اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
65892
1400/04/23 11:53

نه نمکی عذرخواهی کرد نه دولت

چند روز از مجادله لفظی وزیر بهداشت با نماینده مجلس می‌ گذرد. مجادله ای که با انتقادات آقای نماینده شروع شد و در آخر به فحاشی زشت سعید نمکی، وزیر بهداشت دولت روحانی ختم شد. اقدامی که تا به اینجا نه عذرخواهی شخص وزیر را به دنبال داشته و نه دولت.

اصلاحات‌پرس؛محمدصابر حسنلو؛ وزارت بهداشت در دوران نمکی پراز حاشیه بوده است. از وعده های دروغین درباره واکسیناسیون کرونا تا طرز رفتار و بیان مسئولان وزارت بهداشت با منتقدان. هنوز زمان زیادی از بیان زشت مسئول ارشد وزارت بهداشت در پفیوز خواندن منتقدان نگذشته بود که بکار بردن الفاظ غیر قابل پخش توسط خود آقای وزیر باعث تعجب همگان در فضای رسانه ای و سیاسی کشور شد.

با وجود این که مخاطب الفاظ زشت سعید نمکی شخص نماینده مجلس نبود اما باز هم بکار بردن اینگونه الفاظ که حتی انتشار آن در فضای مجازی هم نیاز به هشدار دارد از یکی از مسئولان ارشد کشور جای تامل دارد. وضعیت کرونایی کشور در شرایط بحرانی است. ایران در موج پنجم کرونا به سر می برد. موجی که وزارت بهداشت به هیچ عنوان خود را مقصر ایجاد آن نمی داند. درصد واکسیناسیون در کشور اصلا راضی کننده نیست و در مقابل تیم وزارت بهداشت تا به این جای کار فقط وعده و وعید داده اند.

اما اتفاق عجیب عدم عذرخواهی نمکی و حتی دولت حسن روحانی از این نحوه بیان است. نمکی که پیش از این نشان داده بود که زیاد اهل عذرخواهی از اشتباهات و کم کاری های خود نیست این بار هم خود را در موضع حق دانسته ودلیل رفتار خود را سهم خواهی نماینده مجلس می داند.

نمکی گفته است که مالکی، نماینده زاهدان بارها از من خواسته که رئیس دانشگاه علوم پزشکی منطقه را تغییر بدهم و شخص مورد نظر او را انتخاب کنم. با وجود اینکه مقاومت وزیر در مقابل سهم خواهی نماینده مجلس قابل تقدیر است اما به کار بردن الفاظ تند آن هم در پخش زنده توسط مقامات عالی رتبه کشور موضوع قابل دفاعی نیست.با وجود اینکه شناخت از شخصیت نمکی و رفتار او در این چند سال باعث شده که دیگر انتظار عذرخواهی از او نداشته باشیم اما سکوت دولت درباره این اتفاق بسیار عجیب است. موضوعی که باعث انتقادات فراوان از سوی حامیان دولت تدبیر و امید شده است. حتی ربیعی سخنگوی دولت نیز در نشست خبری هفتگی خود واکنشی به این موضوع نداشت.

روحانی اما در جلسه امروز دولت همانند وزیر بهداشت انتقادات درباره وضعیت نابسامان کرونایی در استان سیستان و بلوچستان را سیاه نمایی خوانده است. روحانی حتی تعداد تخت های بیمارستانی در این استان را همانند استان های دیگر دانسته است.

شاید حمایت روحانی از عملکرد وزیرش در روزهای پایانی دولت تدبیر و امید طبیعی باشد، اما واقعیت این است که حسن روحانی با سکوت در مقابل رفتارهای زشت و دور از انتظار وزیر و مسئولان رده پایین دولتش، خود را شریک این اقدامات می خواند.


منبع خبر : اصلاحات پرس
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.