اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
69544
1400/06/25 09:56

اعدام 7مرد افغان به جرم تجاوز به یک زن

هفت مرد که زنی جوان را به باغی کشانده و مورد آزار قرار داده بودند، به اعدام محکوم شدند.

قربانی این تعرض برای خرید ملک به بنگاهی رفته بود که به یک باغ کشانده شد و مورد آزار قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال 98 به‌ دنبال شکایت یک زن جوان به نام سونیا آغاز شد. او که با سر و وضعی آشفته به پلیس مراجعه کرده بود، به مأموران گفت هفت مرد افغان او را مورد آزار و اذیت قرار دادند. این زن گفت: در سایت‌های اینترنتی به‌ دنبال ملکی مناسب بودم که خانه‌ای ویلایی را در حوالی فرحزاد پیدا کردم. با صاحب آگهی که مردی بنگاه‌دار بود، قرار گذاشتم و به ملاقات او رفتم. آن مرد که جمعه نام داشت و بعدها متوجه شدم افغان است، خانه ویلایی را به من نشان داد و سپس پیشنهاد داد تا از خانه‌باغی در همان حوالی بازدید کنم. او می‌گفت خانه‌باغ ملکی موروثی است و وراث آن در خارج از کشور هستند. به‌همین‌دلیل قبول کردم همراه او به خانه‌باغ بروم اما در آنجا مرد بنگاه‌دار و شش مرد افغان به من حمله کردند و من را آزار دادند. به ‌دنبال شکایت این زن، متهمان بازداشت شدند و پرونده به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

زن قربانی در دادگاه به قضات گفت: هفت مرد افغان به من حمله کردند و می‌خواستند من را آزار دهند که مقاومت کردم. در آن میان یکی از آنها فیلمی را به من نشان داد که مجبور شدم تسلیم خواسته شیطانی آنها شوم. در آن فیلم مردان افغان قصد داشتند دختری جوان را آزار دهند اما چون مقاومت کرد بی‌رحمانه او را کشتند و جسدش را دفن کردند. متهمان در دادگاه جرمشان را انکار کردند و در این میان فقط یکی از آنها لب به اعتراف گشود و گفت: جمعه زن تنها را به خانه‌باغ آورد و دوستانم او را آزار دادند اما من او را آزار ندادم و فقط نظاره‌گر بودم. از سویی تحقیقات درباره فیلمی که متهمان به زن جوان نشان داده بودند فاش کرد قتلی رخ نداده و احتمالا متهمان برای ترساندن قربانی فیلمی ساختگی را به او نشان داده‌اند.  در نهایت با پایان دفاعیات متهمان، قضات وارد شور شدند و شش متهم را به اعدام محکوم کردند. یکی از متهمان که زن جوان تأیید کرده بود او را آزار نداده است، از اتهام تجاوز به‌عنف تبرئه و به اخراج از ایران محکوم شد. جمعه و یکی دیگر از متهمان که گوشی زن جوان را نیز سرقت کرده بودند به اتهام سرقت به هفت سال زندان محکوم شدند.


منبع خبر : روزنامه شرق
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.