اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
66402
1400/05/01 12:47

آمریکا به طالبان حمله کرد

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای تایید کرد که در روز‌های گذشته مواضع طالبان را در بخش‌هایی از ولایت «قندهار» در جنوب افغانستان هدف حمله هوایی قرار داده است.

«جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اظهارداشت که حمله هوایی نیرو‌های آمریکایی در حمایت از نیرو‌های امنیتی افغانستان در جنوب این کشور صورت گرفته است.

وی بدون ارائه جزئیات بیشتر در این باره گفت که آمریکا توانایی حمله هوایی در حمایت از نیرو‌های امنیتی افغانستان را دارد.

سخنگوی پنتاگون همچنین خاطرنشان کرد که ژنرال «کنت مکنزی» فرمانده سنتکام مسئولیت و صلاحیت چنین حملات هوایی را دارد.

گفته می‌شود که این حمله هوایی به‌منظور جلوگیری از سقوط شهر قندهار توسط طالبان انجام شده است.

وزارت دفاع آمریکا این گزارش‌ها را به‌طور رسمی تأیید نکرده است و مقامات افغانستان نیز تاکنون اظهارنظری در این باره نکرده‌اند.

رسانه‌های آمریکایی اوایل تیرماه سال جاری نیز فاش کردند که پهپاد‌های آمریکایی مواضع طالبان را در ولایت‌های «قندوز» و «بغلان» هدف قرار دادند.

«قاری یوسف احمدی» سخنگوی طالبان چندی قبل با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به حملات هوایی آمریکا به این گروه در ولایت «قندهار» گفته بود که این حملات «سرپیچی علنی» از توافقنامه قطر است.

وی با تاکید بر این که این حملات «توجیه‌نشدنی» است، اظهارداشت: اگر آمریکا به این گونه خودسری‌ها و بمباران خلاف توافقنامه ادامه دهد، طالبان هم حق دفاع از خود و ملت را دارد و گام مشابهی در برابر نیرو‌های خارجی بر می‌دارد که مسئولیت عواقب بد آن به عهده اشغالگران آمریکایی است.


منبع خبر : تسنیم
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.