اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
66194
1400/04/28 09:58

دستبرد به حساب والدین برای خرید بازی آنلاین

دو نوجوان که برای خرید بازی‌های آنلاین به حساب پدر و مادر خود دستبرد زده بودند، از سوی مأموران پلیس فتا شناسایی شدند.


در اولین پرونده زنی 37‌ساله به پلیس فتای استان فارس مراجعه و شکایتی را مطرح کرد مبنی‌بر اینکه مدتی است از حساب او پول کسر می‌شود و در مجموع مبلغ 50 میلیون ریال توسط شخصی ناشناس برداشت شده است. پس از طرح این مسئله، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت. مأموران در جریان تحقیقات به شواهد و مدارکی دست یافتند که نشان می‌داد همه مبالغ صرف خرید اکانت‌های بازی‌ آنلاین شده است. در ادامه با بررسی دقیق‌تر اطلاعات به‌دست‌آمده، عامل برداشت غیرمجاز وجه شناسایی شد. پس از مطلع‌شدن شاکی از هویت فرد برداشت‌کننده از حساب، مشخص شد متهم دختر نوجوان مال‌باخته است و از کارت و مشخصات حساب بانکی مادرش سوء‌استفاده و مبالغ برداشت‌شده را صرف بازی‌های رایانه‌ای کرده است. سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتای استان فارس، با تأیید این خبر گفت: شاکی با توجه به این موضوع از شکایت خود صرف‌‌نظر و رضایت خود را اعلام کرد. در نهایت پرونده به‌ همراه مستندات مربوطه برای سیر مراحل قضائی به دادسرا ارجاع داده شد. در پرونده‌ای دیگر فرزندی که در بازی‌های آنلاین اینترنتی، حساب بانکی پدرش را خالی کرده بود، شناسایی شد. در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتای بوشهر و طرح شکایتی مبنی‌بر برداشت مبالغی درخور‌توجه از حساب بانکی او به ‌صورت اینترنتی توسط فرد یا افراد ناشناس، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان سایبری پلیس قرار گرفت. با بررسی‌های دقیق علمی و تحلیل مستندات ارائه‌شده توسط شاکی، صحت برداشت اینترنتی از حساب شاکی محرز شد و پس از پی‌جویی سرنخ‌های دیجیتال مجرمانه، مشخص شد یکی از نزدیکان مال‌باخته، مرتکب این جرم شده است.
در نهایت پس از تکمیل‌شدن تحقیقات روشن شد یکی از فرزندان مال‌باخته برای خرید بازی‌های رایانه‌ای آنلاین یا استفاده از امتیازات جانمایی‌شده در این بازی‌ها و رفتن به مراحل بعدی بازی، از موجودی حساب پدرش بدون اطلاع او، سوءاستفاده و از این طریق، مبالغ درخور‌توجهی را هزینه کرده است. دستبرد به حساب والدین از سوی فرزندان نوجوان برای خرید بازی‌های آنلاین ازجمله مشکلات شایعی است که پلیس فتا با آن مواجه است و هرازگاهی پرونده‌ای در این زمینه تشکیل می‌شود. سرهنگ مهدی قاسمی، رئیس پلیس فتای استان بوشهر دراین‌باره گفت: والدین ‌باید بر نحوه حضور فرزندان خود در فضای مجازی نظارت داشته باشند و آنها را در این بسترها که سرشار از آسیب و تهدید است، رها نکنند و در هنگام انتخاب نوع بازی اینترنتی به آنها مشاوره داده و حتی حداقل یک مرحله محیط بازی فرزند خود را مشاهده کنند. سرهنگ مهدی قاسمی افزود: درباره استفاده از کارت حساب بانکی به ‌صورت اینترنتی، اولین توصیه، حضور در کنار فرزندان در هنگام انجام فعالیت اقتصادی اینترنتی است ولی اگر به هر علتی این مهم، میسر نبود، والدین یک کارت حساب با میزان موجودی متناسب و ضروری و با تعریف سقف برداشت خاص برای فرزندان خود در نظر بگیرند تا ضرر و زیان بالایی متوجه آنها نشود.
 


منبع خبر : روزنامه شرق
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.