43882
1399/12/16 14:55

آغاز فاز دوم و سوم مطالعه بالینی واکسن ایرانی کرونا از ۲۳ اسفند

آغاز فاز دوم و سوم مطالعه بالینی واکسن ایرانی کرونا از ۲۳ اسفند

بنابر اظهارات رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ، وزیر بهداشت و درمان اجازه داده اند ۲۳ و ۲۴ اسفندماه فاز دوم و سوم مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا آغاز شود که در نوع خود حرکتی خوب است.

 مخبر در مراسم آئین افتتاح ۱۰۰ مدرسه جدید برکت، ۳۵۰ مسجد و امضای تفاهم نامه احداث ۱۰۰۰ مدرسه برکت، درباره تولید واکسن ایرانی کرونا گفت: این امر را از ۶ مسیر دنبال کردیم که امروز ۴ مسیر آن در حد تست انسانی است. وزیر بهداشت و درمان اجازه دادند که ۲۳ و ۲۴ اسفندماه فاز دوم و سوم تست انسانی واکسن با هم انجام شود که این حرکت خوبی بود.

وی ادامه داد: به نظر حداکثر تا ۱۵ خرداد چیزی به نام واکسن در جمهوری اسلامی به عنوان موضوعیتی که مردم نگران و دلهره و دغدغه آن را داشته باشند، وجود نخواهد داشت. 

مخبر در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: ظرف یکماه رمدیسیور را تولید کردیم. 

وی در ادامه اظهار کرد: امسال در بنیاد برکت ۱۹۵ هزار شغل ایجاد شده لذا مجموعه اشتغالی که در ستاد اجرایی در سال ۹۹ اتفاق افتاده حدود ۲۳۰ هزار شغل است و به نظر امسال به ۳۰۰ هزار  و سال آینده حداقل به ۴۰۰ هزار شغل خواهیم رسید و این قدم بسیار بزرگی است. 

 مخبر در بخش دیگری از سخنان خود درباره کارهای دانش بنیان این ستاد بیان کرد: امروز ستاد در کارهای دانش بنیان نقش بسیار کلیدی دارد. ۵۰ درصد سرمایه گذاری های خطر پذیر در بخش دانش بنیان و استارتاپها توسط ستاد اجرایی انجام می گیرد که عدد بسیار سنگینی است. هیچ ایده ای در کشور نیست که به ما مراجعه نکند و آثار آن را در دوران شیوع کرونا دیدیم.

کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 , All rights reserved.