سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۶۱۷۵

تاریخ انتشار :

۱۳۹۶/۱۲/۰۸ ۱۷:۴۱

در پی توقف انتشار نسخه کاغذی «آسمان آبی» و مشکلات کاغذ

رویشان نمی‌شود بگویند مطبوعات نمی‌خواهیم!سردبیر «آسمان آبی» با اعلام این خبر که این روزنامه از این پس فقط در وب‌سایت منتشر می‌شود، به کاهش تولید کاغذ در کشور اشاره و بیان کرد: متوجه شدم که بسیاری به صورت روشن و واضح رویشان نمی‌شود که بگویند ما مطبوعات نمی‌خواهیم؛ بنابراین به صورت غیرمستقیم این کار را می‌کنند.

حامد شفیعی در گفت‌وگو با ایسنا به خبر منتشر نشدن روزنامه «آسمان آبی» اشاره کرد و گفت: برای پیشگیری از یکسری هزینه‌ها و برای ادامه راه و تعهد حرفه‌ای که داشتیم از این به بعد روزنامه را از طریق وب‌سایت و به صورت آن‌لاین منتشر خواهیم کرد.

این فعال رسانه تاکید کرد، تا مشخص شدن وضعیت، روزنامه «آسمان آبی» به صورت مکتوب منتشر نمی‌شود؛ البته اگر اتفاقات خوشایندی در این راستا بیفتد، ممکن است که در سال آینده به صورت کاغذی آن را منتشر کنیم.

او درباره بازداشت اسپانسر روزنامه توضیح داد: مسلما بخش بزرگی از هزینه‌ها توسط اسپانسر تأمین می‌شد و نبود اسپانسر یکسری چالش و مشکلات را برای روزنامه به وجود می‌آورد. دلیل بازداشت اسپانسر روزنامه ما مشخص نیست و منتظریم که روند قانونی طی شود و وکیل فرآیند پرونده را بررسی کند تا ببینیم از چه راهی می‌توان مساله را ختم به خیر کرد.

شفیعی در بخش دیگری از گفت‌وگو به خبر کاهش تولیدات کاغذ در کشور اشاره کرد و گفت: من متوجه شدم که بسیاری، به صورت روشن و واضح رویشان نمی‌شود که بگویند ما مطبوعات نمی‌خواهیم، بنابراین به صورت غیرمستقیم این کار را می‌کنند که بگویند ما آزادی دادیم که مطبوعات کار کنند اما خودشان نتوانستند ادامه دهند.

او اضافه کرد: برخی چاپخانه‌ها قیمت خود را بر اساس قیمت ارز روز حساب می‌کنند و به صورت نقدی پول را دریافت می‌کنند. آن دوره که بر اساس اعتبار و زمان‌دار کار می‌کردند، گذشته است و همه چیز را نقد می‌خواهند.

سردبیر روزنامه «آسمان آبی» ادامه داد: مسلما روزنامه‌ها و نشریاتی که نتوانند تقاضای چاپخانه را برآورده کنند، قطعا به صورت آنلاین واردکننده و تأمین‌کننده کاغذ خواهند شد یا حذف می‌شوند.

او همچنین اظهار کرد: وزارت ارشاد هم کمکی نمی‌کند و مطبوعات هیچ وقت امیدی به دولت نداشته‌اند.

شفیعی در پایان تصریح کرد: این روند، مخاطبان را به سمت شبکه‌های اجتماعی سوق می‌دهد که اطلاعات عمیق و پخته‌ای را به آن‌ها نخواهد داد و حتی پر از شایعه است. دولت می‌توانست از این اتفاق جلوگیری کند، اما در حال هموار کردن راه برای این اتفاقات است.

به گزارش ایسنا، در پی مشکل کمبود کاغذ در ماه‌های اخیر که گریبان بسیاری از روزنامه‌های کشور را هم گرفت، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت هفتم اسفند ماه از کاهش ٤٩ درصدی ظرفیت تولید کاغذ روزنامه و چاپ و تحریر خبر داد و اعلام کرد: با کاهش ظرفیت تولید در کاغذ روزنامه و چاپ و تحریر مواجه هستیم و نیاز این بخش از طریق واردات تامین شده است.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟بورس چگونه از حباب خارج می‌شود؟اصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسنداصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستمحمد مهاجری: اصولگرایان از رسیدن به پاستور اطمینان دارندجنایت مرد قناد به خاطر همسر سابق
آخرین اخبار

تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسندرقابت قیمت کاغذ با قیمت طلا و ارز!/ علت گرانی کتاب چیست؟آخرین خبر از پرونده‌های وقف جنگل ها در آق‌مشهد و کوه دماوندسه نسخه‌ برای نظارت بر نمایندگان/ ردصلاحیت چند مرحله‌ای می‌شود؟به خاطر حمایت از عمه ام، با اسید به شوهرش حمله کردمسخنگوی قوه قضاییه: آزادی در انتظار یکی از فعالان محیط‌زیستی/ عفو شامل او شدچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟نتایج طرح مالیات خانه‌های خالی دو سال دیگر بروز می‌کندتغییر پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور/استفاده از مصلی‌ها و ورزشگاه‌هامسکن ارزان می شود؟مردم با رعایت مقررات بهداشتی، مانع بروز موج جدید کرونا شوندتیم‌های اروپایی به دنبال جذب «حسینی»جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسیدعماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوریچه کسی می‌گوید که جامعه تاب اقتصاد ریاضتی را ندارد؟اصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟وحدت شرط کافی برای پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات نیستبالاخره حجاریان از نماینده مجلس به هیات نظارت شکایت کرده است؟


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved