اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
44985
1400/01/17 11:15

آخرین خبر از نامزدی رییسی در انتخابات ۱۴۰۰

محمدصادق کوشکی گفت: آقای رئیسی گفته است که نمی‌آیم و تا جایی که من می‌دانم نزدیکان ایشان هم گفته‌اند که آقای رئیسی می‌خواهد در قوه قضائیه خدمت کند.

عرصه انتخابات هنوز مبهم است و مشخص نیست که جناح‌های سیاسی به چه آرایشی وارد انتخابات می‌شوند و نام نهایی آنها کیست؟ در این همچنان معلوم نیست که آیا دو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلبان توانایی دست‌یابی به اجماع را دارند یا نه؟

محمدصادق کوشکی درباره اینکه آیا این احتمال وجود دارد که سید ابراهیم رئیسی در انتخابات نامزد شود، به «نامه‌نیوز» گفت: «آقای رئیسی گفته است که نمی‌آیم و تا جایی که من می‌دانم نزدیکان ایشان هم گفته‌اند که آقای رئیسی می‌خواهد در قوه قضائیه خدمت کند و به نظر من هم تصمیم درستی گرفته‌ اتخاذ کرده و این تصمیم نشان‌دهنده مسئولیت‌پذیر بودن او دارد که به حکم انتصاب رهبر انقلاب برای ریاست‌ قوه قضائیه بی‌توجهی نمی‌کند».

او ادامه داد: «به نظر من آقای رئیسی نه به عنوان نامزد مورد اجماع اما به عنوان فردی که مورد قبول همه طیف‌ها و گروه‌های انقلابی است می‌تواند زمینه اجماع را فراهم کند».

این فعال سیاسی درباره اینکه چه افرادی تا اینجای کار ظرفیت این را دارند بر آنها اجماع شود، بیان کرد: «تا اینجای کار نام‌هایی که مطرح می‌شوند مزیت ویژه‌ای بر یکدیگر ندارند و سطحشان یک اندازه است. باید منتظر ماند و دید که در نهایت چه افرادی ثبت نام می‌کنند و ارزیابی کرد که محبوبیت کدام یک از آنها بیشتر است تا در نهایت از میان گزینه‌های موجود و با درنظرداشتن معیارهای لازم یکی به عنوان نامزد نهایی نیروهای انقلاب معرفی شود».

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه جایگاه سعید جلیلی در میان اصولگرایان در انتخابات پیش رو کجاست، اظهار کرد: «به هر حال آقای جلیلی و دیگر نامزدهای نیروهای انقلاب همه محترم هستند و نمی‌شود از حالا گفت که بر کدام یک از آنها اجماع می‌شود؛ هر طیفی سلیقه خود را دارد و باید دید که چه نامزدهایی می‌آیند تا بر آنها تصمیم‌گیری شود».

منبع: نامه نیوز

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.