45034
1400/01/18 08:06

خباز: استارت رفراندوم از هیچ کجا زده نشده درحالیکه باید از جایی شروع شود

خباز: استارت رفراندوم از هیچ کجا زده نشده درحالیکه باید از جایی شروع شود

یک فعال سیاسی اصلاح طلب درباره برگزاری رفراندوم عنوان کرد: استارت این موضوع از هیچ کجا زده نشده است درحالیکه باید از جایی شروع شود مثلا پیشنهاد دهنده مجلس باشد و دولت شروع کننده باشد، رهبری هم مجوز بدهند.

محمدرضا خباز، فعال سیاسی اصلاح طلب، در رابطه با عدم توجه به اصل رفراندوم در قانون اساسی مطرح کرد: در قانون اساسی رفراندوم پیش بینی شده است به این معنی که اگر کار از طریق مسیرهای قانونی دیگر حل نشود، می توان با رفراندوم و مراجعه به افکار عمومی، آن را حل کرد.

او افزود: ۴۲ سال از عمر انقلاب گذشته و هیچ کس از این ظرفیت استفاده نکرده است. بارها رییس جمهور به این موضوع اشاره داشتند ولی در حد بیان بود اما باید عملی رخ بدهد وگرنه اصل قضیه هم، لوث می شود.

خباز تاکید کرد: استارت این موضوع از هیچ کجا زده نشده است درحالیکه باید از جایی شروع شود مثلا پیشنهاد دهنده مجلس باشد و دولت شروع کننده باشد، رهبری هم مجوز بدهند.

او خاطرنشان کرد: آیا می توان به این مجلس امیدی داشت تا با رفراندوم موافقت کند؟! محال است. از این رو بیان این حرف زیبا و امیدوارکننده در صورتی مفید به فایده است که عملیاتی شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در پایان گفت: انتظار من و بسیاری از مردم این است که آقای رییس جمهور بعد از اعلام نظر در مورد رفراندوم اقدامی عملی داشته باشند و افکار عمومی را در جریان اقدام عملی خود قرار دهند.

منبع: برنا

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 , All rights reserved.