اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
45355
1400/01/24 08:13

ترقی: جلیلی در افکار عمومی موقعیت بالایی ندارد

عضو حزب موتلفه اسلامی عنوان کرد: برخی از اصولگرایان لاریحانی را قبول دارند و او قطعا در این طیف حمایت دارد.

«حمیدرضا ترقی»، عضو حزب موتلفه اسلامی، در رابطه با آرایش سیاسی کشور در نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری گفت: آرایش سیاسی که الان در کشور شکل گرفته در طیف نیروهای اصولگرا و انقلابی، به دو شورای ائتلاف و وحدت شکل داده شده که محوریت آنها با روحانیت است و رویکرد آن، چند حزب و تشکل های مردمی و فرهنگی هستند‌. این دو ظرفیت تقریبا توانسته اند همه ظرفیت های موجود در کشور را با سازماندهی و همراهی جذب کنند.

او افزود: تلاش می شود این دو ظرفیت به هم متصل شود و به صورت هم افزا بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری موضع مشترکی اتخاذ کنند. موتلفه در هر دو این تشکل ها و ائتلاف ها حضور دارد و طبیعتا چون در تشکل وحدت احزاب پررنگ تر است، موتلفه آنجا هم در شکل حزبی و تشکیلاتی حضور پر رنگی دارد. ائتلاف هم برای انتقال دیدگاه های خود حضور دارد تا بیشتر زمینه وحدت و انسجام بین این دو را فراهم کند.

او تاکید کرد که قطعا کاندیدا موتلفه کاندیدا اجماع دو شورا خواهد بود. هر دو به اجماع می رسند و موتلفه آن شخص را حمایت خواهد کرد موتلفه اصراری بر کاندیدا درون حزبی ندارد و فقط پیشنهاداتی مطرح شده است.

ترقی ادامه داد: در حال حاضر همه خود را آماده و دیدگاه های خود را برای حل مشکلات بیان می کنند و برنامه ارائه می دهند. در شورای ائتلاف با این نامزدها تعامل می شود تا ببینیم می شود جز آقای رییسی بر فرد دیگری توافق کرد یا نه البته این مرحله به تازگی شروع شده است.

او در رابطه با طیف های موجود اصولگرا برای رقابت های انتخاباتی افزود: در نظرسنجی های درون جامعه می بینیم بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد مردم تفاوتی بین کاندیدا نظامی و غیر نظامی نمی بینند و ملاک آنها شاخص های دیگری است که شاید در نظامی و غیر نظامی وجود داشته باشد. بنابراین باید به این نکته توجه کرد که داشتن کارآمدی و توانمندی و حل مشکلات مردم و داشتن روحیه جهادی که مقام معظم رهبری بر آن تکیه کردند اهمیت دارد و درصدی مسائل جناحی و جریانی ملاک رای دادن است. از این رو تکیه بر نامزد نظامی و غیر نظامی در داخل جامعه مورد تاکید نیست.

این فعال اصولگرا در رابطه با حضور احمدی نژاد در بحث های مربوط به انتخابات تصریح کرد: احمدی نژاد در بین نخبگان جامعه یک موقعیتی دارد و در میان آحاد مردم و طبقه پایین جامعه موقعیت دیگری دارد. کسانی که در روستاها زندگی می کنند در دولت اول او خدمات زیادی را مشاهده کردند و بیمه شدند و کمک های متعددی به نقاط محروم کشور توسط او صورت گرفت. نگاه آنها هنوز مثبت است و مثل نگاه نخبگان منفی نیست باید این واقعیت را بپذیریم. وزرای دو دولت او با هم تفاوت دارند. در دولت دوم بخشی از این افراد با احمدی نژاد زاویه پیدا کردند جز عده ای که با احمدی نژاد ماندند نمی توان بقیه وزرای او را احمدی نژادی خواند.

او خاطرنشان کرد: جلیلی امروز در افکار عمومی موقعیت بالایی ندارد و مورد توجه جامعه نیست ولی برخی از وزرای احمدی نژاد در این سال ها بیشتر در آنتن بودند مثل آقای عباسی و آقای نیکزاد و آقای حاج بابایی که ضمن تفاوت موضع با احمدی‌نژاد بیشتر در رسانه ها مطرح بودند. البته نمی شود گفت این افراد پایگاه رای قدرتمندی دارند مگر آقای احمدی نژاد از آن‌ها حمایت کند و بتوانند با رای بالاتری در انتخابات رقابت کنند.

ترقی در رابطع با کاندیداتوری زنان از سوی اصولگرایان گفت: من هنوز تعریفی ندیده ام که زنان در رجال سیاسی و مذهبی بگنجند.

او در پایان با اشاره به کاندیداتوری علی لاریجانی اظهار کرد: برخی از اصولگرایان لاریجانی را قبول دارند و او قطعا در این طیف حمایت دارد.

منبع: برنا

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.