اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
60455
1400/03/14 18:29

صحبت‌های رهبری صریح بود، نیاز به تفسیر ندارد

رهبر انقلاب در تذکری صریح به روند احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرمودند به برخی از نامزدها و خانواده‌هایشان ظلم و جفا شد و مسئولان جبران کنند. اما در این بین برخی به دنبال تفسیر سخنان رهبری و خط دهی موردنظر خود به شورای نگهبان هستند.

به گزارش اصلاحات پرس، رهبر انقلاب در تذکری صریح به روند احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرمودند به برخی از نامزدها و خانواده‌هایشان ظلم و جفا شد و مسئولان جبران کنند.

اما مهدی فضائلی، یک فعال رسانه‌ای و عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب با تفسیر صحبت‌های رهبری در توئیتی نوشته است: تعریض رهبر انقلاب در مورد جفا به برخی نامزدها، متوجه شورای نگهبان نیست و تاثیری در نتیجه اعلام شده از سوی این شورا ندارد. آن هم در حالی که سخنگوی شورای نگهبان هم از احتمال بررسی صلاحیت ها خبر داده است.

البته فضائلی در توئیتر خود اعلام کرده که اظهار نظرهای او نظر شخصی وی می‌باشد و ربطی به جایگاه حقوقی او ندارد. اما با این وجود این سوال مطرح می‌شود که آن مسئولان مدنظر رهبری که در روند احراز صلاحیت‌ها به برخی نامزدها جفا و ظلم کرده اند چه کسانی هستند که باید جبران کنند؟

عباس عبدی، فعال رسانه ای اصلاح طلب در واکنش به تفسیر فضائلی در توئیتی نوشته است: «حالا که رفع ابهام کردند که این تعریض متجه شورای نگهبان نیست، خوب بود می‌گفتند پس متوجه کیست تا ابهام بزرگتر ایجاد نشود؟»

همچنین بهروز شجاعی روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای در پاسخ به توئیت مهدی فضائلی در توئیترش نوشت: «آقای فضائلی شما خطا کردید!در بیوی توییتر خود نوشتید آنچه اینجا مطرح می‌کنید مواضع شخصی است و ربطی به جایگاه حقوقی ندارد، آن وقت بر خلاف اعلام سخنگوی شورای نگهبان، نظر خود را در اینستاگرام رهبری که تحت مدیریت دفتر حفظ و نشر است منتشر می‌کنید!رهبری در جریان هستند؟» 

 بی اعتنایی خبرگزاری فارس به توییت سخنگوی شورای نگهبان

در حالی که بعد از بیانات رهبری پیرامون #جبران درباره افرادی که عدم احراز صلاحیت شده اند عباسعلی کدخدایی از بررسی مجدد در شورای نگهبان و اعلام نظر خبر داد اما خبرگزاری فارس که همواره اخبار سخنگوی شورای نگهبان را به صورت ویژه پوشش می داد با بی اعتنایی به توئیت کدخدایی، با نقل خبری از دو منبع آگاه اعلام کرده که صلاحیت ها مجدد بررسی نخواهد شد.


منبع خبر : اصلاحات پرس
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com

  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.