اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
59133
1400/02/15 17:18

مصوبه جدید شورای نگهبان کدام کاندیداها را از انتخابات حذف می‌کند؟

به نظر می‌رسد با تایید محدودیت های جدید شورای نگهبان برای داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، چهره های شاخصی چون تاجزاده، غرضی،جهرمی و سعید محمد از انتخابات 1400 حذف خواهند شد!

با تایید مصوبه جدید مجلس در شورای نگهبان در خصوص شرایط جدید کاندیداها، برخی از چهره های شاخص انتخابات ریاست جمهوری از عرصه رقابت حذف می شوند.

محدودیت سنی داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری از این پس باید در بازه سنی ۴۰ تا ۷۵ سال قرار داشته باشند، محمد غرضی با ۷۹ سال، اسدالله بادامچیان با ۸۰ سال سن و محمدجواد آذری جهرمی (متولد شهریور ۱۳۶۰) به دلیل عدم احراز شرایط سنی مندرج در مصوبه شورای نگهبان امکان ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو را ندارند.

سابقه قضایی افراد دارای سابقه قطعی محکومیت قضایی امکان ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری را ندارند، که به احتمال فراوان مصطفی تاجزاده به موجب محکومیت امنیتی مرتبط با اتفاقات ۸۸، مشمول این بند از مصوبه جدید شورای نگهبان می‌شود.

سوابق مدیریتی از سوی دیگر برخی چهره‌های سیاسی که تاکنون کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرده‌اند، فاقد حداقل سابقه مدیریتی مورد نظر در مصوبه شورای نگهبان هستند و از این نظر حائز شرایط ثبت‌نام در انتخابات نخواهند بود که از جمله این چهره‌ها می‌توان به سعید محمد فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیا اشاره کرد.

حتی گفته می‌شود با در نظر گرفتن این محدودیت های جدید اشخاصی چون محمد صدر، محسن هاشمی، محمود صادقی، صادق خرازی و مصطفی کواکبیان قبل از شروع رقابت از انتخابات حذف خواهند شد.


منبع خبر : اصلاحات پرس
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.