اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
44463
1399/12/27 19:01

بایدن: با این که پوتین یک قاتل است، موافقم

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا ادعا کرد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه تاوان دخالت در انتخابات های آمریکا را خواهد پرداخت اما از بیان جزییات آن خودداری کرد.

اظهارات بایدن به دنبال گزارش اطلاعاتی آمریکا مبنی بر دخالت مسکو در انتخابات آمریکا منتشرشده است؛ ادعایی که سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه آن را جعلی و بی اساس توصیف کرده است.

بایدن در مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری ای بی سی نیوز درباره مسائل مختلفی شامل استعفای آندرو کومو، خروج نیروهای امریکایی از افغانستان و روابط با عربستان به دنبال قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی گفت وگو کرد.

جامعه اطلاعاتی آمریکا روز پنجشنبه گزارش محرمانه ای را درباره دخالت خارجی در انتخابات ۲۰۲۰ منتشر کرد و در آن نتیجه گرفت که پوتین ناظر بر تلاش های گسترده ای با هدف سیاه نمایی نامزدی بایدن بوده است.


 

بایدن درباره این گزارش به جورج استفاناپولوس خبرنگار و مجری ای بی سی نیوز گفت که در تماس تلفنی ژانویه(دی)  به پوتین درباره واکنش احتمالی به این موضوع هشدار داده بود.

بایدن گفت: او (پوتین) تاوان آن را پرداخت خواهد کرد. ما- من و او- مذاکراتی طولانی داشتیم. شناخت نسبتا خوبی از او دارم. به او گفتم من از شما شناخت دارم و تو هم از من شناخت داری. اگر به این نتیجه برسم که چنین اتفاقی رخ داده است، آماده باشید.

مجری برنامه سوال کرد: بنابراین شما ولادیمیر پوتین را می شناسید. آیا فکر می کنید که او قاتل است؟

بایدن پاسخ مثبت داد.

بایدن در ادامه گفت «حالا خواهید دید پوتین تاوان آن راخواهد پرداخت» اما از بیان جزییات خودداری کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال به حوزه هایی اشاره کرد که منافع مشترک دو کشور اقتضا می کند همکاری دوجانبه داشته باشند و به تصمیم خود برای گسترش توافقات تسلیحاتی به روسیه در ماه ژانویه اشاره کرد.

 انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز ۳ ماه نوامبر سال ۲۰۲۰(۱۳ آبان) برگزار شد و در آن جو بایدن با کسب اکثریت آرا دونالد ترامپ را شکست داد.  

آمریکا در سال های اخیر بارها روسیه را به مداخله در امور سیاسی این کشور ازجمله انتخابات متهم کرده است.  

بایدن در این گفت وگو در باره توافق دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین با طالبان برای بیرون بردن نیروهای آمریکا از افغانستان تا اول می ۲۰۲۱ (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) آن را اقدام دشواری توصیف کرد.  

وی در باره نظامیان ایالات متحده در افغانستان گفت: من در روند تصمیم گیری در باره زمان بیرون بردن نیروهایمان از افغانستان قرار دارم. در واقع رئیس جمهوری پیشین قاطع و استوار در این باره این توافق، مذاکره نکرده بود. بنابراین با هم پیمانان و همچنین دولت کابل در باره آن مشورت می کنیم و شاید اجرا شود، اما دشوار است.

بایدن در باره روابط واشنگتن با ریاض افزود: در پی کشته شدن خاشقچی، آشکارا به شاه عربستان گفته است که روابط آمریکا با عربستان سعودی تغییر خواهد کرد.  

بایدن گفت که فهرستی از اقداماتی که از سعودی ها انتظار دارد، تهیه کرده که در برگیرنده لزوم پایان جنگ در یمن و گرسنگی در این کشور است.

بایدن به مهاجران و پناهجویان پیام داد که به سوی مرزهای ایالات متحده نروند.

شمار نوجوانان و کودکان بی سرپرستی که در مرز مکزیک و ایالات متحده بازداشت شده اند، همزمان با شمار مهاجرانی که قصد گذر از مرز را داشته اند، در هفته های اخیر افزایش چشمگیری یافته است.

وی افزود: آندره کومو فرماندار نیویورک در صورت اثبات اتهاماتش در باره آزار جنسی اطرافیان و کارکنانش، باید از مقام خود کناره گیری کند.  
بایدن تاکنون از حمایت از پایان فوری دوره فرمانداری کومو در ایالت نیویورک خودداری کرده و شخص کومو نیز این اتهامات را تکذیب کرده است.  
وی همچنین گفت که از این اندازه سیاسی باقی ماندن واکسیناسیون در برابر کووید–۱۹ در ایالات متحده، شگفت زده شده است.

منبع: ایرنا

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.