اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
66328
1400/04/30 09:45

سهم خواهی از کابینه رئیسی جدی‌تر شد

کریمی اصفهانی چهره اصولگرا گفت: مگر گوشت قربانی است که هر کسی بیاید و یک بخش آن را به خودش اختصاص دهد؟! در واقع مجموعه‌ای است که باید اداره شود. سهم خواهی صددرصد سم خواهد بود هیچ کس نباید اصرار کند و از آقای رئیسی توقع داشته باشد.

اهم اظهارات احمد کریمی اصفهانی، عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری را در ادامه می‌خوانید.

****

*با توجه به اینکه آقای رئیسی کمتر از حمایت تشکل‌ها، جناحی یا جبهه‌ها برخوردار بود و در عین حال پیش‌تر هم اعلام کرد که ستادهای من خانه‌های مردم است طبیعی است که باید بیشترین توجه را به مردم برای حل مشکلات و معضلات مصروف کند این موضوع محقق نمی‌شود مگر اینکه کابینه‌ای تشکیل شود که از قدرت، توانمندی، تخصص، تدین، ایمان و پاکدستی برخوردار باشد.

*بنابراین طبیعی است که آقای رئیسی باید شایسته ترین ها را انتخاب کند و زمان و شرایط به گونه‌ای است که اگر از دست برود دیگر اعتماد مردم را نمی‌توان به سادگی جلب کرد در راستای این کار هم باید افراد دارای اقتدار و توانمند انتخاب شوند و فارغ از مسائل جناحی، کارها پیش برود.

*شاید آقای رئیسی هم این گونه فکر می‌کند افراد و دوستان نیز باید توجه کنند که این فرصت را به رئیس‌جمهور بدهند و چیزی را به او تحمیل نکنند به بیان دیگر به آقای رئیسی اجازه بدهند به صورت درست و ریشه‌دار، افرادی را با ویژگی‌های خاص که توانایی عمل کردن به وعده‌های داده شده به مردم را دارند، انتخاب کنند.

*مجلس در این میان باید به گونه‌ای عمل کند که مانع حرکت در کارها نشود. به طور طبیعی، ۱۶ سال است که از زمان احمدی نژاد و دولت روحانی، مشکلات بسیاری داشتیم بنابراین جز با کار جهادی و ویژه‌ نمی‌توان به سامان دادن امور و تامین حداقل زندگی مردم اقدام کرد.

*ما در این رابطه سعی کردیم اصرار نداشته باشیم اصرار حتما فساد به دنبال خواهد داشت. جبهه پیروان یقینا پیشنهاداتی را ارائه داده است اما بنده از جزییات آن اطلاعی ندارم. پیشنهادات زیادی به آقای رئیسی داده شده است امیدواریم از بین این پیشنهادات، آن افرادی که بهترین هستند و خیر مردم در آن است انتخاب شوند.

*سهم‌خواهی، کار بسیار ناپسندی است اصلا در اسلام سهم‌خواهی نداریم. اسلام یا جمهوری اسلامی مگر گوشت قربانی است که هر کسی بیاید و یک بخش آن را به خودش اختصاص دهد؟! در واقع مجموعه‌ای است که باید اداره شود. سهم خواهی صددرصد سم خواهد بود هیچ کس نباید اصرار کند و از آقای رئیسی توقع داشته باشد.

*همه می‌توانند پیشنهاد بدهند و آقای رئیسی هم آن پیشنهادات را مورد بررسی قرار دهند تا بهترین ها در کابینه قرار گیرند اما اینکه افراد در این رابطه اصرار کنند یا فرض کنیم فلان اقوام و خویشاوندان و یا فلان جبهه و فراکسیون از آقای رئیسی انتظار داشته باشند، درست نیست.

*مسئولیت تمام این کارها برعهده شخص رئیس جمهور است بنابراین باید پاسخگو باشد نباید بدین گونه باشد که افراد را تحت عنوان سهم خواهی معرفی کنند اما مسئولیت را از آقای رئیسی بخواهند. این شدنی نیست بنابراین آقای رئیسی در چینش کابینه باید آزاد باشد. سهم خواهی سم مهلک برای ریاست جمهوری است و امیداریم هیچ کسی، چنین توقعی را از آقای رئیسی نداشته باشد.

 *به هر حال کاندیداها بررسی کردند و به دلایلی کنار رفتند و انصراف دادند نه اینکه به این دلیل کنار رفتند تا سهمی بگیرند. البته این کار حتما کار نادرستی است بنابراین اگر اینها با این نیت آمده باشند هیچ خیری در کارشان نخواهد بود اگر کاندیداها با این نیت که آقای رئیسی از همه بهتر است کنار رفته باشند ثواب دنیا و آخرت را نصیب خود کرده‌اند اما اینکه به دلیل سهم خواهی کناره گیری کرده باشند بهتر بود تا انتها می‌ماندند.

*زمزمه در این زمینه زیاد است و صحبت‌های بسیاری شنیدیم اما شنیده‌ها که نباید تبدیل به باور شود. آنچه که باید انجام شود برعهده رئیس جمهور است به طور قاطع می گویم هر کسی که وادار کند و فشار بیش از حد وارد کند تا کارها پیش برد یقینا به آقای رئیسی جفا کرده است امیدوارم دوستان به آقای رئیسی جفا نکنند.


منبع خبر : خبرآنلاین
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.