اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
69782
1400/06/29 09:52

مرگ مشکوک 2 صیاد در هورالعظیم

یک فعال محیط‌زیستی از مرگ دو صیاد محلی در تالاب هورالعظیم به‌دلیل کمبود اکسیژن و انفجار بیوگاز در این تالاب خبر داد.

ناصر عبیات درباره این حادثه به مهر، گفت: حادثه دلخراش مرگ ناگهانی دو صیاد در تالاب هورالعظیم که جسد آنها در کنار جاده نفت در عمق هور پیدا شد، زنگ خطری جدی به‌شمار می‌رود. با کم شدن حقابه سطح و عقب نشینی آب در نتیجه کمبود اکسیژن و مرگ گیاهان آبزی و موجودات زنده و همچنین گازهای ناشی از فعالیت باکتری‌ها و تجزیه کننده‌های طبیعی، بیوگاز در تالاب تشکیل می‌شود. وی افزود: بیوگاز بر اثر واکنش‌های تجزیه‌ای بی‌هوازی میکروارگانیسم‌های زنده در محیطی تولید می‌شود که مواد آلی در آن وجود دارد. بیوگاز مخلوطی از سه ترکیب با نام‌های متان، دی اکسید کربن و سولفید هیدروژن است.
عبیات بیان کرد: سولفید هیدروژن H۲s همان گاز قاتل است که در چاه فاضلاب موجب کشته شدن خیلی‌ها شده است. گاز به‌صورت حباب‌های ریز از عمق آب هور به سطح می‌آید و معمولاً هنگام غروب یا شب که باد نمی‌وزد تجمع گاز در مناطقی به‌صورت ابر و مه خواهد بود که دیده نمی‌شود و اشخاصی که در آن منطقه باشند دچار گازگرفتگی و مرگ خواهند شد. این فعال محیط‌زیستی بیان کرد: به تازگی در مرداب‌های تشکیل شده در هور تجمع ماهی‌های بی‌حال و در حال مرگ مشاهده شده که صیادها را به خود جذب می‌کنند غافل از اینکه منطقه بسیار خطرناکی که احتمال ورود زنده و خروجی نامعلوم دارد. صیادان از ماهیگیری در حوض‌های شماره سه تا پنج اجتناب کنند.

علت مرگ در حال بررسی

ولی‌الله حیاتی، معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان نیز اظهار کرد: دو صیاد در هور العظیم به‌علت نامعلومی فوت شده‌اند که حادثه در دست بررسی است. اجساد این دو صیاد به پزشکی قانونی منتقل شده و فرمانداری و همه عوامل اجرایی شهرستان منتظر گزارش تخصصی پزشکی قانونی در رابطه با علت مرگ آنها هستند.
حیاتی افزود: مطالب منتشر شده در فضای مجازی در خصوص کشته شدن این افراد به‌دلیل وقوع انفجار مورد تأیید قرار نگرفته است.
همچنین حبیب عفری مفرد، فرماندار هویزه با تأیید خبر فوت ۲ صیاد بیان داشت: علت فوت آنها نامعلوم است و براساس گزارش‌های اولیه علت آن مسمومیت بر اثر گاز عنوان شده، البته هم‌اکنون اجساد افراد مذکور به پزشکی قانونی انتقال یافته‌اند و منتظر نظر آنها هستیم تا علت اصلی را اعلام کنیم.
منصور سیلاوی، بخشدار میسان از توابع شهرستان هویزه نیز در این خصوص بیان کرد: شایعه‌هایی درخصوص مرگ این ۲ صیاد منتشر شده است، اما براساس اطلاعات صیادی که دچار مصدومیت شده، این حادثه به‌دلیل شوک برقی که برای صید ماهی به آب زده رخ داده و موجب پرتاب افراد مذکور در آب و غرق شدن آنها شده است.


منبع خبر : روزنامه ایران
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.