اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
61738
1400/03/21 12:15

تجدیدنظر در احراز صلاحیت کاندیداها بعید نیست

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وعده های سرخرمن بیخود و بی اساس قابل اجرا نیست، نباید نامزدها در هیچ جناحی وعده های پوچ و بی اساس بدهند.

«آیت الله محسن مجتهد شبستری»، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در خصوص اینکه "برخی کاندیداها که مخالف تصویب FATF در جلسات مجمع تشخیص بودند اکنون در شعار و وعده های انتخاباتی خود از احیای برجام و تصویب FATF صحبت می کنند" گفت: تناقض از سوی کاندیداها کار درستی نیست، فردی که در موضوعی نظری دارد باید تا انتها همان نظر خود را حفظ کند مگر آنکه با دلیلی متقن قانع شود ولی تغییر حرف و دیدگاه بدون دلیل و صرفا بخاطر رای آوری، درست نیست. 

او ادامه داد: کاندیداها وعده های بی اساس ندهند بلکه باید منطبق بر قانون اساسی و معقول حرف بزنند. وعده های سرخرمن بیخود و بی اساس قابل اجرا نیست، نباید نامزدها در هیچ جناحی وعده های پوچ و بی اساس بدهند. بایستی شفاف، صادقانه، معقول، منطبق با قانون وعده دهند تا مردم با اعتماد کامل رای بدهند.

او در خصوص تاثیر اظهارات کاندیداها در احراز صلاحیتشان گفت: این بستگی به نظر شورای نگهبان دارد. شورای نگهبان اگر احساس کرد که تخلفاتی در تبلیغات انتخاباتی صورت گرفته رد صلاحیت فرد طبق قانون بعید نیست. اگر کاندیدایی تخلف بَیِّن و آشکار داشته باشد و یا صحبت هایی مطرح کند که برخلاف قانون و مصالح کشور باشد ممکن است در احراز صلاحیت او  تجدیدنظر شود و در مراحل بعد اگر تخلفات تکرار شود و وعده های پوچ و تهمت زنی را همچنان در پی بگیرد و اینها را تکرار کند، ممکن است از نظر قانونی در احراز صلاحیت او تجدیدنظر شود، کاندیدا باید تخلفات خود را جبران کند. 

مجتهد شبستری در رابطه با روند مناظرات در این دور از انتخابات ریاست جمهوری گفت: در جریان مناظره ها افراد باید به سوالاتی که از آنها پرسیده می شود پاسخ بدهند و به حاشیه نروند، متاسفانه برخی نامزدها در عوض پاسخ به سوالات به حاشیه می رفتند و این از نظر من، کار درستی نیست. باید مطابق سوال جواب بدهند و برنامه های اقتصادی خود را بازگو کنند، پریدن به این شاخه و آن شاخه معنی ندارد. باید به سوال جواب بدهند، به حاشیه رفتن مطلوب نیست شاید مردم هم خوششان نیاید. اینکه صادقانه و مطابق با سوال و قانون جواب بدهند بهتر است از اینکه به حاشیه بروند و حرف بیخود بزنند. 

او ادامه داد: امیدوارم بحثی که در مناظره اول شاهد بودیم تکرار نشود و نامزدها صادقانه حرف بزنند و مطابق با سوال، صحبت کنند و حاشیه نروند و ان شاالله کاندیداها با وقار و منطقی حرف زدن، برنامه های خودشان را بیان کنند.

مجتهد شبستری در خصوص وعده های برخی کاندیداها برای تصویب اف ای تی اف گفت: وعده دادن در انتخابات راجع به این مطالب اصلا درست نیست باید وقت آن برسد اگر چنانچه مصالح کشور ایجاب کند، بالاخره اف ای تی اف تصویب و تایید خواهد شد، در زمان  بررسی و پس از شنیدن  نظر دولتی ها نظر خود را اعلام می کنیم.  چون معایب اف ای تی اف را بیشتر  از مزایای آن می دانیم اگر ادله ای آورده شود که محاسنش بیشتر از معایبش است آنوقت تصمیم نهایی را می گیریم.


منبع خبر : برنا
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com

  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.