرید پکیجی مدافع به پرسپولیسادامه افزایش ابتلا به کرونا با شیب ملایم


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved