اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
65296
1400/04/14 21:01

آقای نمکی صحبت‌های‌تان تمام شد؟ تاثیرگذار بود!

وزیر بهداشت در واکنش به انتقادات فراوان از عملکرد تیم او در مدیریت کرونا نه عذرخواهی کرد و نه کم‌کاری در وزارت متبوعش را قبول کرد. او همانند گذشته دیگران را عامل اصلی به وجود آمدن وضع موجود دانست.

اصلاحات پرس-محمدصابر حسنلو؛ ایران وارد موج پنجم کرونا شده است. موجی که این‌بار به گفته مسئولان به دلیل ویروس دلتا گریبان مردم ایران را گرفته است. مسئولان وزارت بهداشت اما همانند گذشته رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و کم‌کاری دیگر مسئولان کشوری را عامل شیوع این موج جدید کرونا می‌دانند.

سعید نمکی که بعد از شیوع کرونا در جهان به عنوان مرد وعده‌ها در دولت روحانی شناخته می‌شد، قول واکسیناسیون ۱۴ میلیونی تا پایان خرداد را داده بود اما نه تنها این وعده عملی نشد بلکه ایران درگیر موج جدیدی از کرونا شد. آن هم در شرایطی که دیگر کشورها از پایان ماسک در کشورهایشان خبر می‌دادند.

اوضاع واکسیناسیون در ایران از کشورهای لبنان و پاکستان نیز عقب افتاده است و همین مسئله باعث انتقادات فراوانی به تیم وزارت بهداشت دولت روحانی شده است. تیمی‌ که در گذشته و از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور هر ماه وعده ساخت واکسن می‌داد و حال که به گفته خودشان واکسن ایرانی آماده تزریق است، باز هم خبری از سرعت بخشیدن به روند واکسیناسیون در کشور نیست.

نمکی که از مخالفان سرسخت خرید واکسن خارجی نیز بود تاکنون به هیچ‌کدام از وعده‌های واکسنی خود عمل نکرده است و در هر موج جدید کرونایی که کشور دچار آن می‌شود تمام مسئولان را مقصر می‌داند، جز خودش.او که سطح وزارت بهداشت را به وزارت توصیه‌های بهداشتی تقلیل داده است، بارها این موضوع را که کفایت لازم برای مدیریت تیم بهداشتی در کرونا را ندارد، ثابت کرده است. اما اتفاق عجیب در این میان عدم عذرخواهی وزیر از مردم است. گویی او خود را عاری از هرگونه عیبی می‌داند و بارها از اقدامات خود به عنوان شگفتی یاد‌کرده است.

نمکی در جدیدترین اظهارات خود در واکنش به انتقادات خود را پشت شهیدان سلامت پنهان کرده است. او انتقاد به عملکرد خود و تیمش را به مثابه پایمال کردن خون شهیدان سلامت می‌داند. او در جملاتی به نظر تهدیدآمیز اعلام کرده که مهر محرمانه ی نامه‌های خود را برخواهد داشت تا بتواند آن‌ها را در رسانه‌ها منتشر کند.

اما سعید نمکی در آن نامه‌ها هر نکته‌ و ایرادی که مطرح کرده باشد یا حتی دست به افشاگری هم زده باشد، آیا پاسخ سوال "آقای وزیر واکسیناسیون چه شد؟" را داده است؟

او که روند ساخت واکسن در داخل کشور را به عنوان حرکت شگفت‌‌آمیز یاد می‌کرد آیا پاسخگوی خلف وعده‌های خود بوده است؟ او در مورد هیچ یک از این خلف وعده‌ها عذرخواهی کرده است؟

در روزگاری که گزارشات فراوانی از هجوم مردم ایران به کشورهای همسایه برای تزریق واکسن کرونا به گوش می‌رسد، نمکی و تیم همیشه طلبکار او همچنان وعده می‌دهند. وعده‌هایی که تجربه ثابت کرده یا عملی نشده‌اند یا اصلا امکان عملی شدن آنها وجود نداشته است.

نمکی حتی اوضاع سیستان و بلوچستان را آنچنان سیاه و بد نمی‌داند. او اظهارات فعالان و گزارشات رسانه‌ها درباره وضعیت سیستان و بلوچستان را بلوا می‌داند. او گفته که حتی در این استان ۴۰۰ تخت خالی وجود دارد.

اظهاراتی که با توجه به گزارشات مسئولان و مردم در استان سیستان و بلوچستان چندان درست به نظر نمی‌رسد. اوضاع کرونا در این استان وخیم است و بیمارستان‌ها از پدیرش بیماران جدید عاجز هستند.

روحانی+و+نمکی

اما نکته عجیب سکوت حسن روحانی در مقابل این کم‌کاری ها و اشتباهات سعید نمکی است. با وجود اینکه اخبار زیادی از اختلافات اساسی نمکی با روحانی به گوش رسیده است اما تاکنون روحانی اقدام موثری برای اصلاح مدیریتی در بزرگ ترین پاشنه آشیل دولتش نکرده است.

علاوه بر اینکه انتخاب نمکی به عنوان وزیر از بزرگترین اشتباهات حسن روحانی ست، عدم برکناری او نیز از بزرگترین اشتباهات حسن روحانی ست. هر چند حذف او از گناه دولت تدبیر و امید در به وجود آوردن این وضعیت اسفناک کرونا کم نخواهد کرد اما می‌تواند در روزهای پایانی دولت به عنوان یک التیام بر زخم ایرانیان باشد که نه تنها از این مدیران ثمری نمی بینند بلکه هر روز مورد اتهام نیز قرار می گیرند.


منبع خبر : اصلاحات پرس
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.