اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
60065
1400/03/04 18:45

ابراهیم رئیسی بزرگترین قربانی شورای نگهبان شد

یکی از کاندیداهای رد صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری گفت :‌تصمیم امروز شورای نگهبان 4 قربانی داشت که بزرگترین آن آقای رییسی بود .

محمد جواد حق‌شناس با اشاره به اعلام اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری گفت: تصمیم امروز شورای نگهبان که توسط سخنگویش اعلام شد چند قربانی بزرگ داشت . قربانی اولش  خود نهاد انتخابات بود و اساسا مقوله انتخابات که بر چند مفروض پایه گذاری شده است و آن رقابت در انتخابات، پذیرش حق انتخاب آزاد توسط  مردم ، پذیرش حق انتخاب شدن و این اصل که مردم دارای خرد و قدرت تصمیم گیری بر اساس منافع خودشان  هستند و درست و عاقلانه تصمیم می گیرند که در گام اول ماجرا،‌این موضوع قربانی شد . 

وی ادامه داد :‌قربانی بعدی این ماجرا ، ته مانده اعتبار شورای نگهبان و خود نهادی که قانون گذار و قانون اساسی تمهیداتی اندیشیده بود که به عنوان نگهبان قانون اساسی و پاسدار شرع انتخاب شود و این نهاد  را هم قربانی کردند و خود شورای نگهبان  قربانی دوم ماجرا است .

حق شناس معتقد است :‌ قربانی بزرگ خود آقای رییسی است  وی در نظر سنجی هایی که پیش از انتخابات انجام شده بود با فاصله نسبت به دیگران در جایگاه اول قرا داشتند و در این رویکرد نانوشته این شورا رییسی را هم قربانی کرد . 

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران اضافه کرد :‌قربانیان کوچک این تصمیم، لاریجانی، پزشکیان ، جهانگیری ، تاج زاده و دیگر نامزدهای واجد شرایطی هستند که  به ناحق از مدار تصمیم سازی خارج شدند 

افرادی که  مصداق رجل سیاسی هستند  و در این لیست نبودند ، قربانیان آخر ماجرا هستند و  معتقدم این روز درتاریخ  سیاسی حقوق اساسی کشور ایران به عنوان روز تلخ و سیاه نام گذاری شود . 

حق شناس در خصوص این که احتمال تجدید نظر در این لیست وجود دارد یا خیر گفت :‌ جامی شکسته شده است ،احتمال دارد با حکم رهبری انقلاب ترمیم شود اما جام دیگر  شکسته است .


منبع خبر : اقتصادنیوز
نظرات
قدیر محمدی (پنج‌شنبه 1400/03/06 ساعت 18:32:49)
اگر اقای ریسی رییس جمهور بشه فکر کنم با فساد خوب برخورد کنه مردم هم انتظار زیادی ازشون دارن

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.