سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۴۱۱۶۹

تاریخ انتشار :

۱۳۹۹/۱۱/۰۷ ۱۱:۰۰

بزدوده: مدیران بزرگ ترین مقصران در تولید برنامه های مناسب کودک و نوجوان هستندعادل بزدوده کارگردان و عروسک ساز است که خالق عروسک «زی زی گولو» بوده و در کارنامه اش آثار ارزشمندی چون« مدرسه موش ها» و« خونه مادربزرگه» دیده می شود او در خصوص کودک و نوجوان در این روزهای کرونایی با خبرنگار برنا صحبت کرد

عادل بزدوده  نویسنده، کارگردان نمایش عروسکی وعروسک ساز الو الو من جو جوام با اشاره به این سوال که آیا در دوران کرونا رسانه ملی برای کودکان اتفاق مهمی را رقم زده است یا خیر ؟ واینکه این رسانه ها چگونه می توانند با سرگرمی سازی های فرهنگی حال کودکان را خوب کنند گفت: قبل از اینکه ویروس کرونا شیوع پیدا کند تلویزیون  و سینما هیچ برنامه مناسبی برای کودکان تولید و پخش نمی کردند که درحال حاضر بخواهند برای آن ها برنامه بسازند. درواقع باید برای تمام حوادث مخزن امان را در موارد مختلف اعم از سینمایی و تلویزیونی پر نگه داریم تا بتوانیم سرگرم سازی درستی در این مواقع داشته باشیم.

او ادامه داد: مقصر اصلی این معضل مدیران کلان فرهنگی جامعه اند و در راس این هدف افراد حاضر در صدا و سیما هستند که متاسفانه هیچ برنامه ای برای ساختن برنامه های کودک و نوجوان چه در روزهای عادی و چه در مواقع حاد مانند کرونا ندارند.

بزدوده تصریح کرد: متاسفانه هیچ دغدغه ای درخور کودک و نوجوانان نه تنها در کلان شهرها بلکه در سراسر ایران دیده نمی شود. صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می توانست برنامه هایی در خور شان بچه های ایران زمین بسازد که متاسفانه از دی ماه سال گذشته تا کنون هیچ برنامه ای که بتواند فرزندان را سرگرم کند و آموزش و فرهنگ درست بدهد دیده نمی شود. این کودکان بزرگ می شوند و خالی  از فرهنگ و بارش های انسان دوستانه می شوند.

این کارگردان وعروسک ساز در خصوص اینکه این روزها دسترسی کودکان به فضای مجازی زیاد شده است و حتی مدرسه ها به صورت آنلاین در همین فضاهای مجازی برگزار می شود وظیفه ی دیگر رسانه های فرهنگی را در این موقعیت بیان کرد: درواقع جای سوال است که آیا تمام فرزندان ایران دسترسی به اینترنت دارند تا آموزش از طریق آن بهشان داده شود؟ و ما نمی دانیم که چند درصد به اینترنت،آموزش های معلم، موبایل دسترسی کامل دارند و بالاتر از هرچیز این است که پیگیر این موارد باشیم تا ببینیم که در این شرایط تحریم کودکان این گزینه را دارا هستند یا خیر؟ امروزه شرایط نرمالی نداریم و هرچه می کشیم از بی مدیریتی کل مراکز فرهنگی کشورمان است.

آموزش و پرورش با همکاری تلویزیون و تلویزیون با همکاری ما می توانست برنامه های بسیار خوب درست کند که این اتفاق نیوفتاده است و ما در آینده آسیب این معضل را از فرزندان خواهیم دید.  

منبع: برنا

تبلیغات

پربازدیدترین ها

ایران پیشنهاد مذاکره مستقیم با آمریکا را رد کردرئیس جمهور آینده از بدنه اصلی حاکمیت خواهد بودبا تفکر نابودی آمریکا به دامن چین و روسیه افتادیم و سکوت می‌کنیم/تندروهای فعلی کم تجربه هستندمالیات خانه های لوکس چقدر است؟عباس عبدی: با گفتن «تکرار می کنم» مردم پای صندوق رای نمی آیندچرا قالیباف، در برابر پایداری چی های مجلس کم می آورد؟بیانیه دولت در خصوص ارجای قانون مجلسساندی تایمز: رفع تحریم‌های ایران در راه استزخم سوخت بران سراوان/اعتراض مولوی عبدالحمیدمردم از اصلاحات در سیستم ناراضی‌اند/اصلاح‌طلبان نیاز به تجدیدنظر در گفتمان خود دارند
آخرین اخبار

رقابت های دوومیدانی داخل سالن بانوانکاهش اندک ارزش طلای جهانیاگر FATF بد هست، چطور همه کشورها در آن حضور دارندظریف: کره ای‌ها هنوز مجوز آزادسازی منابع ارزی ایران را دریافت نکرده‌اندآیا سیب باعث کاهش وزن می شود؟قاتل مرد جوان به آلمان فرار کردکلاهبرداری اینترنتی با آگهی استخدامقاتل مرد میانسال پسرش است یا همسرش؟هوای تهران پاک شدنوربخش: «نون. خ» می‌خواهد به اندازه توان خود این غم را از بین ببردپایان اکران «آبادان یازده ۶۰» با ۹۰ میلیون فروشبیک زاده: هر کسی سرمربی باشد فقط باید حمایت کردسرمربی استقلال امروز معرفی می‌شودگسترش ویروس کرونا در خوزستان از طریق مدارس نبودکرونای انگلیسی در خوزستان عامل افزایش مبتلایان و جانباختگانمصباحی مقدم: رئیسی بیاید، از او حمایت می کنیمنرخ رسمی ۲۹ ارز افزایش یافتحضور مهدی قایدی در یک موزیک ویدیو!نحوه پرداخت سود سال ۹۸ سهام عدالتروحانی در تماس تلفنی با رئیس جمهور فرانسه چه گفت؟


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved